Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kādus "ratus" pludmalei pašvaldība taisa ziemā?


atlikušas 250 zīmes


Kādus "ratus" pludmalei pašvaldība taisa ziemā? (5)

Autors: Sarmīte Pujēna
Pirmdienā, 18. februārī, 2019 | BIRKAS: pludmale , Komunālā pārvalde , projekts , ES , labiekārtošana , tūrisms , Glābšanas stacija
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Pludmales inventāra uzturēšanā un pludmales kopšanai šovasar ieplānots tērēt vairāk naudas, būs arī jauni celiņi, bet kabīnes vēl paliks vecās.

Atbildot uz irliepaja.lv jautājumu, Komunālā pārvalde apkopojusi, pie kā šobrīd reāli tiek strādāts un kas ir aktuāli, gatavojoties pludmales sezonai.

Kā skaidroja Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, pārvalde jau uzsākusi gatavošanos jaunajai pludmales sezonai. 

"Darbi, atbilstoši mūsu noteikumiem, līgumiem un budžeta līdzekļiem, notiek tāpat kā katru gadu!  Pludmales inventāra uzturēšanā un pludmales kopšanā ir plānoti 102 000 eiro, kas ir par 22 000 eiro vairāk.

Šobrīd ir sācies darbs pie jaunu gājēju celiņu izgatavošanas. Esam plānojuši nomainīt celiņu segumu daļā no 13 izejām uz pludmali. Celiņu kopgarums, kas tiks nomainīts ar jaunām laipām, sasniegs 300 metrus. Jaunās laipas būs platākas, klājums ciešāks, stabilāks. Arī cits pludmales inventārs pakāpeniski jau tiek labots un sakārtots – ģērbtuves, norādes zīmes, soliņi, tualetes, atkritumu urnas. Taču šā un cita inventāra nomaiņa uz jaunu vai kāda cita dizaina šogad gan nav paredzēta plānota.

Notiek cenu aptauja par mazā pludmales novērošanas torņa pārcelšanu no Vaiņodes ielas izejas vairāk uz ziemeļu pusi, uz Liedaga ielas izeju. Torņa pārcelšana notiks šogad. To darām pēc pludmales drošības risku izvērtēšanas pagājušajā gada septembrī un oktobrī.

Organizācijas "International Life Saving Federation" pārstāvis sniedza  dažādas rekomendācijas, kā uzlabot pludmales apmeklētāju drošību. Novērošanas tornis pēc pārcelšanas atradīsies dienvidu pludmales zonas centrā, nevis vienā malā, kā līdz šim. Tas ļaus labāk novērot pludmales zonu. Glābšanas tornī būs nodrošināta elektroapgāde un nepieciešamā novērošanas un sakaru tehnika.

Lai mazajā novērošanas tornī peldsezonas laikā varētu strādāt divi glābēji, Komunālā pārvalde domei ir lūgusi pludmales glābšanas dienestam piešķirt papildu štata vienību un tai atbilstošu finansējumu.

Ievērojot organizācijas "International Life Saving Federation" rekomendācijas, jaunajā sezonā ūdenī tiks izliktas lielākas, spilgtākas krāsas un līdz ar to vieglāk redzamas peldēšanās zonas robežbojas.

Krastā pie pašas jūras būs novietoti balsti jeb piloni, kas apzīmēs peldēšanās un glābēju darbības zonas robežas; uz tiem tiks pacelti laika apstākļiem atbilstoši pludmales drošības brīdinājumu karodziņi. Šāds aprīkojums nozīmē, ka tiks uzlabota pludmales apmeklētāju informēšana par peldēšanās apstākļiem konkrētajā dienā un stundā. Šāda apmeklētāju informēšana notiks gan centra pludmalē, gan dienvidu pludmalē. Tā būs papildu informācija tai, kas pieejama centra pludmales glābšanas stacijas teritorijā un uz elektroniskā tablo.

Ir veikts pludmales glābšanas dienesta tehnikas remonts, iegādāts jauns glābēju aprīkojums, datortehnika un citas nepieciešamās lietas, lai dienests jaunajā peldsezonā varētu pilnvērtīgi strādāt.

Pludmalē paredzēts atjaunot lielos informācijas stendus, kuros atspoguļots pludmales zonējums un informācija par drošību, dabas vērtības, atļautās aktivitātes un sabiedriskās kārtības noteikumi. Ir paredzēts atjaunot arī tūristiem domātos informācijas stendus un zīmes Jūrmalas parkā – pie tā strādā Tūrisma informācijas birojs, Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa, Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa, kā arī Komunālā pārvalde (saskaņā ar Tūrisma informācijas biroja vadītājas Intas Šoriņas sniegto informāciju, februāra otrajā pusē paredzēts izsludināt iepirkumu zīmju un norāžu izgatavošanai, jo tā ir Latvijas-Igaunijas pārrobežu sadarbības projekta sastāvdaļa, ko vada Kurzemes plānošanas reģiona speciālisti, līdz jaunajai sezonai zīmēm vajadzētu būt gatavām – irliepaja.lv).

Notiek darbs, lai pakāpeniski varētu īstenot pludmales un jūrmalas parka centrālās zonas labiekārtošanu atbilstoši pludmales tematiskā plānojuma ieteikumiem. Komunālā pārvalde gatavo projektēšanas uzdevumu, lai varētu uzsākt izstrādāt pašu projektu – par Vecliepājas robežās esošo gājēju izeju (no Kūrmājas prospekta līdz Jūrmalas ielai) uz pludmali sakārtošanu un labiekārtošanu atbilstoši jau minētajam pludmales attīstības plānam.

Projekta īstenošanai notiks, piesaistot ES līdzekļus – apmēram viens miljons eiro. Finansējums ir no ES programmas, kas paredzēta dabas un kultūrvēsturisko teritoriju sakārtošanai.

Pludmales zonas labiekārtojums ir paredzēts arī Roņu ielas rekonstrukcijas projektā. Šobrīd Komunālajā pārvaldē projekts tiek izskatīts un saskaņots - pirms iesniegšanas Būvvaldē. Projektā atsevišķas lietas būs jālabo, kas nozīmē, ka projekts vēl būs jāpilnveido. Šobrīd turpinās darbs pie šī projekta.

Jūrmalas parka zonā izmaiņas droši vien piedzīvosim pēc koncertestrādes un koncertdārza "Pūt, vējiņi!" pārbūves projekta īstenošanas. Šobrīd  projekts ir nodots ekspertīzei, jo šī ir sabiedriska būve, tātad turpinās darbs arī pie šī projekta sagatavošanas pirms iesniegšanas Būvvaldē".

Lai gan uzlabojumi pludmalē tiek plānoti un notiks jau šogad, tomēr būtiskas izmaiņas plānotas turpmāko divu gadu laikā, kad tiks īstenoti vairāki iepriekš minētie projekti, norāda Štāls, piebilstot, "protams, ja tiks piešķirts nepieciešamais finansējums".


Sludinājums

Pludmales fane
09:15 | 18/02/19
ZIŅOT
(-2)
(8)
+

Pēc atbildēm ir skaidrs, ka pludmale arī šogad izskatīsies tāda pati miskaste kā iepriekš. Komunālā pārvalde un Būvvalde ir parodija, ne normāli funkcionējošas iestādes.

NePiekrītu
16:19 | 18/02/19
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Neliec vēžus vienā kulītē. Gan Komunālā pārvaldē gan būvvaldē ir darbīgi ļaudis un ir tādi kam gada skaitlis vairs netur līdzi straujajam dzīves ritmam!

lase
10:42 | 18/02/19
ZIŅOT
(-4)
(7)
+

Vismaz LUDZU,noslūpējiet nost to kalnu,pēdējam pludmales ceļam,kurs ved uz jūru,Dienvidrietumu rajonā,lai veciem cilvēkiem un invalīdiem,būtu ARĪ piekļuve pie jūras!Kurš jau gadiem nav līdzināts!

Opis VA
15:34 | 18/02/19
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Vai tad tās laipas nevarēja novembra mēnesī novākt un smuki sakraut kāpās kādā kaudzītē? Taču nē. Labāk pavasarī uzlaist virsū ekskavatoru lai norok sapūstās smiltis līdz laipām pie reizes arī daļu salaužot, tad pieprasīsim pāris taukšķus par remontu, jo citas summas jau mēs neatzīstam. Visi priecīgi visi smaida.

:(
17:08 | 18/02/19
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Nav saimnieka

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki