Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Jahtu ostai gaidāmā sezona solās būt sarežģīta


atlikušas 250 zīmes


Jahtu ostai gaidāmā sezona solās būt sarežģīta

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 09. maijā, 2019 | BIRKAS: tūrisms , jahtu centrs , Kārlis Kints , SEZ , rekonstrukcija
Izdrukāt Ziņot
Šai lietuviešu jahtai Liepājas osta jau kļuvusi par otrajām mājām.
Šai lietuviešu jahtai Liepājas osta jau kļuvusi par otrajām mājām.
FOTO: irliepaja.lv

Kopš 22.prīļa, kad Liepājas jahtu ostā pietauvojās pirmā šās sezonas viešņa, jahtu centrs jau paguvis apkalpot pirmās septiņas ienācējas mūsu ostā.

Tie, kas 22.aprīlī atklāja 2019.gada sezonu, bija viesi no Vācijas, kas ceļoja tālāk uz Roņu salu Igaunijā, pastāstīja Jahtu centra vadītājs Kārlis Kints.

Tobrīd jahtu centra pontoni 110 m kopgarumā, kas no Tirdzniecības kanāla tika izcelti vecā gada pēdējā darba dienā, pat vēl nebija atgriezušies savā vietā, jo tradicionāli par jahtošanas sezonas sākumu tiek uzskatīts maijs, bet raitāka kustība ostā sākas tikai no maija vidus.

Septiņu pirmo šāgada burātāju vidū četri bijuši no Polijas ostas pilsētas Gdaņskas, pastāstīja Kints. Poļi parasti sezonu sākot ātrāk nekā citi, jo tur populāra ir jahtu noma, un, lai nobrauktu posmu Gdaņska – Liepāja – Gdaņska, dažkārt pieķerot klāt arī Klaipēdu, tas nemaksājot tik dārgi.

Pārējās divas jahtas bijušas no Lietuvas un Anglijas. Arī angļu jahta ziemojusi Lietuvā – Klaipēdā, un caur Liepāju aizburājusi uz Rīgu, lai kādu laiku paliktu tur.

Pērn no maija līdz decembra beigām Liepājā uzņemtas 359 jahtas, un kopš 2007.gada, kad jahtu centrs ienākušās jahtas sāka uzskaitīt, šis bija vislielākais skaits. Vai šovasar rekordu izdosies pārspēt, lielā mērā atkarīgs no laikapstākļiem, bet ne tikai – arī no gaidāmās piestātņu un jahtu centra rekonstrukcijas.

Šovasar jahtu centram nebūs viegli uzņemt ceļotājus, atzīst Kints, jo vasaras vidū, iespējams, būs nojaukta puse piestātņu. Vairāk skaidrības būs pēc 13.maija, kad noslēgsies iepirkums un tiks atvērti ilgi gaidītās jahtu ostas rekonstrukcijas būvdarbu potenciālo veicēju piedāvājumi.

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde plānoja jau pērnajā pavasarī sākt jaunā jahtu centra un piestātņu būvi, bet līdz gada beigām projektu pabeigt. Taču nācās veikt nepieciešamus labojumus būvprojektos, pēc tam tos saskaņot, un būvniecības iepirkuma izsludināšana aizkavējās.

Kā iepriekš portālam irliepaja.lv sacīja SEZ pārvaldes Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs Kaspars Poņemeckis, abiem būvprojektiem tiks meklēts viens būvnieks, jo tie ir cieši saistīti.

Poņemeckis arī apliecināja, ka pēc jahtu ostas rekonstrukcijas pabeigšanas divās piestātnēs – 80. un 81. – tā spēs uzņemt līdz pat 100 jahtām.

Jahtu ostas rekonstrukcijas projekta apstiprinātais budžets ir 409 650 eiro, no kuriem 85% ir "Interreg" fonda līdzfinansējums, un Liepājas SEZ pārvalde to īsteno Latvijas – Igaunijas pārrobežu projekta "Labāks jahtu ostu tīkls" ietvaros.

Pēc rekonstrukcijas Liepājas jahtu centrs pārcelsies tuvāk Tramvaja tiltam un atradīsies starp viesnīcu "Promenāde" un tiltu, jahtu piestātņu pontoni gar kanālmalu gan stiepsies tikpat tālu, kā pašreiz.

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki