Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Joprojām nerisina Dzīvnieku kapsētas izveidi Liepājā


atlikušas 250 zīmes


Joprojām nerisina Dzīvnieku kapsētas izveidi Liepājā (16)

Autors: Sarmīte Pujēna
Pirmdienā, 16. novembrī, 2015 | BIRKAS: dzīvnieku kapsēta , Liepājas RAS , Grobiņa , Dome , Dace Liepniece , Normunds Niedols
Izdrukāt Ziņot
Apbedījumi Liepājas nelegālajā dzīvnieku kapsētā.
Apbedījumi Liepājas nelegālajā dzīvnieku kapsētā.
FOTO: irliepaja.lv
Apbedījumi Liepājas nelegālajā dzīvnieku kapsētā.

Pirms vairāk nekā gada Liepājas dome pieņēma lēmumu veidot dzīvnieku kapsētu Grobiņā, taču amatpersonas joprojām nevar pateikt, kad tas notiks.

Liepājas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas Vides nodaļas vadītāja Dace Liepniece, vaicāta, vai, sakarā ar nākamā gada budžeta plānošanu, tajā tiks paredzēti līdzekļi dzīvnieku kapsētas izveidei, atbildēja: "Patlaban [..] tiek izvērtētas iespējas paredzēt naudu dzīvnieku kapsētas izveidei."

"Liepājas RAS" valdes loceklis Normunds Niedols portālam sacīja, ka Grobiņas novada dome ir "ir tikusi pie nepieciešamā zemesgabala, iezīmējusi vietu, ir skice un ir aptuvenā tāme, un jautājums pašlaik apstājies pie naudas". Pēc Niedola teiktā, aptuvenās izmaksas kapsētas pirmās kārtas izveidei varētu būt ap 100 000 eiro. Viņš uzskata, ka "Liepājai kā lielākajam smaguma centram" vajadzētu vienoties ar apkārtējām pašvaldībām, un vispirms jau ar Grobiņu, par kopīgu projekta realizāciju.

Liepājā dzīvnieki kopš pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākuma tiek apglabāti aiz Dienvidu kapiem, kur izveidota nelegāla kapsēta. Tajā atrodas vairāki simti kapu kopiņu.

Veterinārārsts Dzintars Tīds, norādot, ka vienmēr būs cilvēki, kas savu mājdzīvnieku apbedīs savā dārzā, pagalmā vai kāpās, tomēr aģentūrai LETA savulaik atzina, ka "šāda kapsēta Liepājai ir ļoti nepieciešama". Tīds arī zināja teikt, ka samērā daudzi liepājnieki savus mīluļus izvēlas apglabāt civilizēti, šim nolūkam izmantojot pie Rīgas esošās dzīvnieku kapsētas "Citi medību lauki" pakalpojumus.

Pienākums veidot un uzturēt mirušo dzīvnieku apbedīšanas vietu pašvaldībām uzlikts ar likumu "Par pašvaldībām". Līdz šim Liepājas dome likumu ir ignorējusi.

Galvenā atruna visu laiku bijusi, ka Liepājā to nav iespējams izdarīt augstā gruntsūdens līmeņa dēļ.

"Ministru kabineta noteikumi paredz, ka dzīvnieku kapsētu var izveidot teritorijā, kur gruntsūdens līmenis ir zemāks par diviem metriem no augsnes virskārtas, taču Liepājā šādām prasībām atbilstošas brīvas teritorijas patlaban nav," iepriekš situāciju skaidroja toreizējā domes Vides un veselības daļas vides aizsardzības vecākā speciāliste Dace Liepniece.

Vēl 2012.gadā Liepniece paziņoja, ka "šķiet, beidzot esam atraduši vietu Grobiņas pagastā". Runa bija par 9,5 hektārus plašu teritoriju Grobiņas novadā blakus atkritumu apsaimniekošanas poligonam "Ķīvītes", kas tobrīd bija Latvijas Valsts mežu īpašums. Šo dzīvnieku kapsētu varētu izmantot arī liepājnieki, atzina Liepniece, kā dzīvnieku kapsētas potenciālo apsaimniekotāju nosaucot SIA "Liepājas RAS".

Sludinājums

Komentārs
06:49 | 16/11/15
ZIŅOT
(-1)
(19)
+

Mūsu Tulks ir izspriedis tā: kaķiem un suņiem vēlēšanu biļetenu nedod, bet tiem, kam dod ir ekspluatācijā nodoti jaunie un plašie Garnizona kapi Karostā. Reti, kura pašvaldība var lepoties ar tādu cilvēku kapsētu būvniecības perspektīvu kā Liepāja.

Liepājnieks
07:05 | 16/11/15
ZIŅOT
(-1)
(14)
+

Mūsu ilgtermiņa deputāti nesaprot, ka suņiem un kaķiem nav kabatu un viņi nevar samaksāt kukuli, lai viņu radiniekus apbērētu cilvēku kapos.

xt
08:44 | 16/11/15
ZIŅOT
(-10)
(5)
+

Neviens tak nebrauks uz Grobiņu apglabāt savu dzīvnieku, protams, ka ērtāk to būs izdarīt tuvējā piejūras teritorijā aiz dienvidu fortiem, kā līdz šim. Vēl jau vietas tur diezgan....

suurpere
09:23 | 16/11/15
ZIŅOT
(-0)
(11)
+

Kauna lieta,ka tik ilgi nevar atrisināt šo sasāpējošo lietu.Vai tik liela pilsēta un lielākais Latvijas novads ,nevar finansiāli to atļautiesĻ.Izkūpēja gaisā vairāk kā 2.mijjoni par projektu Liepājas dzintars,tur nauda atradās.Kur paliek dārzkopības biedrības ''Škede'' ,katru gadu māksātās lielās naudas par zemes nodokli,jo nekādi uzlabojumi,daļēji par šo naudu netiek veikti.Pieprasījums pēc šīs kapsētsd būtu liels,jo daudzi iedzīvotāji vēlētos savus mīluļus apglabāt pienācīgi,kā ģimenes locekļus,nevis meklēt kaktu vietas.Vai iedzīvotāji ,to nebūtu pelnijuši.

M.
10:13 | 16/11/15
ZIŅOT
(-0)
(12)
+

Ja jau Dienvidu kapi var atrasties kāpu zonā, tad arī dzīvnieku kapi nevar būt tur, kur patreiz simtiem ir apglabāti. No kā, no cilvēkā līķiem vai dzīvnieka līķiem gruntsūdeņiem piesārņojums lielāks???

M.
10:14 | 16/11/15
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

K.L.......nevarĒTU būt tur, kur patreiz

Liepniecei
11:09 | 16/11/15
ZIŅOT
(-0)
(18)
+

Nesaprotu , kāpēc dzīvnieku kapiem , nepieciešams cits gruntsūdens līmenis , nekā cilvēku kapiem. Kāds ir pamatojums?

G
13:34 | 16/11/15
ZIŅOT
(-9)
(1)
+

Tāpēc ka suniem var būt trakumsērga

Varis Daugavietis
13:42 | 16/11/15
ZIŅOT
(-1)
(11)
+

Kur cilvēce ir uzrakstijusi tadus likuma burtus, mājdzīvniekus nevar guldīt kopā ar saimnieku vienā kapu vietā?

tehno
15:45 | 16/11/15
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

CIRKS!

kur?
21:10 | 16/11/15
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Vienīgā legālā dzīvnieku kapsēta ir pie Rīgas .Tad kur kaķu un suņu līķus rok pā rejās Latvijas pilsētās, un kur paliek līķi no n-tajām dzīvnieku patversmēm ?

izsmieklaburtakalpi
21:14 | 16/11/15
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Sviests! Aizrijieties ar savu birokratiju, plaanaa galdinja urbeeji! Kamer jus chakareejaties, visi mierigi rok dzivniekus tur, kur jau gadiem rakushi un nekadi gruntsudenju limenji tam netraucees!

Jautājums
21:27 | 16/11/15
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Interesanti ,kur līķīšus rok pati Liepājas pašvaldība,tasir , patversme- Luvas sirds?

Čau ,un
21:45 | 16/11/15
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Gudrie Kurzemes veči paštukojuši,ka nekāds dižais otkats un peļņa nesanāks,un vēl neviens savējais čoms nav izteicis vēlēšanos ,lai viņu noformē ar profesijas ierakstu "Minču un mopšu kapsētas pārvaldnieks" ,tāpēc joprojām viss ir pilnīgs čau!

re ku
12:17 | 19/11/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

brīva niša biznesam, taisa krematoriju un pelnus varēs turēt kafijbundžā uz kumodes

smieklu jura
22:33 | 20/11/15
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

tad jau augsta gruntsudens limena del ari cilvekus nedrikst apglabat dienvidu kapseta.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki