Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kārlis Kints: Aizvadīta otra labākā sezona Jahtu centra vēsturē


atlikušas 250 zīmes


Kārlis Kints: Aizvadīta otra labākā sezona Jahtu centra vēsturē Jahtas Liepājas jahtu centrā 2014.gadā

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 19. novembrī, 2014 | BIRKAS: jahtu centrs , osta , Kārlis Kints , Zawisza Czarny , jahta , Jahtas 2014
Izdrukāt Ziņot
Poļu burinieks "Zawisza Czarny", kas Liepāju sezonā apciemo pirmais un arī pēdējais.
Poļu burinieks "Zawisza Czarny", kas Liepāju sezonā apciemo pirmais un arī pēdējais.
FOTO: irliepaja.lv
Poļu burinieks "Zawisza Czarny", kas Liepāju sezonā apciemo pirmais un arī pēdējais. Peldošo piestātņu izcelšana Liepājas jahtu ostā.

342 jahtas no 15 dažādām valstīm, tostarp no ASV, – tādi īsumā ir aizvadītās Liepājas jahtu sezonas statistikas dati, par kuriem portālu informēja Liepājas jahtu centra vadītājs Kārlis Kints.

Liepājā jahtu sezona parasti sākas līdz ar maiju un beidzas oktobra sākumā, taču šogad sezona bija visai gara – poļu burinieks "Zawisza Czarny" pirmoreiz ienāca ostā jau 30.martā, bet pēdējo reizi – novembra sākumā, īsi pirms peldošo piestātnes pontonu izcelšanas, kas notika pirmssvētku nedēļā, stāsta Liepājas jahtu centra vadītājs Kārlis Kints.

Centra vadītājs priecājas – neraugoties uz to, ka šajā sezonā atkal Liepājā neiegriezās neviena no Baltijas jūras vai kādām citām starptautiskajām jahtu regatēm, sezona bijusi visnotaļ laba, otra labākā astoņu gadu laikā, kopš pastāv jahtu centrs.

„Jūlija sākumā likās, ka būs vēl labāka – šogad netipiski daudz jahtu Liepājā ienācā tieši jūnijā – par kādām četrdesmit vairāk, nekā pērn, lai gan parasti tieši jūlijā ir visvairāk jahtu, cerējām, ka tā būs arī šoreiz, taču jūnijs tomēr izrādījās labāks,” stāsta Kints.

Tā kā vasara bijusi labi kuģojama, jahtas Liepājā uzkavējušās vidēji pusotru dienu, lai pēc tam dodtos tālāk.

„Tradicionāli pie mums visvairāk brauc vācieši, poļi, somi, lietuvieši. Igauņi ļoti maz, arī latvieši maz, jo no Rīgas pārgājiens uz Liepāju prasa daudz laika, vieglāk kuģot uz Igaunijas pusi, uz Sāremā. Šovasar, salīdzinot ar iepriekšējām sezonām, bija daudz vairāk jahtu no ASV un Lielbritānijas.” Pēc jahtu centra vadītāja teiktā, tas tāpēc, ka diezgan daudz šo valstu jahtsmeņi ir kluba „Ocean Sailing” biedri, un viņiem sezonā jānobrauc diezgan liels jūdžu skaits, ko var tikai pieveicot garas distances, tā ne viens vien atburā līdz Baltijas jūrai.

Pašā jahtu centrā aizvadītās sezonas laikā nekādi lieli darbi vai jaunievedumi nav bijuši, kā katru gadu sezonas sākumā salabotas un sakārtotas peldošās piestātnes, bet sezonas beigās tās izceltas un ieziemotas. Par nopietnākiem ieguldījumiem infrastruktūrā gan esot jāsāk domāt, jo piestātnes kalpo jau astoto gadu.

Savdabīgu ietekmi uz jahtu ostu atstājuši rekonstrukcijas darbi Vecās ostmalas promenādē. Tajā laikā ostmalas promenādi šķērsoja būvnieku uzstādīts žogs, kas liedza brīvi pārvietoties gar ūdens malu – Kārlis Kints saka, tas tikai nācis par labu jahtu ostai, kas ir atvērta tipa, un līdz ar to visiem pieejama. „Šogad mūsu viesus gandrīz nemaz netraucēja netālu esošā kluba "Fontaine palace" apmeklētāji, dažs no kuriem domā, ka kāpt uz svešas jahtas fotografēties un dzert alu, ir normāli, tāpat mazāk bija manāmi klaidoņi, kas arī mēdz uzmākties ārzemniekiem."

Pāris sūdzību bijis par to, ka jau astoņos no rīta strādnieki sāk trokšņot, taču, kā saka jahtu centra vadītājs, – bez liela sašutuma.

Kārlis Kints uzskata, ka kopā ar pašvaldību būtu jāmaklē risinājums, kā ar nelielu, neuzkrītošu nožogojumu pasargāt iebraukušās jahtas no uzmācīgiem ļautiņiem. „To var izdarīt arī tā, ka gājēju plūsma gar kanālmalu netiek traucēta,” pārliecināts Kints.

Uzziņa
Liepājas Jahtu centra statistika 2014. gada sezonā

Ienākušo jahtu skaits: 342
no tām:
Vācija – 104
Polija – 61
Lietuva – 60
Somija – 31
Zviedrija – 22
Nīderlande – 16
Latvija – 11
ASV – 10
Lielbritānija – 10
Dānija – 5
Norvēģija – 4
Igaunija – 3
Francija – 2
Malta – 1
Krievija – 1

Liepājas ostā ienākušo jahtu skaits  no 2007. gada līdz 2014. gadam
2007.gads –  259
2008.gads –  283
2009.gads –  321
2010.gads –  307
2011.gads –  353
2012.gads –  345
2013.gads –  306
2014.gads –  342

Kopā:  2516 jahtas       

Liepāju apmeklējušo tūristu skaits: 8 000 – 10 000Attēli:

Nosaukums: ATACAMA: ieradās: 1.jūnijā 1.00, karogs: GERMANY, pēdējā osta: GDANSK, nākoša osta: VENTSPILS Jahta Nosaukums: NITROX, ieradās: 25.maijā 21.00, karogs: POLAND, dodas uz: HELSINKI Nosaukums: ROBINSONS, ieradās: 24.maijā 20.25, karogs: LATVIJA, pieraksta osta: PAVILOSTA, ieradās no: PAVILOSTA, dodas uz: PAVILOSTA

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki