Bernātos, Liepājas Olimpiskā centra atpūtas kompleksā "Draudzība" aizvadīta jauniešu nometne "Sārtaļģes Furcellaria lumbricalis un zemūdens pļavu loma Baltijas jūras ekosistēmā".

To finansēja Latvijas Zivju fonds  un organizēja Liepājas 15.vidusskolas atbalsta biedrība. Nometnes mērķis bija veicināt Liepājas reģiona skolu jaunatnes informētību par Baltijas jūras ekosistēmai nozīmīgas sugas sārtaļģes Furcellaria lumbricalis lomu zivju krājumu saglabāšanā, kā arī meklēt risinājumus sārtaļģes biomasas atjaunošanai un aizsardzībai. Nometne jau trešo gadu pēc kārtas kopā pulcē jauniešus, kurus vieno interese par bioloģiju un, jo īpaši, norisēm Baltijas Jūras ekosistēmā. 32 nometnes dalībnieki, Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas, Liepājas valsts 1. ģimnāzijas, Liepājas Katoļu pamatskolas, Jāņa Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas skolēni un Liepājas Universitātes profesionālā bakalaura studiju programmas Vides un atjaunojamo energoresursu pārvaldības un inženierijas studenti.

Teorētiskās un praktiskās nodarbībās  jaunieši izzināja Baltijas jūras ekosistēmas darbības pamatprincipus, izpētot jūrā sastopamos organismus, kuri uzlabo ūdens kvalitāti un vairo zivju nārsta vietas. Jaunieši arī devās pārgājienā uz dabas liegumu "Sventājas upes ieleja", kur iepazina tā dabas vērtības: "Leju  Svētavotu", dabiskās liepu, ozolu un skābaržu audzes, par vairākus tūkstošus gadu senu pagātni vēstošos bedrīšakmeņus, kā arī Nidas akmeņaino pludmali. Nometnes dalībnieki viesojās tradīciju namā "Zvanītāji", kur izzināja Rucavas kultūras mantojumu un tradīcijas.

Nodarbības vadīja Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas skolotāji Inese Stepko, Agija Bēta, Mārtiņš Dīriņš, Trīne Samma, Līga Vipule, Agnese Laškova, Anna Galiņa, Kārlis Dovgvillo, kā arī Latvijas Hidroekoloģijas institūta pētniece Solvita Strāķe, Valsts vides dienesta pārstāvji Andris Junkurs un Artis Būmeistars,  institūta "BIOR" pētnieks Didzis Ustups un nevalstiskas organizācijas "Latvijas Petroglifu centrs" pārstāvis  Andris Grīnbergs.