Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kultūras komisijas lēmumi – tikai dekoratīvi?


atlikušas 250 zīmes


Kultūras komisijas lēmumi – tikai dekoratīvi? (18)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 24. maijā, 2012 | BIRKAS: Zirņu iela , rekonstrukcija , Parka iela , Ganību iela , Miķelis Valters , aptauja , Berči
Izdrukāt Ziņot

Liepājas domes mājas lapā iedzīvotājus aicināti balsot par nosaukumu ielai, kurai Kultūras komisija vārdu jau devusi.

Martā pašvaldības Kultūras komisija, kas apvieno plašu sabiedrības pārstāvjus, kā arī kultūras jomā strādājošo loku, vienbalsīgi un pat ar zināmu sajūsmu (pati biju klāt, redzēju) atbalstīja Liepājas muzeja rosināto priekšlikumu iemūžināt Eiropā zināmākā un cienītākā latviešu politiķa, Latvijas valsts idejas autora, mūsu novadnieka Miķeļa Valtera piemiņu, viņa vārdā nosaucot jaunbūvējamo ielu Tirdzniecības kanāla Jaunliepājas pusē (Zirņu – Ganību ielu pagarinājums aiz Jaunā tilta līdz Parka ielai). Atbalsts un komisijas lēmums bija vienprātīgs.

Pēc tam gan Kultūras komisijas lēmumu būtu vajadzējis apstiprināt deputātiem, ja tie respektētu sabiedrības priekšstāvju viedokli. Protams, komisijas lēmumu varētu arī neapstiprināt, pamatojot šādu rīcību ar būtiskiem un neapgāžamiem argumentiem.

Taču līdz pat šim laikam ne komiteju, ne domes sēžu darba kārtībā šāda jautājuma nav bijis. Tā vietā pašvaldības mājaslapā liepaja.lv pēkšņi parādās aicinājums liepājniekiem balsot par vienu no četriem piedāvātajiem jaunās ielas nosaukuma variantiem, kuru vidū figurē arī „Miķeļa Valtera iela”. Kur radušies pārējie trīs varianti (Parka iela, Paula Maksa Berči iela un Miķeļa Valtera bulvāris) un kas tos ieteicis, nav zināms. Vairāki Kultūras komisijas locekļi un arī muzeja direktore Dace Kārkla portālam pauda neizpratni par to, ka ieteikti šādi nosaukuma varianti, kā argumentus minot to, ka Parka iela jau pastāv, Berči vārdā nosaukt jauno ielu nav pamata, jo uz tās neatrodas neviena Berči projektēta māja, un arī par bulvāri šo ielu dēvēt nevar.

Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zane Ģirne, skaidroja, ka rīkojumu organizēt aptauju devis domes priekšsēdētājs, bet ideja par aptauju dzimusi Būvvaldes un domes vadības sarunās.

„Iedzīvotāju domas mums ir ļoti svarīgas. Deputāti, pieņemot lēmumu, ņems vērā gan Kultūras komisijas viedokli, gan iedzīvotāju aptaujas rezultātus,” portālam sacīja Ģirne.


Sludinājums

Skaisti
16:14 | 24/05/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Tā izriet. Dome atkal grib spēlēt demokrātiju.

Nav ko kautrēties
16:42 | 24/05/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kurš tad ir tas "gudrītis", kam tā ideja radās - lai piesakās!

Liepājnieks
18:12 | 24/05/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Liepāja varētu lepoties ar tāda dižvīra kā Miķeļa Valtera ielu. Gan jau Berči arī savu ielu sagaidīs. Pagaidām viņa piemiņa iemūžināta Imanta Lancmaņa veidotajā grāmatā, kas arī ir sava laika piemineklis.

Skeptiķis
18:13 | 24/05/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vai tik tā apšaubītāja nebūs Gunta Šnipke. Viņai tādas lietas patīk...

Vorobeičix
20:15 | 24/05/12
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Nosauciet to ielu par Holokausta gatvi.

domes komisjas
21:41 | 24/05/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Varbūt kāds vārds šeit būtu sakāms arī domes Zemes komisjia vai Transporta infrastruktūras komisijai ar R.Fricberga k-gu priekšgalā. ?

skeptiķiem
21:44 | 24/05/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Ko var ņemties! Lai jau tauta izsakās. Aptaujā tik varēja pielikt klāt arī >>> mans ieteikums >>>nevis tikai četrus variantus.

Parka iela
21:46 | 24/05/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Parka iela ir ok!

Gudrītim
01:45 | 25/05/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Parka iela jau ir, muļķī, kāpēc tai perpendikulāru ielu arī nosaukt par Parka ielu!

Ieteikums
22:54 | 24/05/12
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

To varētu nosauktb par SEZ prospektu vai, par Liepājas partijas aleju,un varbūt par godu tam, ka Seska kungs kā SEZ valdes priekšsēdētājs bieži brauc uz SEZ kantori lai atmodinātu pilsētas attīstību, tad Kultūras pārvalde varētu iedrošināties piedāvāt šo ielu nosaukt par Seska atmodas bulvāri. Līdz ar šāda nosaukuma piešķiršanu šai ielai, ir liela cerība, ka sāks strauji attīstīties šis ezermalas rajons, jo rietumu investoriem būs prestiži šeit iegādāties nekustāmos īpašumus un tos ieguldī savu kapitālu.

super
01:46 | 25/05/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Ideāli!

Merķelis
23:32 | 24/05/12
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Latvieši ir tumši ļautiņi un tiem vajadzīgas skolas...

angela
09:36 | 25/05/12
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Kāds Miķelim Valteram un Berči sakars ar šo vietu un jauno ielas posmu???? Nu un, ka liepājnieki! Tas taču ir industriāls un tirdzniecības rajons. Nosaukumi jāliek pēc piesaistes vietai nevis man vajag un viss. No piedāvātiem variantiem Parka iela ir visloģiskāk, bet varētu arī Tirdzniecības ielu.

angelai un parkistiem
09:56 | 25/05/12
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Tautai, kas nezin un neciena savu pagātni, nav nākotnes.

Murkšķis
23:26 | 26/05/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Kārtējais domes cirks! Kā kāds augstāk jau rakstīja -"spēlē demokrātiju".Vienvārdsakot, padomju laika garā - priekšsēdētājs ieteica, pārskaitot rezultātus izrādīsies, ka 99,9% tautas nobalsojusi par vēlamo sākotnējo variantu.:)

repo
11:41 | 28/05/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kautkads sviests-- tad lai ir arī --SVIESTA iela !

Lirs
11:59 | 28/05/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Pilnīgs ārprāts - šādā veidā piedāvāt sabiedrībai izteikt savas domas par jaunizbūvētās ielas nosaukumu ir tiešām spēle ar demokrātiju. Vispirms bija jāvienojās kā tad šī aptauja tiks veikta un tad tikai piedāvat vai nepiedāvāt sabiedrībai tajā piedalīties.
Liepājā ir rūpniecības iela- vai zinat kur?
Ķempes ielas beigās gar kaut kādiem krūmiem kur no rūpniecības nav ne smakas.
Varbūt nosauksim šo jauno ielu par RŪPNIECĪBAS ŠOSEJU, bet šo mazo esošo Rūpniecības ieliņu par Ezerpaka ielu( blakus ir ezera pludmale)

Elza
12:02 | 28/05/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Laba doma.
dzivoju Reina meza iela un mani logi izeit uz krūmu mežu. Pilsēta varētu izbūvēt ceļu gar ezeru apkārt tiem krūmiem. Tur būs arī jaunā tramvāja līnija un būtu labi izveidot parku, jo mums apkārt nav nekāda parka kur ar bērniem pastaigāties.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki