Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kur palika Brīvības ielas koki?


atlikušas 250 zīmes


Kur palika Brīvības ielas koki? (13)

Autors: irliepaja.lv
Otrdienā, 30. janvārī, 2018 | BIRKAS: mežs , koki , Scan-Plast Latvia , Manfreds Pluss , Brīvības iela 185A
Izdrukāt Ziņot

Tie, kam ikdienas gaitas ved pa Brīvības ielu, noteikti pamanījuši, ka kādā ielas posmā tās malā vairs nav koku audzes, tās vietā tagad redzamas zaru un baļķu kaudzes.

Portāls saņēma lasītāju jautājumus par to, kas tad šajā vietā notiek un kādēļ koki izcirsti. Brīvības ielas malā, tur, kur iepriekš auga melnalkšņi, nu ir klajš lauks. Šāds skats paveras Brīvības ielā 185A, iepretim degvielas uzpildes stacijai "Latvijas nafta". Tā kā zeme šai vietā pieder pašvaldībai, griezāmies pie tās ar jautājumiem. Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls pastāstīja, ka tā tiešām ir pašvaldības zeme, bet šobrīd ir iznomāta LSEZ SIA "Scan-plast": "Uzņēmums ir izstrādājis šīs teritorijas labiekārtošanas projektu, kas akceptēts un kura īstenošanai izdota būvatļauja. Lai šo projektu varētu īstenot, ir jāveic aptuveni 0,35 ha lielas meža teritorijas atmežošana. Pagājušā gada novembrī atbilstoši normatīvo aktu prasībām Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde organizēja augošu koku cirsmas ar krāju 177 kubikmetri izsoli. Pamatā tur auga melnalkšņi".

Lēmums par koku izsoli pieņemts jau pagājušajā vasarā, un novembrī notikušajā izsolē par atmežošanu uzvarēja SIA "Manfreds pluss", atmežošanas cirsmu nosolot par 3396 eiro un šo naudu ieskaitot pašvaldības budžetā. "Meža zemes teritorijā veicamajiem darbiem, šajā gadījumā atmežošanai, netiek piemērota publiskas apspriešanas procedūra," uz jautājumu par to, vai nebija nepieciešama plašāka sabiedrības iesaistīšana, atbildēja Aigars Štāls.

Izsoles uzvarētājs pats brīvi rīkojas ar koksni. Kā noskaidroja portāls, šī koksne visdrīzāk varētu būt realizējama kā taras kluči, kuru cena, piemēram, Grobiņas uzņēmumā "Driāda Prim" ir no 50 līdz 54 eiro par kubikmetru.

Uzziņa
Liepājas pilsētas meža zemes aizņem 1368,9 ha (pēc VMD datiem), no kuriem mežaudzes veido  83%, pārējo aizņem purvi (4,7%), lauces  un  smiltāji (9,5%), pārplūstoši  klajumi  un infrastruktūras objekti (kopā nepilnus 3%). Privātajiem zemes īpašniekiem pieder 109,6 ha, bet 92% meža zemju teritorijas jeb 1259,3 ha pieder pašvaldībai.

Pilsētas mežu veido pieci atsevišķi mežu masīvi: Karostas mežs, Reiņu mežs, meži pie Liepājas reģionālās slimnīcas, dienvidrietumu un Zaļās birzes mežu masīvi. Pilsētai raksturīga liela meža augšanas apstākļu tipu dažādība, ko nosaka un ietekmē teritorijas ģeoloģiskie un hidroloģiskie  apstākļi. Salīdzinoši lielas platības aizņem slapjie meži, īpaši slapjais damaksnis (11% no visiem mežiem) un niedrājs (12% no mežiem).

(Stratēģiskais ietekmes uz vidi novērtējums, Liepājas pilsētas teritorijas plānojums, SIA "Grupa 93", 2011)
 


Sludinājums

savdi gan
08:21 | 30/01/18
ZIŅOT
(-14)
(14)
+

to vien tik dzird - cērt, cērt, cērt, ikviena aktivitāte vispirms sākas ar lieliem koku iznīdēšanas darbiem. Pilsētā ir tonnām vietu, lur agrāk atradās kādas rūpnīcas vai uzņēmumi, kurus nevienam vairs nevajag, vai tad tajās vietās nevar kaut ko jaunu uzcelt? Nē un nē, tikai tur, kur var vēl kādus pardesmit kokus uznīdēt.

Bāba
08:36 | 30/01/18
ZIŅOT
(-20)
(11)
+

Viena vecene atkal pamodusies....

Vecene
09:28 | 30/01/18
ZIŅOT
(-7)
(19)
+

Nu, tanī vietā jau nekas smuks tāpat nebija, brikšņi. Labāk lai sakopj.

q
09:30 | 30/01/18
ZIŅOT
(-8)
(7)
+

Nokopj?

Uzmanies vējš,
09:54 | 30/01/18
ZIŅOT
(-12)
(15)
+

Tiešām tas ir ārprāts, kas notiek ar kokiem Liepājā.

Tak
10:07 | 30/01/18
ZIŅOT
(-8)
(15)
+

Liepājā kokpārstrādes rūpnīca ! Ko darīs , ja nepiegādās materiālu ? šausmas , kas tiešām pilsētā notiek ar koku iznīcināšanu. BET -koki esot dzīvi ...tā raksta zinātnieki , un es viņiem absolūti piekrītu ! ! !

Business
12:58 | 30/01/18
ZIŅOT
(-6)
(4)
+

Nopirka par 3000, pārdos par 9000? Nav slikti. Kuram kabatās procenti?

bmw55
13:48 | 30/01/18
ZIŅOT
(-3)
(9)
+

Varēji pats piedalīties atklātajā izsolē , nevis gvelzt muļķibas.

tā dziedāja bāleliņi
13:27 | 30/01/18
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

``vēl nāks piektais gads, asins lietus līs Un visaugstākās priedes (egles, bērzus, apses, pat ... melnalkšņus :( ) nolauzīs`` - tā dziedāja bāleliņi... Tā sacīt jāsaka - vēl jau visur nav kā Eiropā. Kā pasaulē - dzelzs un betons. Bet vajag(ot)! 21. gs. taču! Vot, kad pēdējie pleķīši būs tas dzelzs un betons, tad atkal dziedās bāleliņš. Un dziedās: ``dzelzsgriezēj, šī pasaule mums jāsagriež...`` Un stikls un dzelzs un betons atkal pārvērtīsies spoku būvēs, spoku pilsētās - gluži tāpat, kā tas notika karostās, skrundās, kolhozos un sovhozos kā tepat tēvzemē, tā visas plašās pēeseres mežos un laukos. Āmrijas. Vēl nav iepriekšējā gadsimta astes gala spoku būves nojauktas, bet slien tik augšā potenciālās. Pat šaubos, vai es te ``krāsas sabiezināju``.

Jajeblonskis
17:16 | 30/01/18
ZIŅOT
(-9)
(6)
+

Nu pilnīgs pajolciems. Gribi mežu - pisies ārā no pilsētas!
Nahuj pilsētā vajag tos kuitus? Pilsētas robežas izplestas līdz Cimdeniekiem, bet nekas te nenotiek, te 1kārši krūmi aug. Idiņu un pajolēnu pilsēta. "Biznesa parks" sranijs atrodas bezmaz aiz pilsētas, bet pa vidu krūmi. Un kad kāds tos krūmus izmēž tad dauneļiem sašutums.
Būtu labāk iespringuši par koku trūkumu gar trotuāriem, meridiāni! Nevar vasarā pa ielu pastaigāt bez pārkaršanas. Stāda kokus 5m no ietves, kad saule zenītā, nevar uz centru aiziet.

Amish
17:57 | 30/01/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

MC Beton! Nav laiks jau no korķa nokāpt? =))))

Ledene
21:46 | 31/01/18
ZIŅOT
(-3)
(1)
+

Liepājā kokiem nav vietu, koki tā ir invazīva suga,vis kas augstāks par niedres vālīti, būtu jāiznīcina. Mums ir jādzīvo zaļi, kāpju zona, zemo stāvu augu veidojumi, vējš, smiltis un klejojošās kāpas.

Janka Jāņa d
21:53 | 03/02/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Viss pareizi! Pilsētai jābūt sakoptai! Priecājos,ka vēl viens ar džungļiem aizaidzis stūris būs sakopts! Kam patīk dzīvot mēslos un krūmos ,lai dodas uz mežu dzīvot!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki