Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Izstrādās rekonstrukcijas dokumentāciju Zāles laukumam


atlikušas 250 zīmes


Izstrādās rekonstrukcijas dokumentāciju Zāles laukumam (7)

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 10. oktobrī, 2018 | BIRKAS: Zāles laukums , rekonstrukcija , Kārlis Zāle , Attīstības komiteja , Bruno Strautiņš , piemineklis
Izdrukāt Ziņot
Izcilā tēlnieka Kārļa Zāles vārdā nosauktais laukums, kurā bija paredzēts novietot Liepājā dzimušā mākslinieka tēlu.
Izcilā tēlnieka Kārļa Zāles vārdā nosauktais laukums, kurā bija paredzēts novietot Liepājā dzimušā mākslinieka tēlu.

Pilsētas attīstības komitejas sēdē 4.oktobrī deputāti pieņēma lēmumu par tehniskās dokumentācijas izstrādi Kārļa Zāles laukuma rekonstrukcijai.

Vicemērs Gunārs sēdē Ansiņš atzina, ka "šis ir būtisks projekts", jo tā kontekstā tiks rasts risinājums gan kanāla krastmalai, gan pieguļošo ielu teritorijām. Atbildot uz deputāta Ģirta Kronberga jautājumu, ka "vajadzētu saprast par pieminekli Kārlim Zālem – vai paredzēts iekļaut to tehniskajā dokumentācijā", Ansiņš atbildēja, ka ir jākonsultējas ar galveno arhitektu un ka dokumentācijas izstrādei paredzēti divi etapi: vispirms laukuma attīstības koncepcija un pēc tam tehniskais projekts. Ansiņš arī norādīja, ka ir “laika ierobežojums" un "ar visu jātiek galā līdz nākamā gada rudenim", lai projektu varētu iesniegt Eiropas finansējuma saņemšanai specifiskajam atbalsta mērķim "Degradēto teritoriju revitalizācija un uzņēmējdarbības pamatinfrastruktūras izveide Liepājā, 3.kārta".

Paredzēts, ka domes Attīstības pārvalde sadarbībā ar Komunālo pārvaldi organizēs iepirkumu tehniskas dokumentācijas izstrādei.

Tehniskās dokumentācijas izstrādes izmaksas plānots segt no Liepājas pašvaldības budžeta.

Pēc irliepaja.lv rīcībā esošās informācijas šonedēļ beidzot uz Liepāju tiks atvests arī Atmodas laikā tēlniekam Bruno Strautiņam pasūtītais un par liepājnieku līdzekļiem izgatavotais Kārļa Zāles monuments, kuru pagaidām plāno novietot muzeja dārzā, taču, jādomā, pēc laukuma rekonstrukcijas tam tiks atrasta pienācīga vieta Zāles laukumā.
 


Sludinājums

Jeblonskis
10:10 | 10/10/18
ZIŅOT
(-8)
(11)
+

Iebāzīs pieminekļus un visādas pajibeņas. Apļus vai pusapļus, kā pie tirgus, un vieta autostāvvietām nepaliks. Debīliķu dome.

Pats tāds
10:30 | 10/10/18
ZIŅOT
(-10)
(10)
+

Vairāk ar kājām pastaigā, dīvānā un auto sēdeklī pirdēj!

Laterna
10:47 | 10/10/18
ZIŅOT
(-0)
(12)
+

Jācer, ka nesaprojektēs laternas, luksoforus un ceļazīmes tieši gājēju ietvju un veloceļu vidū.

Jeblonskis
19:28 | 10/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Cik ielas jau nau sapistas, un tu vel kautko ceri?

arhitekturas konkurss
10:56 | 10/10/18
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

es atceros tur tak paris gadus atpakal rikoja arhitekturas ideju konkursu. kas notika ar to?

kāda cibiņa - tāds vāciņš
12:05 | 10/10/18
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Bet ko var gribēt vairāk par autostāvvietām, ja sabiedrība pati tāda: uz naktsveikaliņu pāri ielai - ar auto! un telefonu saujā! ? Vēl jau nav pieņemti lēmumi, ka pie letes arī var ar auto. Tamdēļ - lūdzu, kā jauna sķekļaška, tā blakus autostāvvieta. Un sķekļaškas aug kā sēnes pēc lietus - halle halles galā, stiklene stiklenes galā, autostāvvieta autostāvvietas galā. Starp tiem - pa kādam nožēlojamam drāšu pinumiņam - pa kādam pundurkociņam, pa kādam pipukam ar kūtenītēm - gluži kā piemineklēni slavenajai vēsturiskajai liepājnieku Maizes Mātei - drāšu fabrikai (nu jau ``laimīgi`` nāvei nolemtajai, jo - ``nav fabriku - nav problēmu`` ).
Un, ja sabiedrībai tā vajag, tad projekti var arī nākt un iet. Neviens gailis taču pakaļ nedzied.

xt
11:31 | 10/10/18
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

Kādi tik projekti nav bijuši Liepājai. Galvenais, ka projektētāji nopelna, bet vai projektu arī realizēs jebkad..... tas tak nav svarīgi..... Un kādi tik projekti nav bijuši arī vecajai apavu fabrikai..... Un kā ir grausts tā ir......Gan jau ar laiku to nograus un autostāvvietas jums būs..... Tāpat kā bija jauki projekti pretī Koncertzālei un kas tagad tur ir? Plaša autostāvvieta.......

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki