Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Jaunie operatori uzsākto atkritumu apsaimniekošanu vērtē pozitīvi


atlikušas 250 zīmes


Jaunie operatori uzsākto atkritumu apsaimniekošanu vērtē pozitīvi (5)

Autors: Sarmīte Pujēna
Sestdien, 03. decembrī, 2016 | BIRKAS: Vides pakalpojumu grupa , atkritumi , Andris Karlsons , Normunds Niedols , Liepājas RAS , EKO Kurzeme , Clean R
Izdrukāt Ziņot
Jauno operatoru gružu vedējs ieradies "Liepājas RAS".
Jauno operatoru gružu vedējs ieradies "Liepājas RAS".
FOTO: irliepaja.lv
Jauno operatoru gružu vedējs ieradies "Liepājas RAS". Šeit būs redzams, cik tonnas atkritumu auto ir atvedis. Tālāk auto dodas uz atkritumu šķirošanas rūpnīcu. Liepājas atkritumu kalns. "Clean R" izpilddirektors Valerijs Stankevičs (no kreisās), sabiedrisko attiecību konsultants Dzintars Hmieļevskis, "Liepājas RAS" valdes loceklis Normunds Niedols un "EKO Kurzeme" izpilddirektors Andris Karlsons apspriež pirmo darba dienu pieredzi. Andris Karlsons sniedz interviju Kurzemes televīzijai. "Liepājas RAS" valdes loceklis Normunds Niedols ar operatoru darbu ir apmierināts. "EKO Kurzeme" atkritumu šķirošanas rūpnīcā.

1.decembris bija pirmā darba diena atkritumu saimniecības operatoriem SIA "Clean R" un "EKO Kurzeme", kas pašvaldības iepirkumā ieguva tiesības apkalpot klientus visā pilsētā.

"Clean R" izpilddirektors Valerijs Stankevičs atzina, ka pirmo divu dienu pieredze ir pozitīva, un sistēma ir sākusi strādāt. Pirmajā dienā – 1.decembrī – apkalpoti vairāk nekā 80 konteineri, līgumi noslēgti ar 82% klientu, kas, pēc Stankeviča teiktā, "ir ļoti labs rādītājs".

"Cilvēki, nāk, turpina interesēties, un visus, kas vēl nav noslēguši līgumus, mēs laipni aicinām pie sevis Cukura ielā 16 – gan atnākt, gan zvanīt, tāpat arī internetā var uzrakstīt iesniegumu, ja vēlas noslēgt līgumu par gružu izvešanu."

Vairāki klienti atzinuši, ka iepriekš viņiem vispār nav bijis gružu izvešanas līguma, un tas nozīmē, ka klientu būs vēl vairāk, nekā mēs gaidījām, uzsākot darbu Liepājā, teica Stankevičs.

Mainoties operatoriem, zināmas izmaiņas ieviestas arī gružu izvešanas grafikos. Taču klienti jau iepriekš informēti par jaunajiem grafikiem gan epastos, gan izsūtot informāciju pa pastu.

"Mēs mēģinām izdarīt tā, lai pārejas periods klientiem nebūtu sāpīgs."

Stankevičs apliecināja, ka kaut kāds laika sprīdis būs vajadzīgs, lai pilnveidotu klientu apkalpošanu, jo ir jāapgūst jaunie maršruti, apjomi utt. Taču uzņēmums rūpējoties par to, lai klients tiktu savlaicīgi informēts par visām iespējamām izmaiņām. Tuvāko divu nedēļu laikā uzņēmums plāno izsūtīt arī nākamā gada grafikus.

Arī SIA "Eko Kurzeme" izpilddirektors Andris Karlsons uzskata, ka pirmās divas dienas aizritējušas veiksmīgi, gružu savācējiem izbraucot jaunos maršrutus. Klientu apkalpošanai Liepājā iegādātas arī divas jaunas mašīnas, pavisam to pilsētas daļu, kas uzticēta "Eko Kurzeme", apkalpo trīs gružu vedēji. Nelielas aizķeršanās, meklējot labākos piebraukšanas ceļus, šur tur bijušas, taču kopumā viss ritot raiti. Arī SIA "Eko Kurzeme" ar aptuveni 85% klientu jau līgumus noslēgusi. Saskaņoti arī gružu izvešanas grafiki, izsūtot tos gan elektroniski, gan pa pastu, gan arī sazvanot. Karlsons cer, ka nākamā mēneša laikā tiks noslēgti līgumi un maršrutā un grafikos veiksmīgi iekļauti arī atlikušie 10 –15% klientu, ar kuriem vēl uzņēmums nav slēdzis vienošanos.

Nekādu lielu izmaiņu nav, viss norit tikpat gludi kā iepriekš, pēc pirmajām divām gružu izvešanas dienām jauno operatoru darbu vērtēja SIA "Liepājas RAS" valdes loceklis Normunds Niedols.

Portāls jau rakstīja, ka iepirkumā par tiesībām sniegt atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Liepājas teritorijā no pilsētas dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam laikā no šā gada 1.decembra un turpmākos septiņus gadus, uzvarēja divi atkritumu apsaimniekotāji. No pilsētas dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam tā ir pilnsabiedrība "Vides pakalpojumi Liepājai", kas izmanto preču zīmi "Vides pakalpojumu grupa" un kurā apvienojušies uzņēmumi SIA "Clean R", SIA "Tranzīts L Waste" un SIA "EKO joma", savukārt no Tirdzniecības kanāla līdz pilsētas Ziemeļu robežai šo funkciju veic pilnsabiedrība SIA "Eko Kurzeme" un SIA "Eco Baltia vide".

Saskaņā ar iepirkuma rezultātiem maksa par atkritumu apsaimniekošanu, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), zonā no pilsētas dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam ir 14,39 eiro par vienu kubikmetru, savukārt no Tirdzniecības kanāla līdz ziemeļu robežai – 14,40 eiro par vienu kubikmetru.


Sludinājums

mo
12:32 | 03/12/16
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

Pozitīvi? Optimists.

Jupe
11:51 | 04/12/16
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Tik pozitīvi,ka mums jau nedēļu neviens neizved

Ha
07:50 | 05/12/16
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Grafiku nav, komunikācija vāja....

nnnn
10:36 | 05/12/16
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Nja man ar konteineri jau nedēļu stāv

!!!
13:13 | 06/12/16
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

šodien ir jāizved, vēl gaidu

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki