Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kaut putnus no "Gallery" atbaida, tie tik un tā triecas stiklos


atlikušas 250 zīmes


Kaut putnus no "Gallery" atbaida, tie tik un tā triecas stiklos (6)

Otrdienā, 30. jūnijā, 2015 | BIRKAS: putni , Gallery , Juris Aizezers
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Nesen pie biroja un tirdzniecības centra centra "Gallery" atkal bija redzami vairāki mazi beigti putni. Ēkas īpašnieks saka, ka putnu atbaidīšanas iekārta ir uzstādīta un darbojas.

Jūras ielā 25/29 uz trotuāra un ielas blakus fasādei pagājušajā nedēļā kompakti bija sakrituši pieci mazi putni, kas acīmredzami bija gājuši bojā, ietriecoties stiklos. Par šāda veida problēmu irliepaja.lv rakstīja jau pirms vairākiem gadiem. Toreiz ēkas īpašnieks Juris Aizezers norādīja, ka šo problēmu plānots risināt, ierīkojot speciālu skaņas signālu, kas putnus aizbaidīs.

Kā portālam pirmdien pastāstīja Aizezers, šāda iekārta tiešām ir uzstādīta un speciālā frekvencē ik pa brīdim raida skaņas signālus, kas atbaida putnus. Tomēr reizi gadā ir aptuveni nedēļu ilgs periods, kad blakus esošajos lielajos kokos jaunos putnus no ligzdām dzen ārā vanagi un vārnas. Tad tie bēgot triecas daudzās celtnēs, ne tikai stiklotajā "Gallery" ēkā.

Ornitologs Viesturs Ķerus savulaik aģentūrai BNS norādīja, ka ietriekšanās logos ir izplatītākais putnu bojāejas iemesls. Namu īpašnieki parasti šādos gadījumos logos ielīmē putniem labi saskatāmas aplikācijas, klasiskā variantā – plēsīgu putnu siluetus.


Sludinājums

Viesturs
07:46 | 30/06/15
ZIŅOT
(-1)
(23)
+

Visefektīvāk būtu, ja šīs ēkas logos ielīmētu paša Aizezera portretu- tad droši neviens putns nelidotu uz šī Liepājas arhitektūras šedevra pusi.

xt
09:23 | 30/06/15
ZIŅOT
(-0)
(11)
+

Sākuma projektā šai ēkai bija māksliniecisks koka vai kāda cita materiāla daļējs karkas, bet laikam par dārgu tas bija, lētajā variantā ir tikai stikls. Un kā ar koncertzāli? Tās stikli apžilbina arī apkārtējo māju iedzīvotājus, tad jau putniem arī tā patiks?

redziga
09:28 | 30/06/15
ZIŅOT
(-1)
(9)
+

Ja jau žurnālists nosaukumā liek"... Kaut putnus..."nevis "Lai arī putnus..."tad jau putni tiek kauti...

Hm
12:26 | 30/06/15
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

vārds vietā...

!
11:48 | 30/06/15
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Kaķi vajag uzzīmēt!

khe khe
13:56 | 30/06/15
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Nu jau var dziedāt: pilsētā, kurā putni mirst, putni mirst.. Jo vēl jau visi putnu bendes nav uzslieti - Ļeņina pieminekļa vietā tapšot nākamais.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki