Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Janvārī siltumenerģijas patēriņš pilsētā pieaudzis


atlikušas 250 zīmes


Janvārī siltumenerģijas patēriņš pilsētā pieaudzis

Trešdienā, 14. februārī, 2018 | BIRKAS: Liepājas enerģija , apkure , ziema
Izdrukāt Ziņot

Aizvadītajā mēnesī gaisa temperatūra bija zemāka nekā apkures sezonas sākumā – novembrī un decembrī –, līdz ar to pieaudzis kopējais siltumenerģijas patēriņš.

Kopā liepājnieki janvārī patērējuši 36 922 megavatstundas (MWh) siltumenerģijas, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda.

2018.gada janvāra vidējā ārgaisa temperatūra Liepājā, atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtajiem datiem, bija –0,5°C, kas ir par 3,9 grādiem zemāka nekā pērnā gada decembrī (+3,4°C). Aizvadītajā mēnesī liepājnieki patērējuši 36 922 MWh siltumenerģijas, kas attiecībā pret 2017. gada decembri ir par 22% vairāk. Teju identisks ārgaisa temperatūru un siltumenerģijas patēriņa ziņā ir bijis arī 2017.gada janvāris.

Janvārī vidējais daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumenerģijas patēriņš bijis 0,0191 MWh par kvadrātmetru. Pie īpaši zemām ārgaisa temperatūrām veikto energoefektivitātes pasākumu atdeve ir augstāka un siltumenerģijas patēriņš mazāks tām ēkām, kurās īstenoti energotaupīšanas pasākumi – tā, piemēram, pilnībā renovētās ēkās siltumenerģijas patēriņš janvārī bijis par 42% mazāks nekā vidēji pilsētā. Savukārt ēkās, kurās nav veikti energoefektivitātes pasākumi – ēka vai tās daļas nav siltinātas, ēkai ir nolietoti logi, durvis u.c. – siltumenerģijas patēriņš bijis aptuveni par 17% lielāks nekā vidēji pilsētā. Detalizētu informāciju par centralizētajai siltumapgādes sistēmai pievienoto daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumenerģijas patēriņu iespējams aplūkot uzņēmuma mājas lapā. http://www.liepajasenergija.lv/


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki