Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kultūras piemineklim vienā reizē 20 000, kopumā – 50 000


atlikušas 250 zīmes


Kultūras piemineklim vienā reizē 20 000, kopumā – 50 000

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 16. janvārī, 2018 | BIRKAS: nekustamais īpašums , kultūras piemineklis , vēsture , konkurss , saistošie noteikumi , Dome , Mārtiņš Tīdens , vēsturiskais centrs , restaurācija
Izdrukāt Ziņot
Viens no atjaunotajiem vēsturiskā centra namiem – Krišjāņa Valdemāra ielā 11.
Viens no atjaunotajiem vēsturiskā centra namiem – Krišjāņa Valdemāra ielā 11.
FOTO: Aigars Štāls

Domes sēdē 18.janvārī plānots apstiprināt saistošo noteikumu "Par Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai" jauno versiju.

Sagatavotie grozījumi noteikumos paredz kārtību, kādā pašvaldība piešķir līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai, atbalstāmās un neatbalstāmās izmaksas, līdzfinansējuma apmēru, projektu iesniegumu vērtēšanas kārtību, atbalsta saņemšanas nosacījumus.

Kā Pilsētas attīstības komitejas sēdē 11.janvārī deputātiem skaidroja izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens, izmaiņas izdarītas tāpēc, "lai process būtu vēl efektīvāks".

Jaunajā noteikumu versijā paredzēts atbalsts 80% apmērā darbiem, 20% apmērā – dokumentācijas sagatavošanai. Tāpat paredzēts, ka līdzekļu pārpalikumu varēs pārlikt no vienas pozīcijas uz otru.

Maksimālā atbalsta summa, piedaloties konkursā, vienā reizē nevarēs pārsniegt 20 000 eiro, taču ēku īpašniekiem ir iespēja pretendēt uz līdzfinansējumu vairākus gadus pēc kārtas. Tomēr arī kopējai atbalsta summa ir "griesti" – 50 000 eiro.

Tāpat jaunajos noteikumos pamainīti vērtēšanas kritēriji, skaidroja Tīdens.

Grozījumus 2015.gada 14.maija saistošajos noteikumos Nr.13 "Par Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai" paredzēts apstiprināt 18.janvāra domes sēdē.

Tīdens uz Pilsētas attīstības komitejas 11.janvāra sēdi bija apkopojis datus par pašvaldības līdzšinējo atbalstu kultūras pieminekļu (vēsturisko ēku) saglabāšanā. Pēc izpilddirektora vietnieka sacītā pēdējo trīs gadu laikā pašvaldība atbalstījusi 69 no 93 iesniegtajiem projektiem. Kopumā kultūras pieminekļu saglabāšanai piešķirtais līdzfinansējums ir 251 tūkstotis eiro (no prasītajiem 533 tūkstošiem).

No 69 apstiprinātajiem projektiem 31 bijis 2015.gadā, 29 – 2017.gadā, bet tikai 9 – 2017.gadā. 54 no 69 apstiprinātajiem projektiem attiecas uz dokumentācijas izstrādi, un tikai 16 – uz restaurācijas darbiem.

Uz saistošo noteikumu pirmās versijas spēkā stāšanās brīdi Liepājā bija 29 valsts un vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļi, divi valsts un vietējās nozīmes industriālie pieminekļi un valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis "Liepājas pilsētas vēsturiskais centrs", kurā ir 628 vēsturiskas ēkas.

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki