Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kavējas ietekmes uz vidi novērtējums iecerēm pludmalē


atlikušas 250 zīmes


Kavējas ietekmes uz vidi novērtējums iecerēm pludmalē (6)

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 06. februārī, 2018 | BIRKAS: pludmale , projekts , plānošana , vide , Indulis Kalns , Būvvalde , vides novērtējums , labiekārtošana
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Jau pērnajā decembrī vajadzēja būt pabeigtai ietekmes uz vidi novērtējuma (IVN) procedūrai pludmales un piekrastes attīstības tematiskajam plānojumam, taču tas nav noticis.

Kā portālam paskaidroja Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, pašvaldība no Vides pārraudzības valsts biroja ir saņēmusi vēstuli ar lūgumu pēc papildu informācijas, kas nepieciešama, lai pabeigtu IVN procedūru.

Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa sadarbībā ar IVN procedūras konsultantu – SIA "Eiroprojekts" – šobrīd gatavo atbildi birojam. SIA "Eiroprojekts" pie ziņojuma par 2015.gadā izstrādāto Pludmales un piekrastes teritorijas attīstības tematiskā plānojuma ietekmi uz vidi strādāja kopš pērn janvārī noslēdzās iepirkums par tiesībām uz tā izstrādi.

Bija paredzēts, ka IVN būs zināms 2017. decembrī.

Vides pārraudzības valsts biroja lēmums par izstrādātā plāna ietekmi uz vidi nepieciešams, lai varētu sākt vairākus pludmales labiekārtojuma projektus, tostarp "vieglos", kas saistīti ar pludmales labiekārtošanas pasākumiem.

Portāls jau rakstīja, ka deputāti atbalstījuši vairākus projektus, kas saistīti ar pludmali un piekrasti. Piemēram, pērn novembrī akceptētā Roņu ielas rekonstrukcija paredz arī ielas pagarinājumu līdz kāpai 200 m garumā, kā arī 150 m garas izbrauktuves uz jūru izbūvi, kas ir Pludmales tematiskā plānojuma D1 zonas sastāvdaļa. Savukārt šā gada janvārī deputāti apstiprināja Vides daļas sagatavotos projektu pieteikumus Vides aizsardzības fonda finansējuma saņemšanai, tostarp arī pludmales labiekārtojumam. Vides daļa plāno pludmalē uzstādīt 12 jaunus pārģērbšanās kabīņu, soliņa un atkritumu tvertnes komplektus, ar kuriem tiktu nomainītas pašreizējās "morāli un fiziski" novecojušās ģērbtuves un soli.

Pludmales labiekārtojumam paredzēts tērēt 60 720 eiro, no kuriem pašvaldības finansējums – 10 720 eiro.

Būvvaldei, kā jau vēstīts, ir arī vairākas citas ieceres, ko tā vēlētos īstenot jau šajā un 2019.gadā. Viena no tām – Ziemeļu mola sakārtošana.

"Tā varētu būt autostāvvietas paplašināšana, jo pašvaldībai tur ir brīvs zemesgabals, apgaismojuma uzlabošana, ūdens un kanalizācijas tīklu pievilkšana," iepriekš irliepaja.lv pastāstīja pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns.

Divi projekti, kuru īstenošana varētu notikt 2019.gadā, iecerēti arī Dienvidu pludmalē. Viens no tiem – Jūrmalas ielas pieslēgums pludmalei, kas ir viena no noslogotākajām, bet nesakārtotākajām izejām uz jūru.

Otrs projekts saistīts ar teritoriju starp koncertdārzu "Pūt, vējiņi!" un pludmali. Mazs posmiņš, taču, ja tiks rekonstruēts koncertdārzs, jāsakārto arī tā apkaime, uzskata Kalns.

Galvenais arhitekts jau iepriekš atzina, ka ieceres plāno piesardzīgi, jo "vēl jau nav beigusies ietekmes uz vidi novērtējuma procedūra". Tāpēc par turpmākajos divos gados plānotajiem trīs projektiem Kalns, saka "ļoti optimistiski".


Sludinājums

?
09:22 | 06/02/18
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Kas tā par zupu? Izskatās, ka galvenais arhitekts grib attīstīt pludmali, bet kaut kāds konsultants SIA to neļauj??? Neko nesaprotu!

nulles vērtība
15:10 | 06/02/18
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Bezjēdzīgā Liepājas būvvalde.

Opis VA
10:52 | 06/02/18
ZIŅOT
(-2)
(8)
+

Visvienkāršākais būtu 10 km garu žogu gar kāpām un nebūs nekas jāpēta. Nav cilvēku pludmalē, nav problēmas pludmalē. Vai tiešām mēs ar to pētīšanu nekļūstam smieklīgi. Pētm to vilciena sarakstu tik ilgi, kamēr tas jau ir aizgājis.

Skaidra lieta
11:59 | 06/02/18
ZIŅOT
(-2)
(7)
+

Pētnieki grib doļu par neko

vides milotsajas
21:24 | 06/02/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

resnais cukur mais trauce. viens insults jau bija. sliman govs. gaidisim otro, lai atrak pienak. gaidisu.

Jaunliepāja
18:51 | 09/02/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Smieklīgi ir vides aizstāvji, kas labu lietu pārvēruši par farsu. Tā vien gribās kliegt : nost ar vides aizstāvju demagoģiju! Paskatieties kāda izskatās Rīgas iela. Būtu šogad apzāģējuši vienu pusi ,nākošgad otru. Tagad mazajiem putneļiem nav kur paslēpties. Vasarā brīnīsies ,kur tik daudz odu?Tāda nu mums ir tā pārprastā rūpe par dabu!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki