Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ķibilda raidījums "Adreses" stāsta par Liepājas "Fontaine Royal"


atlikušas 250 zīmes


Ķibilda raidījums "Adreses" stāsta par Liepājas "Fontaine Royal" (3)

Trešdienā, 15. novembrī, 2017 | BIRKAS: Fontaine Royal , arhitektūra , Stīns Lorenss , Ivonna Kalita , Māris Mors , LTV1
Izdrukāt Ziņot

Cara laika tabakas fabrika pārtop par modernu teātri Rīgā, padomju laika ostas darbnīcas – par karalisku viesnīcu Liepājā. Jaunais Rīgas teātris un "Fontaine Royal". Arhitektūra pa lēto!

Abos projektos naudas bijis maz. Bet rezultāts – pilnīgi atšķirīgs, piesakot raidījumu, teic tā veidotājs Mārtiņš Ķibilds.

"Ivonna – Fonteina sieva, mūza un smadzenes. Kad teicu, ka gribēsim viņu hoteli filmēt Adresēm, dikti sapriecājās – skaidrs, ka jaunie īpašnieki interjerus mainīs, tāpēc Adreses iemūžinās vecos vēsturītei. Lai visi to atceras kā māju, kur aiz uzpūsta šika patiesībā smīn veselīga pašironija par ekonomiskās viesnīcas pieticīgo servisa līmeni. Kur lētums ir nevis mazvērtības komplekss, bet lepna poza!

Viesnīcas arhitektūra drīzāk atgādina uzvedumu, butaforiskas teātra dekorācijas. Bet sajātā Tabakas fabrika? Kāpēc tādiem pat scenogrāfiskiem paņēmieniem nevarēja uzburt teātra arhitektūru fabrikā? Kāpēc hotelis var tēlot traku teātri, bet teātrim jātēlo lēts ceļmalas hotelis?" – vaicā Ķibilds.
 


Sludinājums

Hai!
07:25 | 15/11/17
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Nevajag Fontēna viesnīcā mainīt mēbeles!

Heijā
12:01 | 15/11/17
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Jā, ir savs smeķis

Liepājnieks
16:33 | 15/11/17
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Ivonnai un Fonteinam vajadzētu pieškirt Goda liepajnieka titulu!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki