Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Klaipēdas ielā pēc sliežu remonta iestāda jaunus parūkkokus


atlikušas 250 zīmes


Klaipēdas ielā pēc sliežu remonta iestāda jaunus parūkkokus (2)

Pirmdienā, 16. novembrī, 2015 | BIRKAS: koki , rekonstrukcija , Klaipēdas iela , tramvajs
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas tramvajs

Klaipēdas ielā parūkkoku rinda, kas nepārcieta būvdarbus, renovējot tramvaja sliežu ceļus, ir atgriezusies. Parūkkokus Klaipēdas ielā 2009.gadā bija iestādījuši liepājnieki talkas laikā.

"Izvēlējāmies parūkkokus "Young Lady", kas ir audzēti Latvijā, un jau ir krietni pastiepušies, tādējādi samazinot risku tiem neiesakņoties vai nepārziemot," stāsta rekonstrukcijas ģenerālbūvnieka – uzņēmuma "Rīgas tilti" – pārstāvis, atbildīgais būvdarbu vadītājs Roberts Kuiva. "Kopumā iestādījām 30 kociņus, kā bijām solījuši, nu vien jācer, ka tie raženi augs un jau pavasarī priecēs liepājnieku acis.".

Parūkkokus Klaipēdas ielā 2009.gadā bija iestādījuši liepājnieki talkas laikā. Būvniecības laikā tos izraka, lai vēlāk atstādītu atpakaļ, taču kociņi iznīka, informē SIA "Liepājas tramvajs" projektu sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Gruntmane.

Uzziņai
Parastais parūkkoks (Cotinus coggyria) ir neliels koks vai biežāk vidēja auguma krūms, kas savvaļā aug Vidusjūras zemēs, Kaukāzā, Tuvajos Austrumos. Augam ir izcili dekoratīvi augļi – sudrabsārti matiņi, kas veidojas septembrī un kas no tālienes atgādina parūku, no kā cēlies arī koka nosaukums.

Latvijā biežāk aug kā 2 – 3 metri augsts krūms vai neliels koks ar noapaļotu vainagu. Ziedi zaļgandzelteni 15 – 30 cm garās skarās. Lapas rudenī krāsojas karmīnsarkanas, oranži sārtas. Stāda saulainās vietās, sausās, drenētās, vidēji auglīgās augsnēs. Siltuma un gaismas mīlētāji. Labi pacieš pilsētas apstākļus. Ziemcietīgi, tomēr Latvijas austrumu daļā bargākās ziemās var arī apsalt, īpaši šķirnes. Gadās, ka apsalst galotnes. Sīkie ziedi veidojas uz divgadīgiem dzinumiem. "Young Lady" ir zaļš lapojums un zaļagani, sīki ziedi, kas zied bagātīgi.


Sludinājums

xt
14:01 | 16/11/15
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Kur tā jāsteidzas ar tiem kokiem? Vēl jau sliežu ceļi nav sakārtoti pilnībā un jau jāstāda. Strādnieki nejauši nobradās vai aplauzīs darot darbus un atkal būs brēka....

nu ja
17:34 | 16/11/15
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

"Būvniecības laikā tos izraka, lai vēlāk atstādītu atpakaļ, taču kociņi iznīka..."
Aplaistīt bija par sarežģītu?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki