Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Laikapstākļi šajā dienā vēsturē: 24.decembris


atlikušas 250 zīmes


Laikapstākļi šajā dienā vēsturē: 24.decembris

Piektdienā, 21. decembrī, 2018 | BIRKAS: laika ziņas , Ziemassvētki , ziema
Izdrukāt Ziņot
24.decembris.
24.decembris.
FOTO: irliepaja.lv

Pērn mākoņi tikai daļēji klāja debesis, naktī bija nokrišņi, dienā – maz. Naktī Liepājas ostā tika reģistrētas vēja brāzmas līdz 26,8 m sekundē, un gaisa temperatūra paaugstinās līdz +8,6 grādiem.

No rīta un dienā bija 0..+5 grādi. Valsts austrumos saglabājās līdz desmit centimetriem bieza sniega kārta.

2016.gadā brīžiem lija, valsts austrumos arī sniga, pūta brāzmains dienvidrietumu vējš un gaisa temperatūra paaugstinājās līdz +2..+6 grādiem. Visā valstī Ziemassvētki atnāca bez sniega segas.

2015.gadā daudzviet spīdēja saule, pūta brāzmains rietumu vējš, gaisa temperatūra naktī un dienā bija +4..+8 grādi. Mežos auga gailenes, vietām bija izplaukuši pūpoli un ziedēja puķes, dabā varēja satikt ežus un vardes.

Arī 2013.gadā bija neparasti silts laiks: maksimālā gaisa temperatūra no +3,6 grādiem Alūksnē līdz +8,7 grādiem Pāvilostā, un tā ir arī augstākā gaisa temperatūra, kas šajā datumā reģistrēta Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē. Pūta brāzmains dienvidu vējš, vietām nedaudz lija. Arī 2013.gada Ziemassvētkos bija izplaukuši pūpoli un dažas pavasara puķes, mežos auga gailenes un citas sēnes.

Un arī 2006.gadā termometra stabiņš daudzviet pakāpās līdz +7,+8 grādiem.

2012.gadā naktī uz 24.decembri minimālā gaisa temperatūra bija no –11 grādiem Kolkā līdz –19 grādiem Madonā, un tā bija mēneša aukstākā nakts. Sniga un puteņoja. Ziemassvētku vakarā Kurzemē sākās neliela atkala, gaisa temperatūra Liepājā divās stundās cēlās par desmit grādiem, sasniedzot +4 grādus.

2010.gadā sniga un puteņoja, no valsts dienvidiem sniegs pārgāja atkalā – lietus sākās pat pie –8 grādiem, veidojot pamatīgu apledojumu. Nokrišņi bija ilgstoši un vietām stipri, autovadītāji tika aicināti palikt mājās. Ziemassvētku vakarā biezākā sniega sega bija Rūjienā un Rīgā – attiecīgi 41 un 39 centimetri.

2009.gadā Ziemassvētku vakarā ievērojamu nokrišņu nebija un gaisa temperatūra svārstījās ap nulli, bet 23.decembra snigšanas un atkalas dēļ daudzās mājās Latgalē aizvien nebija elektrības.

2001.gada 24.decembra rīts valsts lielākajā daļā bija aukstāks par –20 grādiem, pat Liepājā bija 24 grādu sals, bet dažviet Vidzemē termometra stabiņš pietuvojās –30 grādu atzīmei; vietām tika sasniegts aukstuma rekords.

Rekordi Rīgā:
2001.gada 24.decembrī minimālā gaisa temperatūra Rīgā bija –23,5 grādi.

1991.gadā naktī uz 24.decembri gaisa temperatūra Rīgā īslaicīgi paaugstinājās līdz +8,1 grādam.

Visas Latvijas rekordi:
1978.gada 24.decembrī gaisa temperatūra pazeminājās līdz –30,4 grādiem.

2013.gada 24.decembrī gaisa temperatūra paaugstinājās līdz +8,7 grādiem.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra un LETA arhīva dati

 


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki