Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Lasītāja: Nevis dzīvnieku kapsēta, bet atkritumu krātuve


atlikušas 250 zīmes


Lasītāja: Nevis dzīvnieku kapsēta, bet atkritumu krātuve (15)

Autors: irliepaja.lv
Trešdienā, 27. martā, 2019 | BIRKAS: kaķi , suņi , atkritumi , dzīvnieku kapsēta , Valsts kontrole , kāpas , lokālplānojums
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Lasītāja

Nelegālie mājdzīvnieku apbedījumi kāpās gan pārsteidz, gan raisa sašutumu par pašvaldības un vides sargu vienaldzību, atzīst kāda irliepaja.lv lasītāja.

Atsaucoties irliepaja.lv publikācijai "Vai ilgi gaidītā dzīvnieku kapsēta atrisinās visas problēmas?", portāla lasītāja, kas, pastaigājoties pa taku kāpās, nejauši uzdūrusies nelegālajiem mājdzīvnieku apbedījumiem kāpās pirms Dienvidu kapsētas, ir neizpratnē par to, ka pašvaldības amatpersonas tik vienaldzīgi attiecas pret kāpu zonas bojāšanu un piesārņošanu, un ka pret to neiebilst arī neviens vides aizsardzības dienests.

"Viena lieta ir aprakt savu sunīti vai kaķīti kāpu zonā, jo kaut kur jau tas dzīvnieks ir jāliek, bet pavisam cita lieta – tas, kas ir redzams kāpās!" – stāsta liepājniece.

Pēc sievietes sacītā aina ir iespaidīga – dažs piemineklis lielāks nekā kādai slavenībai, citur ap kapavietu pat nobruģēts, kāds sava mīluļa apbedījumus iekārtojis tieši šķērsām gājēju takai, pilnīgi nerēķinoties ar cilvēkiem, vēl kāds vienkārši noracis kāpu, lai nolīdzinātu kapavietu.  Taču skumjākais, ka šiem cilvēkiem, kuri tik ļoti mīlējuši savus mājdzīvniekus, nav ne mazākās cieņas un pietātes pret dabas skaistumu, uzskata lasītāja.

"Kas tik tur nav redzams – īsta plastmasas un citu atkritumu izgāztuve! Vai tiešām tas viss tā arī paliks pat pēc tam, kad būs ierīkota oficiālā dzīvnieku kapsēta, par ko deputāti nesen lēma?" brīnās portāla lasītāja.

Irliepaja.lv jau rakstīja, ka domes Vides nodaļai pagaidām nav nekādu plānu attiecībā uz esošo nelegālo dzīvnieku kapsētu: "Līdz ar jaunās dzīvnieku kapsētas izveidi, līdzšinējo apbedījumu teritoriju vairāk uzraudzīs, lai neveidotos jaunas apbedījuma vietas. Jaunās dzīvnieku kapsētas izveide būs labs iemesls pašiem cilvēkiem pārapbedīt mājdzīvniekus. Vismaz šobrīd Liepājas pašvaldība neplāno ar esošajiem apbedījumiem veikt kādas darbības."

Pēc Valsts Kontroles pērn veiktās pārbaudes un tai sekojošajiem ieteikumiem pašvaldība beidzot pieņēma lēmumu par dzīvnieku kapsētas ierīkošanu pilsētas teritorijā – starp 14.novembra bulvāri, Talsu ielu un Pulvera ielu. Plānots izsludināt iepirkumu lokālplānojuma izstrādei šai teritorijai.


Sludinājums

Skaisti
08:37 | 27/03/19
ZIŅOT
(-9)
(11)
+

Pat neesmu tur staigājis , bet jauki , ka tik ļoti ir mīlējuši savu mājdzīvnieku , kuram kapa vieta izcilāka nekā cilvēkam !

maita
08:45 | 27/03/19
ZIŅOT
(-14)
(12)
+

Tā nu gan stulba sieviete. Kur lai cilvēks apglabā savu mīluli, ja tam nav dārza? Kur? Par to viņa ir padomājusi? Laikam bija neapmierināta, ka nebija neviens kratītājs uz kuru palūkoties!

Kaija
13:59 | 27/03/19
ZIŅOT
(-2)
(9)
+

Izlasiet vēlreiz! Problēma ir ne jau dzīvnieku līķu apbedīšanā, BET VISAM KAS TUR NĀK KOMPLEKTĀ- tas kas paliek UZ ZEMES. Tiešām, sen bija jādomā par to, jo plastmasas puķes, plastmasas un betona sētiņas, brošiņas, maisiņi, būrīši, siksniņas utt. ir tas par ko būtu jādomā. Skaidrs, ka kaut kur tas mazais aizgājējs ir jāliek, bet kāpēc taisīt šādu miskasti?!

Kapu uzraugs
09:40 | 27/03/19
ZIŅOT
(-6)
(19)
+

Tas gan ir spēcīgs arguments, lai piecūkotu sev nepiederošu zemi. Kur gan man būvēt māju, ja nav pašam savas zemes? Skaidrs, uzraušu kāpās.

kaimiņš
09:30 | 27/03/19
ZIŅOT
(-12)
(13)
+

"Ļasītājai"! Cilvēks, kuram nav sunītis vai kaķīti, , NEKAD nesapratīs mūs- mājdzīvnieku lolotājus.

dīvainas lietas
11:23 | 27/03/19
ZIŅOT
(-10)
(4)
+

Vēstures aprakstītāji, lolotāj, stāsta dīvainas lietas par tiem, kam bijuši tie sunīši un kaķīši, kuri tos tā ka dikti lolojuši. Hitlers, pa piemēram, Ļeņins (bērnus ļoti lolojis), Staļins, gan jau, ka vēl citi izcilnieki. Bet visi kaut kā tos dzīvniekus jā, bet tos cilvēkus - ni hrena. Tos cilvēkus - tik uz gāzes kamerām, gulagiem, ar lodi pa pieri, kādu nagu nomaukt.

Ieva
10:19 | 27/03/19
ZIŅOT
(-3)
(19)
+

Man arī bija mīļš mājdzīvnieks un arī apglabāju viņu parkā zem krūma, bet tāpēc jau nav jāapkrāmē tā vieta ar izbalējušām plastmasas buķetēm, rimi maisiņiem unveciem putnu būriem!

beta
14:38 | 27/03/19
ZIŅOT
(-5)
(2)
+

tādi jocīgi lasītāji šim portālam. un vienmēr anonīmi

Anonīms
17:12 | 27/03/19
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Super, beta! Tik trāpīgu komentāru reti gadās izlasīt!

Alfa
15:30 | 27/03/19
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Kā tad, vēl vajadzēja nosaukt tā cilvēka vārdu, lai tad te aprietu aizelsušies, jo kāds atļāvies savu viedokli izteikt!

neanonīmais Reksis Ozoliņš
15:46 | 27/03/19
ZIŅOT
(-6)
(10)
+

Stulbeņiem, kuri vaid par plastmasas pudelēm, plastmasas izbalējušiem ziediem un putnubūriem un slimai sievietei, kas par šo sacēla traci! Aizejiet uz cilvēku kapiem - tur nav izbalējuši plastmasas ziedi, plastmasas pudeles un pie dažiem kapiem kāda lelle, mīkstā rotaļlieta, kur miris bērns, kāds keramikas enģelis, plastmasas sveču ietvari , veci spaiņi un grābekļi ar 3 zariem?
Pievienojos, ka dzīvnieku kapsēta ir nepieciešama, taču ja tur būs daudz jāmaksā, cilvēki atradīs citu teritoriju, kur savu mīluli apglabāt!

Domā
16:37 | 27/03/19
ZIŅOT
(-6)
(6)
+

Jā, bet tikai maza nianse - tā ir legāla un oficiāla KAPSĒTAS teritorija, nevis pubilska teritorija, turklāt vēl aizsargājama kāpu zona!!!

domai
18:49 | 27/03/19
ZIŅOT
(-2)
(10)
+

Vai tā ir iedzīvotāju vaina, ka pašvaldība nav ierīkojusi dzīvnieku kapsētu? Tāpēc arī cilvēki meklē kur dzīvniekus apglabāt. Kāda vēl aizsargājamā kāpu zona? Daži var mājas būvēt , ar kvadracikliem braukāt kāpu zonā, citi tur savu kaķi nedrīkstēs aprakt?

pārdona
12:52 | 30/03/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Sesks nebija par lopiņiem padomājis, tik par sevi...

V.
09:52 | 29/03/19
ZIŅOT
(-2)
(0)
+

Ja nu ir kas jocīgs šajā portālā, tad tie ir komentētaji - nekad nav izlasījuši rakstu, bet drukā bez apstājas savas "gaišās domas"...

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki