Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kā iedzīvotājiem rīkoties, lai atbrīvotos no rudens lapām


atlikušas 250 zīmes


Kā iedzīvotājiem rīkoties, lai atbrīvotos no rudens lapām (4)

Autors: Aigars Štāls, sabiedrisko attiecību speciālists
Ceturtdienā, 19. oktobrī, 2017 | BIRKAS: rudens , atkritumi , EKO Kurzeme , Komunālā pārvalde
Izdrukāt Ziņot

Ir iestājies lielais lapkritis, tāpēc Komunālā pārvalde iedzīvotājiem atgādina par kārtību, kas jāievēro, vācot un noglabājot rudens lapas un citus zaļos atkritumus.

Ir trīs iespējas, kā rīkoties, lai atbrīvotos no zaļajiem atkritumiem.

1. Kompostēšana
Lapas, zarus, zāli, bojātus augļus un citus teritorijās savāktos zaļos atkritumus vides speciālisti iesaka likt komposta kaudzē. Ne visiem pilsētā ir šāda iespēja, taču individuālo māju un gruntsgabalu īpašnieki vai ēku apsaimniekotāji, kuriem ir pieejami kompostēšanai piemēroti dārza vai pagalma nostūri, tādejādi var regulāri un lēti iegūt mēslojumu, ar ko bagātināt puķu dobes, koku un krūmu stādījumus, zālienus, pie reizes dabai draudzīgā veidā atbrīvoties no zaļajiem atkritumiem.

2. Atkritumu aizvešana uz šķirošanas laukumu vai atkritumu poligonu
a) Liepājā, Ezermalas ielā 11, SIA Eko Kurzeme atkritumu šķirošanas laukumā ir novietots lielais konteiners, kurā ikviens bez maksas var izmest kritušās lapas, zarus un sauso zāli, kas savākta, uzkopjot zemesgabalus vai dzīvojamām mājām piegulošās teritorijas – ietves, grāvmales, žogmales, zaļās joslas.

Zaļos atkritumus Ezermalas ielā 11 (līdz 30. novembrim) var nogādāt darba dienās – no pulksten 8 līdz 18, kā arī sestdienās –  līdz pulksten 16.

b) Kritušās lapas un zarus bez maksas iespējams nodot arī sadzīves atkritumu poligonā „Ķīvītes” Grobiņas novada Grobiņas pagastā.

SIA Liepājas RAS, kas apsaimnieko šo poligonu, zaļie atkritumi ir nepieciešami biogāzes ražošanai. Poligons ir atvērts katru darba dienu no pulksten 8 līdz 19, sestdienās un svētdienās – no 9 līdz 14.  Par zaļo atkritumu piegādi „Ķīvītēs” ieteicams iepriekš sazināties ar dispečeru pa tālruni: 6 34 59097.

3. Izmantot pakalpojumus, ko sniedz atkritumu apsaimniekotāju uzņēmēji
Ja individuālo māju un zemesgabalu īpašniekiem, valdītājiem, kā arī daudzdzīvokļu māju pārvaldniekiem pašiem nav iespējams ne kompostēt, ne arī aizvest lapas uz šķirošanas laukumu vai poligonu, ir jāvēršas pie atkritumu apsaimniekotājiem uzņēmumiem –  SIA Eko Kurzeme vai Vides pakalpojumu grupa/Clean R.

Abi uzņēmumi sniedz dažādus pakalpojumus gan privātpersonām, gan juridiskām personām.

Pie abiem uzņēmumiem var iegādāties speciālos atkritumu maisus. Sazinoties ar abiem uzņēmumiem (pērkot maisus uz vietas vai izmantojot zemāk norādītos kontaktus) ir iespējams vienoties par piepildīto maisu savākšanas vietu un aiztransportēšanas laiku.

SIA Eko Kurzeme – 80 litru tilpuma maiss maksās 0,70 eirocenti.

Maisus var iegādāties Ezermalas ielā 11.

Vides pakalpojumu grupa/Clean R  piedāvātā  marķēta, aizsienama 100 l polietilēna maisa cena – 0,80 eirocenti. Šos maisus var iegādāties Vides pakalpojuma grupas birojā Cukura ielā 8/16 – katru darba dienu no plkst. 8.30 – 17, piektdienās – līdz 19, kā arī Tukuma ielā 1a, klientu pieņemšanas laikos (otrdienās no 16 – 18 un ceturtdienās no 11 – 14).

Ar atkritumu apsaimniekotājiem ir arī iespējams vienoties par speciālo maisu piegādi mājās.
 
Par speciālo maisu iegādi un zaļo atkritumu aizvešanas pakalpojumu interesēties:
1) SIA Eko Kurzeme. Klientu serviss: 63407315

2) Vides pakalpojumu grupa/Clean R. Pa tālr.: 63457777 vai rakstot uz epastu: info@vpgrupa.lv

Atgādinām, ka visu veidu atkritumu, tai skaitā zaru, lapu, zāles un citu zaļo atkritumu savākšana atbilstoši pilsētas saistošajiem noteikumiem “Par teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu” ir jāorganizē un jānodrošina zemesgabala īpašniekam, valdītājam vai daudzdzīvokļu  mājas pārvaldniekam.

Saistošie noteikumi paredz, ka teritorijas sakopšana nozīmē tīrības uzturēšanu, nepieļaujot atkritumu uzkrāšanos. Tas nozīmē, ka pieguļošajās teritorijās vai gruntsgabalos zaļie atkritumi ir ne tikai jāsavāc vienviet, bet arī jāutilizē.


Sludinājums

saimniece
09:32 | 19/10/17
ZIŅOT
(-0)
(22)
+

Cienītie, man gan liekas, ka atkritumu savākšanas uzņēmumi pelna pietiekami, lai lapu izvešanu nodrošinātu bez maksas.
Kāpēc privātmājas īpašniekiem ir jāvāc lapas, kuras atrodas uz pašvaldības zemes, jānodrošina to maksas izvešana un vēl jāmaksā nodoklis par zemi?
Tas pats attiecas uz ziemas periodu- šķūrējam, bet kur likt to sniegu?
Vasarā- stādam puķes, pļaujam zāli, laistām ar ūdeni par kuru maksājam paši.
Jo ir tikai 2 varianti: nolaist īpašumu līdz grausta statusam- tad uzliek palielināto NĪN, vai rūpēties par sava īpašuma sakopšanu, kas ir arī Liepājas tēls un maksāt par puķēm, lapām, sniegu, kaisāmo materiālu utt.Pašvaldībai vajadzētu pārskatīt savu iedzīvotāju ieguldījumu pilsētas sakopšanā un adekvātus atvieglojumus piešķirt NĪN, kurš tikai aug un aug, tiem ,kuri tiešām rūpējas par sava īpašuma sakopšanu.

Privātais
09:44 | 19/10/17
ZIŅOT
(-0)
(20)
+

Mjā, Liepāja atkal izceļas! Par privātīpašuma pieguļošās teritorijas uzkopšanu, algojam sētnieku,kuram ir jāmaksā! Tagad vēl jādomā kur likt lapas kas savācamas no piegulošā teritorijā augošiem kokiem, un atkal jāmaksā! Tad zāģējiet tos kokus nost , ja pilsētai tie ir par apgrūtinājumu! Kāpēc Ventspilī lapas savāc par brīvu un vēl izsniedz bezmaksas maisus, lapu savākšanai! Fui, Liepāja ka nedomājat par savējiem!

xt
11:35 | 19/10/17
ZIŅOT
(-0)
(11)
+

Domei ja nav naudas bezmaksas maisiem un lapu izvešanai, tad nav ko rīkot ralliju un sponsorēt pasākumus pilsētā tādus kā Summer Sound. Sētniekiem tā ir ubagu algas un mājas jau tā neko negrib šiem maksāt.... viņiem arī nav līdzekļu par ko tos pirkt. Tā jau bezmaksas viņi kopj pilsētas pieguļošās teritorijas ar saviem darba rīkiem vai dome maz to zin un saprot. Tikai poliči vizinās apkārt un skatās jau kur te varētu kādu sodīt.

Nu
17:52 | 19/10/17
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Super!Kāpēc man savā dārzā būtu jākompostē ielas koku lapas?Vai jāmaksā par izvešanu?Nepietiek ar to,ka lapas tiek savāktas?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki