Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Jūras spēki atbrīvojas no veciem kara kuģiem


atlikušas 250 zīmes


Jūras spēki atbrīvojas no veciem kara kuģiem

Autors: Aigars Prūsis
Otrdienā, 06. decembrī, 2011 | BIRKAS: Jūras spēki
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Aigars Prūsis

"Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) 19.janvārī rīkos kuģa "Pērkons" izsoli, liecina sludinājums "Latvijas Vēstnesī". Kuģa "A-18" ("Pērkons") izsoles sākuma cena ir 28,6 tūkstoši latu, tostarp pievienotās vērtības nodoklis.

Kuģis atrodas Liepājā, 86. piestātnē un tajā pašā izsolē tiks piedāvāts "Storm" klases patruļkuģis P-04 "Bulta", kas atrodas Rīgā. Tā sākuma cena ir 10,6 tūkstoši latu.

Valdība jau vasarā atbalstīja ierosinājumu pārdot izsolē divus nederīgus savulaik no ārvalstīm saņemtus Jūras spēku flotiles kuģus. Pēc atsavināšanas kuģu īpašniekam tie jātransportē, kā arī jāattīra un jāatsārņo pirms demontāžas un jāveic demontāža drošā un videi nekaitīgā veidā.

Abi kuģi savulaik saņemti kā dāvinājums. Deviņdesmito gadu vidū no Polijas kara flotes tika saņemts dāvinājums: H- 300 klases ostas velkonis H- 18, kam deva vārdu A- 18 "Pērkons". Savukārt "Storm" klases patruļkuģis P-04 "Bulta" tika saņemts no Norvēģijas, kura tas nesa nosaukumu - P 973 "Traust".

Kopumā Norvēģija Latvijas Jūras spēkiem piešķīra 4 šādas klases kuģus. Zīmīgi, ka "Bulta" tika dāvāta kā kuģis rezerves daļām, tādēļ uz tā, atšķirībā no pārējiem trim patruļkuģiem, nebija priekšējā 76mm "Bofors" lielgabala. Neskatoties uz to, Latvijas kara jūrnieki spēja kuģi pielāgot militārajām vajadzībām un tas pildīja valsts aizsardzības uzdevumus.

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki