Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Jahtas iecienījušas Liepājas krastu


atlikušas 250 zīmes


Jahtas iecienījušas Liepājas krastu (1)

Autors: Kārlis Klins, viesnīcas “Promenāde” Jahtu centra vadītājs
Otrdienā, 06. septembrī, 2011 | BIRKAS: jahtu centrs , jahta , Kārlis Kints
Izdrukāt Ziņot

Jau piekto sezonu Vecās ostmalas promenādē jahtas un Liepājas viesus no dažādām valstīm uzņem viesnīcas “Promenāde” Jahtu centrs.

Savā pirmajā sezonā 2007.gadā Liepājas Jahtu centrs uzņēma 256 jahtas. Šo piecu sezonu laikā pakāpeniski izdevies palielināt Liepājā ienākošo jahtu skaitu, un 2011. gada sezonu plānots pabeigt ar aptuveni 360 uzņemtām jahtām.

Pārsvarā Liepāju apmeklē vācu un poļu tūristi, taču pakāpeniski, iegūstot atpazīstamību, izdevies jūtami palielināt viesu jahtu skaitu no tādām valstīm kā Somija un Zviedrija. Arī kaimiņi no Lietuvas ir bieži ciemiņi Liepājā.  Viesi ļoti novērtē to, ka jahtu piestātnes atrodas pašā pilsētas centrā, līdz ar to ir ērti apskatīt pilsētu, papildināt pārtikas krājumus tuvējos veikalos, apmeklēt kādu restorānu vai klubu, bet, ja ir vēlme apskatīt Karostu, ērti pieejams sabiedriskais transports.

Ienākošajām jahtām Liepājas Jahtu centrs nodrošina nepieciešamos piestātnes pakalpojumus – pietauvošanās vietu, ūdens un elektroapgādi. Viesu rīcībā ir labiekārtotas sanitārās telpas – tualetes, dušas, veļas mazgāšanas telpa, sauna.
 

Kopš 2008. gada Liepājas jahtu ostai piešķirts ekosertifikāts „Zilais Karogs”  – vides kvalitātes zīme, ko iegūst tikai tās jahtu ostas, kas savā darbībā pievērš īpašu uzmanību vides apsaimniekošanas un pārvaldes aspektiem, kā arī nodrošina savus klientus ar informāciju par vides jautājumiem. Lai iegūtu Zilo Karogu jahtu ostai jāizpilda virkne prasību, kas skar tādas jomas kā vides apsaimniekošana, drošība, pakalpojumu līmenis, vides informācija un izglītība.
      

Zilā Karoga balvu piešķir starptautiska organizācija “Foundation for Environmental Education” (FEE), kuru katrā no vairāk kā trīsdesmit valstīm, kas iesaistītas šajā kampaņā pārstāv nacionāla līmeņa organizācija. Latvijā Zilā Karoga kampaņu īsteno Vides izglītības fonds.  
     

Liepājas iedzīvotāji jau pieraduši pie baltajām jahtām kanālā pie Tramvaja tilta, tāpēc mums vienmēr ir īpašs prieks, kad ostā ienāk kāds burinieks, jahtu regate vai paprāvāka motorjahta, kas liek iedzīvotājiem lieku reizi atskatīties un padara dzīvi mūsu pilsētā interesantāku.
      
 


Sludinājums

h
09:16 | 06/09/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Labs darbinieks, kam darbs ir hobijs

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki