Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kungu 24 dārgi un ar grūtībām pārtop Hoijeres viesnīcā


atlikušas 250 zīmes


Kungu 24 dārgi un ar grūtībām pārtop Hoijeres viesnīcā (17)

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 06. februārī, 2019 | BIRKAS: rekonstrukcija , restaurācija , Kungu 24 , Pētera I namiņš , Hoijeres viesnīca , projekts , ES
Izdrukāt Ziņot
Kungu 24 1.stāva plāns. Ar zaļu krāsu iezīmētas sabiedriskajai ēdināšanai atvēlētās telpas, ar sarkanu – muzejam, bez krāsas – administrācijas un palīgtelpas.
Kungu 24 1.stāva plāns. Ar zaļu krāsu iezīmētas sabiedriskajai ēdināšanai atvēlētās telpas, ar sarkanu – muzejam, bez krāsas – administrācijas un palīgtelpas.
Kungu 24 1.stāva plāns. Ar zaļu krāsu iezīmētas sabiedriskajai ēdināšanai atvēlētās telpas, ar sarkanu – muzejam, bez krāsas – administrācijas un palīgtelpas. Kugu 24 2.stāva plāns. Ar zaļu krāsu iezīmētas sabiedriskajai ēdināšanai atvēlētās telpas, ar sarkanu – muzejam, bez krāsas – administrācijas un palīgtelpas. Kungu 24 pagrabstāva telpas. Ar sarkanu krāsu iezīmētas muzejam atvēlētās telpas, bez krāsas – administrācijas un palīgtelpas. Kungu 24 bēniņstāva telpas. Ar sarkanu krāsu iezīmētas muzejam atvēlētās telpas, bez krāsas – administrācijas un palīgtelpas.

Kungu ielas 24.nama restaurācja un rekonstrukcija, lai sagatavotu to topošajam Interjera muzejam, izmaksās 2,4 miljonus eiro. Šobrīd darbi uz laiku pārtraukti.

Pērn augusta nogalē aizsākās Kungu ielas 24 nama pārbūve un restaurācija. Agrākais Pētera I namiņš pārtop Interjera muzejā jeb Hoijeres kundzes apartamentu un kroga ēkā.

Sāk ar divām, pavisam četras kārtas
Būvdarbus Kungu 24 veic SIA "RERE Meistari" saskaņā ar pilnsabiedrības "Pils Projekts" izstrādātā būvprojekta "Dzīvojamās ēkas restaurācija un rekonstrukcija (pārbūve) par muzeja ēku; kafejnīcas un administratīvās ēkas restaurācija un rekonstrukcija par plašizklaides pasākumu ēkām; saimniecības ēkas rekonstrukcija" 1. un 4. kārtu.

Kopumā 1. un 4. kārtas būvdarbu ietvaros notiks Hoijeres viesnīcas ēkas restaurācija un pārbūve, sagatavojot ēku Interjera muzeja izveidei, kā arī tiks labiekārtota daļa no tā sauktā Kungu kvartāla pagalma.

Hoijeres viesnīcas ēkas platība ir 787 m², Kungu kvartāla kopējā platība – 1913 m², no kuras sākto būvdarbu ietvaros paredzēts labiekārtot 1045,3 m2.

Būvdarbu līguma summa, pēc Attīstības pārvaldes projektu vadītājas Solvitas Kaņevskas sniegtajiem datiem, ir 2 205 177,71 eiro (bez PVN).

Pirms būvdarbu sākšanas notika ēkas tehniskā apsekošana, arhitektoniski mākslinieciskā izpēte un būvprojekta izstrāde, ko veica pilnsabiedrība "Pils Projekts", piesaistot SIA "Arhitektoniskās izpētes grupas" arhitektus Liesmu Markovu un Artūru Lapiņu.

Līguma summa ir 55 140 eiro (bez PVN).

Būvprojekta izstrāde ilga gadu un astoņus mēnešus.

Par būvdarbu 1. un 4. kārtas uzraudzību noslēgts arī autoruzraudzības līgums. Līguma summa ir 14 000 eiro (bez PVN).

Savukārt būvuzraudzību par 84 440 eiro bez PVN nodrošina SIA "Firma L4".

Darbu gaitā, veicot pamatu pastiprināšanas un pagraba padziļināšanas darbus, radušies arī papildizdevumi, jo, kā skaidroja Kaņevska, noticis neparedzēts vēsturisko laukakmens pamatu nobrukums, līdz ar to apstiprināti papildu darbi un papildu izmaksas par summu 40 534,40 eiro bez PVN.

Ņemot vērā veicamo darbu specifiku un ēkas ievērojamo vecumu, izmaiņas būvdarbu laikā ir pieļaujamas, un tās nav iespējams paredzēt, pirms nav iestājies konkrētais apstāklis un iemesls, skaidroja Kaņevska.

Visu 1. un 4.kārtas izdevumu kopējā summa pārsniedz 2,4 miljonus eiro (bez PVN). Kādas ir viena kvadrātmetra izmksas Kungu ielas 24 namā, irliepaja.lv noskaidrot nevarēja, jo, kā domes Sabiedrisko attiecību un mārketingu daļas vadītājai Zitai Lazdānei bija skaidrots Attīstības pārvaldē, "tādi aprēķini par 1 m2 izmaksām nav veikti".

Lai gan sākotnēji projektēšanas uzdevumā būvprojektam tika paredzētas piecas kārtas, būvprojekta izstrādes laikā tika pieņemts lēmums apvienot 4. un 5. kārtu, līdz ar to būvprojekts sastāv no četrām būvdarbu kārtām:  

1. – Hoijeres kundzes viesnīcas ēkas restaurācija un pārbūve par muzeja ēku un ārējo inženiertīklu izbūve visām Kungu kvartāla ēkām;
2. – folkloras centra "Namīns" ēku  restaurācija un pārbūve par plašizklaides pasākumu ēkām;
3. –  teritorijā esošo garāžu pārbūve;
4. – pagalma teritorijas (1045,3 m2) labiekārtojuma atjaunošana starp ēkām.

No pagraba līdz bēniņiem
Ēkas pārbūves darbi saistīti ar pamatiem, sienām, starpsienām, liftu šahtām, pārsegumiem, jumtu, ailu aizpildījuma elementiem, kāpnēm, margām, fasādi, grīdu pamatni, iekšējo apdari.

Restaurācija ietver bioloģiskās destrukcijas novēršanu, koka konstrukciju konservāciju un protezēšanu, koka siju un griestu dēļu konservāciju; mūra sienu restaurāciju, apgleznoto sienas dēļu fragmentu restaurāciju, krāšņu restaurāciju un rekonstrukciju, vēsturisko tapešu rekonstrukciju un kopiju izgatavošanu, 1. stāva griestu restaurāciju, kā arī vides pieejamības elementu, lūku un restu izbūvi.

Būvniekam arī jāveic iekšējo un ārējo inženiertīklu izbūves darbi, kā arī pagalma teritorijas labiekārtojuma atjaunošana starp ēkām: seguma, žogu izbūve, apzaļumošana, aprīkojuma uzstādīšana.

Būvdarbu ietvaros tiek iztīrīts un padziļināts ēkas pagrabstāvs. Pēc būvdarbu pabeigšanas tur atradīsies garderobe, tualetes un citas palīgtelpas. Ēkas pirmā stāva kreisajā spārnā atradīsies krogs ar 17.gadsimtam atbilstošu ēdienkarti un muzeja apmeklētāju acīm apslēptu modernu virtuvi, kas apkalpos kroga zāli. Labajā pusē paredzētas muzeja telpas, kurās, atbilstoši 17.gadsimta pēdējā ceturkšņa interjeram, tiks iekārtoti Hoijeres apartamenti ar holandiešu izcelsmes (kroga īpašniece bija holandiete) traukiem, lampām, mēbelēm. Savukārt ēkas otrajā stāvā, kas uzbūvēts 19.gadsimtā, interjers tiks veidots, atbilstoši šim laika posmam – ar tapetēm, podiņu krāsnīm u.tml.

Ēkas bēniņstāvā, kur arī galvenokārt atradīsies palīgtelpas, tiks uzstādītas dažādas ar apkuri un ventilāciju saistītas tehniskas iekārtas, taču tur simboliski glabāsies arī miltu un putraimu maisi, ko, iespējams, muzeja darbinieki 17.gadsimta tērpos, izmantojot vinču, transportēs uz pirmā stāva virtuvi.

Pagalma pusē pie ēkas atradīsies Hoijeres dārziņš ar bietēm, burkāniem, garšaugiem utt.

Būvdarbi uz laiku apturēti
Kā portālam irliepaja.lv skaidroja Attīstības pārvaldes Projektu ieviešanas nodaļas vadītāja Kristīne Lukošjus, šobrīd būvdarbi Kungu ielā 24 uz laiku ir apturēti. Tas saistīts ar jau pieminēto pamatu nobrukumu.

"Pamatu pastiprināšanas un pagraba padziļināšanas darbu laikā tika konstatēts, ka vēsturiskie laukakmens pamati ir būtiski sliktākā stāvoklī, nekā tas tika paredzēts projekta tehniskajā dokumentācijā. Līdz ar to veidojās vēsturiskā laukakmens pamata nobrukums. Tā kā autoruzrauga iesniegtais risinājums paredz izmaiņas esošajā būvprojektā un iejaukšanos ēkas būvkonstrukcijās, saskaņā ar saņemtajiem Būvniecības valsts kontroles biroja norādījumiem, pasūtītājam (pašvaldībai) ir jāveic būvprojekta izmaiņu ekspertīze," skaidroja Lukošjus.

Šobrīd ēkas pamatu pastiprināšana ir pabeigta tādā apjomā, lai neradītu apdraudējumu ne ēkai, ne sabiedrībai un būvdarbi objektā ir apturēti.

Darbus atsāks pēc pozitīva ekspertīzes atzinuma saņemšanas.

Ņemot vērā būvdarbu pārtraukumu, tos plānots pabeigt 2020.gada rudenī.

Uzziņai
Ēku kompleksu Kungu ielā 24 pašvaldība 2012.gadā iegādājās par Ls 63,3 tūkstošiem latu (90, 07 tūkst. eiro).

Hoijers viesnīca, agrāk Pētera I namiņš un ēka, kurā ierīkots folkloras centrs "Namīns", ir arhitektūras pieminekļi.

Hoijeres kundzes viesnīcas atjaunošana un pārbūve ir daļa no projekta "Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem", kas ietver gan Hoijeres viesnīcas, gan koncertdārza "Pūt, vējiņi!" pārbūvi.

Abu objektu pārbūves kopējās izmaksas ir 3 394 476, 21 eiro, tajā skaitā ERAF finansējums 2 253 600 eiro, valsts budžeta dotācija 99 423, 53 eiro, pašvaldības līdzfinansējums 470 505,88 eiro un neattiecināmās izmaksas 570 946,80 eiro.

Topošā Hoijeres viesnīca Kungu ielā 24.


Sludinājums

Kaķis
07:47 | 06/02/19
ZIŅOT
(-5)
(22)
+

Vai ir kāds projekts, ko attīstības daļa spējīgi laikā izdarīt? Viss, kam ķeras klāt, norit gausi, lēni un ar termiņu pagarinājumiem. Par ko viss tas cilvēku bars saņem algas? Strādā pie projektiem, lai tikai paši sev procentus dabūtu? Ļoti neprofesionāli no malas izskatās. Muļļā visu gadiem. Nav ne jūrniecības muzejs, ne Pūt Vējiņi, ne spa centrs, ne bērniem zinātnes centrs.

Suns
08:25 | 06/02/19
ZIŅOT
(-3)
(10)
+

Kas tad tur galu galā būs - muzejs vai krogs? Izskatās, ka vismazāk telpu būs muzeja ekspozīcijai

Mja
08:35 | 06/02/19
ZIŅOT
(-2)
(7)
+

Pūvējiņiem nekas pāri nepaliks

!
08:45 | 06/02/19
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

2,2 milj bez PVN???

ghfghf
13:11 | 06/02/19
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

koroč 3 ļimaki kaķim zem astes Nu ko ta tur tādu sabūvēs Seskim prezentācijas telpas Padzerstīties šampi ?

Peldu iela jau gadiem nīkuļo
08:55 | 06/02/19
ZIŅOT
(-3)
(20)
+

Jāpiekrīt par Attīstības pārvaldes projektu vadītāju nekompetenci. Arī Peldu iela jau gadiem nekustas uz priekšu.

Liepājnieks
09:29 | 06/02/19
ZIŅOT
(-1)
(15)
+

Privātajā sektorā šādi nejēgas sen jau būtu atlaisti.

Opis VA
09:51 | 06/02/19
ZIŅOT
(-0)
(15)
+

Ja atejas podam vāku projektē zīmētājs ar akadēmiķa izglītību, tad tas vāks arī maksās akadēmisku cenu.

Pūtis
11:58 | 06/02/19
ZIŅOT
(-0)
(14)
+

Kolosāli uzpūstas cenas! Viss aprēķins uz "restaurāciju", kas pašos pamatos ielikts ar 300% sadārdzinājumu. Nu taisnība, ka poda vāku projektē gandrīz vai trijās kārtās ar 1000kārt + koeficentu .

Jancis
14:03 | 06/02/19
ZIŅOT
(-3)
(12)
+

loti reti kritizeju Domi, bet si bus ta reize! 2,4 miljonus var izmantot nesalidzinami lietderigak! Piemeram pieskirt lidzfinasejumu praktiski VISU Liepajas daudzdzivoklu maju iekspagalmu sakartosanai! Cik noplukusas izskatas padomjlaika majas ap Lielo dzintaru!
Pieskiriet lidzfinasejumu so maju renovacijai! Papildus tai naudai ko dod valsts! ja reiz so maju iedzivotaji nevar sasparoties

vai
14:29 | 06/02/19
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

ir zināms,vai tikai pieņēmums,ka Hoijera kundze bija holandiete?Cik esmu dzirdējis ,ka viņa bija vāciete.

Jeblonskis
16:27 | 06/02/19
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

Vai tiešām Eiropa nezin kā tiek ķērnāta tā aizdotā nauda?
Šķiet ka zin gan, bet Eiropai ir pajāt, jo kad Latvija nevarēs atdot to naudu, tad 1kārši būs jāatdod ķīla - Latvija.

biedrības
09:46 | 07/02/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

nama Vitai būs baigais bizness ar pašvaldības naudu. Cik simtgadēs atpelnīs 3 miljonus?

Buvas
16:36 | 07/02/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

tāda pieredze Liepājā ir. Cik izmaksāja Pūt vējiņu rekonstrukcijas projekts, ko izstrādāja Kokina birojs? NEDER. Būs jauns. Tas pats notiks ar Hoieras viesnīcu. naudu iztērēs un nams kāds bija tāds arī paliks!

re,kā
17:53 | 07/02/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Liepāja ņem piemēru no Rīgas.

vispār
16:32 | 08/02/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kokinam un birojam vispār derētu roķeles atraut par Liepājas izkropļoto arhitektūru! Un tiem, kuri izlaida cauri šos antiestētiskos un brutāli-neglītos projektus-arī!

certs
12:41 | 11/02/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Liepājniekie atcerās arī to kropli pie Promenādes- tiltu par 220000 latiem!!!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki