Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kurzemes ostas vētru pārcietušas bez lielām problēmām


atlikušas 250 zīmes


Kurzemes ostas vētru pārcietušas bez lielām problēmām

Sestdien, 13. decembrī, 2014 | BIRKAS: osta , vētra
Izdrukāt Ziņot
Vētra "Billie" sestdien, pulksten 7 no rīta pēc Latvijas laika.
Vētra "Billie" sestdien, pulksten 7 no rīta pēc Latvijas laika.
FOTO: yr.no

Latviju pāršalkusī vētra "Billie" Kurzemes ostām kaitējumu nav nodarījusi, aģentūrai LETA apstiprināja ostās, kaut arī  Liepājas ostā maksimālās brāzmas bija 35 m/s.

Ventspils ostā atzina, ka gan vētras laikā, gan pēc tās nekādi postījumi ostā nav novēroti. Patlaban darbs Ventspils ostā rit kā ierasts.

Arī Rojas ostas kapteinis Gunārs Reinholds stāstīja, ka vējš ostas darbībai nav kaitējis. Viņš piebilda, ka prognozes par būtisku ūdens līmeņa celšanos jūrā nav piepildījušās, tāpēc vētra nekādus postījumus ostai nav nesusi. Tiesa, Rojas ostā uz mirkli esot pazudusi elektrība, taču patlaban elektrības piegāde ir atjaunota.

Savukārt Liepājas ostas kapteinis Pēteris Gudkovs šorīt aģentūrai LETA atzina, ka par spīti stiprajām vēja brāzmām Liepājas ostā viss noritējis mierīgi. Ostā tika noteikti kustības ierobežojumi, taču tā netika slēgta. Gudkova rīcībā nebija informācijas par kuģiem, kuru ienākšana vai iziešana no ostas vētras dēļ būtu aizkavējusies.

Kā ziņots, vētra "Billie", kas naktī un agrā rītā plosījās Kurzemē, sasniedzot ātrumu 35 metri sekundē (m/s), šajā reģionā jau zaudējusi spēku un atnākusi uz Vidzemi, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Ja agri no rīta Liepājas ostā maksimālās brāzmas bija 35 m/s, bet Liepājā – 28 m/s, savukārt plkst.8 maksimālās brāzmas Liepājā bija 23 m/s. Ventspilī tai laikā vējš pūta nedaudz stiprāk, brāzmām sasniedzot ātrumu 25 m/s, savukārt Kolkā vēja brāzmu ātrums sasniedza 21 m/s.

Vidzemē un valsts centrālajos rajonos agri no rīta vētra nebija tik spēcīga – brāzmu ātrums bija zem 20 m/s, savukārt jau plkst.8 daudzviet valsts centrālajā daļā brāzmu ātrums pārsniedza 20 m/s. Piemēram, Dobelē maksimālās brāzmas bija 22 m/s, Rīgā un Ainažos – 21 m/s, bet Skultē – 23 m/s. Arī citviet iekšzemē vējš pieņemas spēkā.

Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm Vidzemē maksimālās vēja brāzmas gaidāmas šodien no rīta, tās turpināsies līdz pusdienlaikam. Arī Vidzemē vēja ātrums var sasniegt 34 m/s.

Vētras spēks mazināsies vakarpusē.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki