Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Lasītājs: Vai parki un pludmale jāpārvērš suņu pastaigu vietās?


atlikušas 250 zīmes


Lasītājs: Vai parki un pludmale jāpārvērš suņu pastaigu vietās? (26)

Autors: irliepaja.lv
Pirmdienā, 03. jūnijā, 2019 | BIRKAS: suņi , saistošie noteikumi , pašvaldības policija , veselības inspekcija , Dome
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Lasītāja

Papildināts. Portāla lasītājs Igors atsūtījis vēstuli, kurā aktualizēta suņu saimnieku atbildība un jautājums, vai dzīvnieku turētājiem Liepājā netiek dota pārāk liela vaļa.

"Suņu ekskrementi Liepājā ir bieža parādība. Īpašnieki reti kad savāc aiz saviem dzīvniekiem. Visi parki, pludmale Liepājā pārvērtušies par suņu pastaigu vietu. Suņi sēž uz sēdekļiem sabiedriskajā transportā, ar viņiem iet veikalā. Ventspilī, Kuldīgā, Palangā, Šventājā, Klaipēdā utt. aizliegt izvest pastaigā suņus tur, kur atpūšas vai pastaigājas cilvēki un bērni. Neviens nevar zināt, kas sunim galvā, kā tas ir audzināts, ar ko slimo," raksta Igors.

Kādi ir noteikumi un ko par lasītāja teikto saka pašvaldības Veselības un vides daļa – vai tas ir "veselīgi"?, kā arī pašvaldības policija, kura ikdienā kontrolē, kā tiek ievēroti noteikumi, vaicājām šīm institūcijām.

Pašvaldības policijas vārdā atbildi sniedza tās pārstāvis Kaspars Vārpiņš. Viņš raksta:

"Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki pievērš uzmanību suņu īpašniekiem kā par dzīvnieka ekskrementu savākšanu, tā arī par suņu palaišanu pastaigā bez pavadas. Taču šie ir tie gadījumi, kad pārkāpēji jānotver "pie rokas", veicot pārkāpumu. Savu suņu ekskrementu nesavācošie saimnieki parasti pārliecinās, vai apkārtnē neviena nav, pirms aiz suņa nesavāc. Cik pieredze rāda, tad suņu saimniekiem parasti maisiņš ir līdzi, bet to izmanto tikai tad, ja tuvumā ir policijas darbinieki.

Par suņu ekskrementu savākšanu nav saistošie noteikumi, bet gan 2006.gada 4.aprīļa Ministru kabineta noteikumi Nr.266 "Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai" 52.3.punkts – "Mājas (istabas) dzīvnieka īpašniekam vai turētājam ir pienākums apdzīvotu vietu teritorijā savākt sava mājas (istabas) dzīvnieka ekskrementus".

Papildināts. Domes Veselības un vides daļas atbilde:

Kā atzina Liepājas pilsētas pašvaldības Vides daļas vadītāja Dace Liepniece – piekrītam, ka nesavāktie dzīvnieku ekskrementi rada nekoptas un neestētiskas vides iespaidu, tomēr tā ir katra dzīvnieku īpašnieku atbildība – savākt aiz sava mīluļa. To nosaka arī Ministru kabineta noteikumi Nr.266 "Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai", līdz ar to pašvaldības saistošajos noteikumos šī prasība netiek dublēta. Tai pašā laikā vēršam uzmanību uz to, ka pašvaldībai nav tiesību ierobežot suņu pastaigas vairāk nekā tas ir atļauts LR normatīvajos aktos (iepriekš minētajos MK noteikumos), proti ar suņiem aizliegts atrasties peldvietās. Liepājā ir trīs oficiāli noteiktas peldvietas: Dienvidrietumu peldvieta no Vaiņodes ielas līdz Pērkones ielai, peldvieta pie stadiona no Jūrmalas ielas līdz Kūrmājas prospektam un Beberliņu peldvieta (Beberliņu karjera dienvidaustrumu daļā). Ārpus peldvietām pludmalē suni drīkst izvest pastaigā tikai pie pavadas. Tāpat bez pavadas aizliegts sunim atrasties bērnu atpūtas un rotaļu laukumos, izglītības iestāžu teritorijās, daudzdzīvokļu māju pagalmos, parkos, publiskos dārzos un skvēros, izņemot vietās, kas speciāli ierīkotas suņu pastaigām.

Savākt aiz sava mīluļa ir katra īpašnieka atbildība un norāda uz viņa kultūras/nekultūras līmeni.


Sludinājums

tādas
06:07 | 03/06/19
ZIŅOT
(-1)
(19)
+

čupas bieži var redzēt uz jūrmalas velo celiņa.Vai sunim ir vieta uz velo celiņa?Vienu reizi tik esmu redzējis velo policiju un tad arī rādot nepareizu priekšzīmi-nebrauc pa velo celiņu viens aiz otra bet blakus viens otram.

:(
13:20 | 03/06/19
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Nevarēja izdomāt kurš pasīvais

jā bet
09:24 | 03/06/19
ZIŅOT
(-4)
(4)
+

poļicajiem jau arī grūta dzīve - tur tāpat kā visur: kā smējies, šķiet, komiķis Raikins - blat više narkoma (narodnogo komiķeta). Un, kad blat više narkoma, tad ej nu izlavierē un uzmini, kas ir suņja īpašnieks. Un ja nu kāda neaizskaramā persona vai korišs vai radinieks kādam neaizskaramajam? Drošs paliek nedrošs - labāk tad lai iet, kā nācis. Un izliekas neredzam. Vai vēl labāk - tālāk no suņiem!

Laimīga suņa laimīgs saimnieks
08:53 | 03/06/19
ZIŅOT
(-13)
(9)
+

Cilvēki izvēlas dzīvot Liepājā jūras un jūrmalas dēļ... nedrīkst atņemt jūras privilēģiju arī suņiem.

kā tad!
09:49 | 03/06/19
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Es arī domāju - padzīvošu laimīgi ar savējo. Paņēmu līdzi uz vietu, ko vietējie sauc par ģikij pļaž (mežonīgā vai, pareizāk, savvaļas pludmale, aiz ģeneratora), kur vismaz tolaik saulgoži nedefilēja, suņumīļi gan. Manējais erdelterjers - viņu jālaižot brīvdabā, izskrieties. Kamēr šis priecīgs aplaiž kādu bogenu, es pa sprunguļiem - rasi, kāds dzintars. Kur radies, kur ne, pēkšņi man blakus jau polics bruoļuks. Davai - paraksti papīru! Nebija ne divdesmit četras stundas jāgaida, pienāk papīrs, ka no penšas atskaitītas desmit naudiņas. Suns esot bijis palaists vaļā. Vēl tagad brīnos - tur suņi ar savējiem bija staigājuši simtiem, un staigā joprojām, un nekādu policistu. Man piebrauc vāģis, uzraksta papīru un vēl atvelk no pensijas. Brīvā Latvijā, kā smejies.

meli
08:58 | 03/06/19
ZIŅOT
(-4)
(9)
+

Muļķības, Palangā suņu pilna galvena iela.

yuy
09:13 | 03/06/19
ZIŅOT
(-4)
(15)
+

Policija nestrādā. Rītos un vakaros pludmale ir pilna ar suņiem!

yy
09:16 | 03/06/19
ZIŅOT
(-6)
(33)
+

Pataigājot pa kāpām var redzēt ļoti daudz tukšo skārdeņu, plastmasas pudeļu , pamperu un citu drazu!!! Vai tiešām kāds te grib apgalvot, ka visu to ir izkakājuši suņi ??? Vislielākais mēslotājs ir cilvēks un nav ko meklēt te vainu suņos !!!!!

Laimīgajiem suņu īpašniekiem
10:03 | 03/06/19
ZIŅOT
(-3)
(10)
+

Ja vēlaties suņus,tad kopiet un vāciet pēc saviem suņiem. Man ir ēzelis, pēc kura es savācu. Man pat prātā neienāk savu ēzeli palaist pa velo celiņu un nesavākt viņa čupas!!!

M
14:46 | 03/06/19
ZIŅOT
(-4)
(4)
+

Tu esi daunis!

ēzelis
12:18 | 03/06/19
ZIŅOT
(-2)
(10)
+

Toties pa veloceliņiem drāžas rolleri ar pilnu ātrumu,tikai uz tiem nesēž suņi,bet gan Tavi bērni!

Suņa īpašnieks
10:21 | 03/06/19
ZIŅOT
(-3)
(26)
+

Problēma nav suņos, bet cilvēkos. Gan tajos, kuri baidās no suņiem, gan tajos, kuri neseko sava suņa gaitām. Es savu suni nemaz nevaru atļauties publiskajām vietās palaist bez saites, jo visu laiku jārauj nost no "kulturālo" cilvēku atstātajām drazām (tās laikam nekādas slimības neraisa un visiem ļoti patīk)

Cilvēks
10:36 | 03/06/19
ZIŅOT
(-1)
(11)
+

Varēja jau nu pašvaldība iestrādāt savos noteikumos kārtību pilsētā un arī noteikt sodu tiem, kuri nesavāc aiz sevis!

Piekrītu par 100%
12:20 | 03/06/19
ZIŅOT
(-3)
(16)
+

Jau apnikušas tukšas pudeles,čipšu pakas un izsmēķi,tiešām neredz kur ir gružu konteineri

Džeina
10:41 | 03/06/19
ZIŅOT
(-8)
(12)
+

Kādas muļķības sarakstītas par Lietuvas pilsētām! Visur ir suņi ar saimniekiem-tieši pretēji: tagad daudzas kafejnīcas kļūst draudzīgas cilvēku ar suņiem apmeklējumiem un reklamē to!

Klaipēdas ielas rajons
11:06 | 03/06/19
ZIŅOT
(-2)
(11)
+

Priecājos par jaunajiem vecākiem , kuri stumj bērniņu ratiņos, bet pavadā sunītis, kura kakas tūlīt savāc ! Paldies !

jā un blakus,vai stumj ratus
18:26 | 03/06/19
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

tētiņš vai māmiņa ar cigareti zobos.

Bulterjérs
11:43 | 03/06/19
ZIŅOT
(-5)
(9)
+

Ķá jûs man visi esiet apnikuśi!

Hmmm
11:51 | 03/06/19
ZIŅOT
(-0)
(10)
+

Jā,suņi nav vainīgi ,ka saimnieki cūcīgi.Pat Čakstes laukuma puķu dobēs ved nokārtoties ,parkā zālītē arī čupas.Man arī ir suns,bet nestiepju viņu uz bodēm,parkiem un citām sabiedriskām vietām.

Opis VA
13:16 | 03/06/19
ZIŅOT
(-6)
(4)
+

Vai tas tīrīgais Igors ir kādam suņa saimniekam kura suns atstāj čupu aizrādījis kaut vienu reizi? Nu protams nē.Tāpēc nevajag lieki babelēt.

hmmm
09:43 | 04/06/19
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

,, Neviens nevar zināt, kas sunim galvā, kā tas ir audzināts, ar ko slimo," raksta Igors.,,
.....kurš gan var zināt ar kādu slimību slimo ir Igors....cik un ar ko tas subjekts nav aplipinājis....

piekrītu
13:55 | 03/06/19
ZIŅOT
(-3)
(6)
+

komentāram,ka pašvaldības noteikumos jāiestrādā soda naudas(ne jau daži eiro) par kārtības un tīrības neievērošanu publiskās atpūtas vietās un ,protams, policijas patruļām arī biežāk tur jāierodas.Pludmalē no plkst. 7.730 - 9.00 daudzi izved savus suņus pastaigā,palaiž bez pavadas utt.,pat pie pašas ūdens malas suņi atstāj savus ""sveicienus"" atpūtniekiem.vienreiz samaksājot kārtīgu soda naudu suņa īpašnieks saņems zināmu mācību...

Mentiņś
15:08 | 03/06/19
ZIŅOT
(-0)
(12)
+

Tad ir liela laika patériņś.vieglák uzlikt sodu kádam tantukam par laaiká neizkàrtu karogu vai péc pilná programmes izdrááázt kádu opi par síku CSN párkápumu.

khe
14:28 | 03/06/19
ZIŅOT
(-3)
(16)
+

nesen lasīju komentāru, ka kāda māmiņa pludmalē atstājusi sava sīkā sveicienu ar visu pamperu ieraktu smiltīs,tā kā secinājumus vari izdarīt.Un vēl tās plastmasas alus glāzes ,kafijas krūzes.Mans suns nedzer ne kafiju ,ne alu,viņš arī kāpās ugunskurus nekurina

Kha
18:01 | 03/06/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Bútu lídzi.tad Tavam suni tas viss vél jáapgúst.

Rioibio
21:25 | 03/06/19
ZIŅOT
(-3)
(4)
+

Da lai taču staigina parkā, kur problēma. Kakaşkas gan būtu jāsavāc aiz sevis.
Bet veikalos redzot tos kverpļus sīkos ar visiem viņu saimniekiem apsardzei būtu jātriec ārā. Citādi vēmiens nāk, kad blakus tev stāv tāds pārītis ar savu šavku padusē vai vēl trakāk - ratu grozā.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki