Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Izvietoti jauni konteineri stikla šķirošanai


atlikušas 250 zīmes


Izvietoti jauni konteineri stikla šķirošanai (2)

Trešdienā, 07. novembrī, 2018 | BIRKAS: Eco Baltia , EKO Kurzeme , atkritumu šķirošana , Maxima , Ganību 167 , Kalpaka 74
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA "Eco Baltia vide" jau 49 Latvijas pašvaldībās, arī Liepājā, bez maksas ir izvietojis 866 konteinerus stikla iepakojuma šķirošanai.

Kopumā tuvāko mēnešu laikā plānots izvietot kopskaitā 1000 konteinerus stikla iepakojuma šķirošanai vismaz 53 pašvaldībās, informē "Eco Baltia grupa" preses sekretāre Daiga Buča.

Latvijas tirgū gada laikā tiek novietotas gandrīz 55 000 tonnas stikla taras un tikai 36 000 tonnas nonāk otrreizējā pārstrādē. Lai samazinātu apglabātā stikla apjomu sadzīves atkritumu poligonos un uzlabotu stikla savākšanas un pārstrādes rādītājus Latvijā, šā gada pavasarī SIA "Eco Baltia vide" sāka jaunu iniciatīvu, aicinot ikvienu Latvijas pašvaldību pieteikties konteineriem stikla taras šķirošanai. Papildu konteineru stikla taras savākšanai nodrošināšanai, vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA "Eco Baltia vide" veic to piegādi, stikla savākšanu, kā arī nodošanu pārstrādei. Atbalstu iniciatīvai sniedz arī AS "Latvijas Zaļais punkts".

Liepājā šīs iniciatīvas ietvaros nesen tika izlikti jauni stikla konteineri pie "Maxima" veikaliem, kuri atrodas Ganību ielā 167 un O. Kalpaka ielā 74. Kopumā Liepājā "Eco Baltia grupas" uzņēmums SIA "Eko Kurzeme" nodrošina aptuveni 200 konteinerus stikla šķirošanai. To skaitā ir arī konteineri, kuri atrodas pie daudzdzīvokļu mājām.

"Mums ir liels gandarījums, ka liels skaits pašvaldību ir aktīvi iesaistījušās un kopīgi esam paplašinājuši atkritumu šķirošanas iespējas iedzīvotājiem. Pēc mūsu aplēsēm, pateicoties jaunajiem konteineriem, jau šogad papildu 2000 tonnas stikla nonāks pārstrādē, nevis atkritumu poligonos. Cilvēki ir gatavi šķirot un vēlas to darīt, bet tieši konteineru pieejamība ir tā, kas šo procesu nereti kavē. Tāpēc mēs aicinām arī citas pašvaldības pieteikties bezmaksas konteineriem, bet cilvēkus aktīvi izmantot šo iespēju un šķirot stikla pudeles un burkas," uzsver Jānis Aizbalts, SIA "Eco Baltia vide" direktors. Viņš norāda, ka šķirošanas infrastruktūras un rūpniecisko šķirošanas līniju attīstība šobrīd ir efektīvākais veids, kā Latvijā sasniegt ES mērķus un līdz 2020.gadam pārstrādāt vismaz 68% no tirgū novietotā stikla iepakojuma.

Pašvaldības SIA "Eco Baltia vide" dāvātos konteinerus stikla iepakojuma savākšanai ir izvietojušas gan publiski pieejamās vietās, gan, piemēram, Bauskā tie bez nomas maksas tiek piedāvāti arī privātmāju iedzīvotājiem.

SIA "Eco Baltia vide" aicina arī citas pašvaldības pieteikties konteineriem stikla šķirošanai un radīt iedzīvotājiem pieejamu atkritumu šķirošanas infrastruktūru. Pašvaldībām tiek piedāvāti vairāki konteineru risinājumi, kuru lielumu var izvēlēties atbilstoši iedzīvotāju plūsmai konteinera uzstādīšanas teritorijā.


Sludinājums

hhy h
07:29 | 08/11/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Varētu arī kādreiz viņus izvest ne gaidīt kaut ko Pie Rimi Brīvības ielā tikai vakar izveda kad konteineram jau otro nedeļu apkārt krājās kules kastes ko cilvēki atveduši bet iekšā neiet

hhy h
11:41 | 08/11/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kādēļ nav nekas metālam? Kur lai tās tonnas ar alus ,koļas u.c bundžām liek ? A ? tUR MATERIĀLS . 1991 biju pie radiem 1 reizi uz Vāciju aizbraukuši . Vācieši daudz alu dzer Viņam 3 misenes dažādas un kulīte alus pudeļu korķiem bija. Man pa mēnesī ar tāda kuļķenīte sakrātos bet nav jau kur izbērt . Koriš tik bundžas dzer tam ar kāda kaste salasītos ar bundžām.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki