Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Jūras spēkiem sāksies mācības "Flotex 2016"


atlikušas 250 zīmes


Jūras spēkiem sāksies mācības "Flotex 2016"

Pirmdienā, 31. oktobrī, 2016 | BIRKAS: Jūras spēki , mācības
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

No 1. līdz 17.novembrim Latvijā notiks Jūras spēku flotiles mācības "Flotex 2016", kuru mērķis ir trenēt un testēt Jūras spēku flotiles spēju darboties kā vienotam spēku veidam.

Mācībās "Flotex 2016", kas notiks arī gan ap Liepāju, gan pašā Liepājā, piedalīsies visas Jūras spēku flotiles apakšvienības un tās notiks trijās fāzēs – sagatavošanās, krasta un taktiskajā.

Sagatavošanās fāze ir plānota no 1. līdz 4.novembrim, un tās galvenais uzdevums ir izstrādāt nepieciešamās taktiskās pavēles un veikt personālsastāva apmācību, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Veita.

Krasta fāze notiks no 6. līdz 10.novembrim, kurā veiks personāla teorētisko apmācību un praktiskos treniņus, lai nodrošinātu uzdevumu izpildi jūrā un drošu kuģu stāvēšanu ostā krīzes laikā. Vienlaikus tiks uzsākta rezerves karavīru integrācija apakšvienībās, kas aktīvi piedalās apmācību un treniņu procesā.

Savukārt no 12. līdz 17.novembrim Latvijas teritoriālajā jūrā un ekskluzīvi ekonomiskajā zonā notiks mācību "Flotex 2016" taktiskā fāze. Šīs fāzes laikā tiks trenētas un pārbaudītas Jūras spēku flotiles spējas pildīt uzdevumus jūrā.

Mācībās atbalstu sniegs arī Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopters un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģionālā brigāde.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki