Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Latviešu valodai draudzīgajai "Romai" – Atzinības raksts


atlikušas 250 zīmes


Latviešu valodai draudzīgajai "Romai" – Atzinības raksts (4)

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 28. novembrī, 2018 | BIRKAS: VVC , valsts valoda , Romas beķereja , balva
Izdrukāt Ziņot
Inese Židele (no kreisās) pēc balvas saņemšanas. Blakus: Inta Salinieka – Tieslietu ministrijas Valststiesību departamenta direktore; Viesturs Razumovskis, Valodas kontroles Rīgas reģiona nodaļas vadītājs; Guna Pūce – Valodas kontroles reģionālās nodaļas
Inese Židele (no kreisās) pēc balvas saņemšanas. Blakus: Inta Salinieka – Tieslietu ministrijas Valststiesību departamenta direktore; Viesturs Razumovskis, Valodas kontroles Rīgas reģiona nodaļas vadītājs; Guna Pūce – Valodas kontroles reģionālās nodaļas
FOTO: Publicitātes

Aizvadītās nedēļas nogalē noslēdzās Valsts valodas centra rīkotā akcija "Latviešu valodai draudzīga vide", kurā apbalvojumu saņēma arī Liepājas beķereja "Roma".

23.novembrī Berga bazāra "Birojnīcā" Tieslietu ministrijas Valststiesību departamenta direktore Inta Salinieka un centra pārstāvis Viesturs Razumovskis ar apsveikuma uzrunām un atzinības rakstiem sveica latviešu valodai draudzīgākos uzņēmumus.

Atklājot apbalvošanas ceremoniju, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs videouzrunā izteica atzinību akcijas laureātiem par to, ka, būdami uzņēmēji, viņi sargā, kopj un attīsta latviešu valodu.   

Par latviešu valodai draudzīgākajiem uzņēmumiem šogad atzīti 24 laureāti, kuri pārstāvēja visus reģionus: Rīgu – 5, Kurzemi – 6, Latgali – 4, Vidzemi – 6 un Zemgali – 3.

No Liepājas uzņēmumiem kā uzņēmums ar latviešu valodai draudzīgu vidi šoreiz novērtēta SIA "Romas dārzs" beķereja "Roma". Kā irliepaja.lv sacīja uzņēmuma līdzīpašniece Inese Židele, tas galvenokārt ir visu trīs beķerejas laipno un smaidīgo pārdevēju – Sandas Ābolas, Daigas Siliņas un Zandas Ķīnastas – nopelns.

Laureātu vidū ir arī citi ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, piemēram, liepājnieku iecienītā Bernātu kafejnīca "Dzintariņš", kā arī viesnīcas, viesu nami, veikali, zemnieku saimniecības un pasažieru pārvadātājs.

Balsot par savu iecienītāko akcijas dalībnieku varēja sociālajā tīklā Facebook. Visvairāk balsu ieguva piemājas saimniecība "Kalniņi" Kārsavas novadā.

Otro gadu pēc kārtas tika pasniegtas uzlīmes ar akcijas "Latviešu valodai draudzīga vide" logotipu, lai popularizētu latviešu valodai draudzīgākos uzņēmumus.

Muzikālu veltījumu pasākuma dalībniekiem sniedza stīgu kvartets "Juno".

Akciju "Latviešu valodai draudzīga vide" Valsts valodas centrs rīko sadarbībā ar Tieslietu ministriju, kā arī Latvijas Tirgotāju asociāciju, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociāciju, Aptieku biedrību, Frizieru asociāciju un Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociāciju.

Akcijas "Latviešu valodai draudzīgākais uzņēmums" laureāti:
piemājas saimniecība "Kalniņi";
viesu nams "Rozes" (IU "Rozes");
brīvdienu māja "Celmi" (ZS "Celmi");
krogs "Folkklubs Ala Pagrabs" (SIA "Folkklubs Ala");
kafejnīca "SPIIKIIZI" (SIA "SPIIKIIZI Riga");
SIA "Jelgavas autobusu parks";
veikals "Sena Bode" (SIA "Shablovs");
veikals "Laima" Nr. 62 (SIA "Saldumu Tirdzniecība");
viesnīca un krogs "Kuršu krogs" (SIA "Kuršu krogs");
Dikļu pils (AS "Dikļu pils");
kafejnīca "Sole" (SIA "Viņir");
restorāns "Briedīškrogs" (SIA "GB8");
kafejnīca "Dzintariņš" (SIA "Bernātu Dzintariņš");
kafejnīca "Zaļais Maksis" (SIA "Veikalnīca");
beķereja "ROMA" (SIA "Romas dārzs");
individuālā darba veicēja Lūcija Bojarune;
individuālā darba veicēja Daina Žvirble;
veikals SIA "Kurzemes gaļsaimnieks" Ventspilī;
veikals "Ventiņ bod" (SIA "DezuVita");
garšvielu veikals "Avokado" (SIA "Avokado MS");
kafejnīca "Pie vanaga" (SIA "Vanags plus");
kafejnīca "Niko" (SIA "NIKO A");
Mazmežotnes muiža (ZS "Sējas");
SIA "Gafū". 


Sludinājums

kādas šausmas!
09:15 | 28/11/18
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Paldies iram par apgaismību. Nebūtu šīs informācijas, ij prātā neienāktu, cik niecīga un biedējoši maza ir ``latviešu valodai draudzīgā vide`` (kas par terminu un kas par akciju! - tā vietā, lai vienkārši pieņemtu likumu par sodiem tiem, kuri atļaujas ņirgāties par savu valodu vai par ne savu, bet latviešu valodu).
Cik daudzi citu valstu cilvēki apsmaida mūs tieši par mūsu pašu necieņu pret savu valodu. Mazbērni rādīja portugāļu puisi, kurš stāsta, ko viņš nevar saprast pie letviešiem. Un viens no šiem ``brīnumiem``, ko viņš nevar saprast, ir tieši tas, ka cilvēki nerunā latviski savā zemē, bet kaut ko pidžin ta ne krieviski, ta ne angliski, ta ne vāciski - viens vārds latviski piecu vārdu garā teikumā. Brīnās un saka mums - pie manis, Portugālē, mēs visi runājam savā portugāļu valodā, mēs nekarinām kaut ko klāt no citām valodām.

nu nu
09:25 | 28/11/18
ZIŅOT
(-5)
(2)
+

šorīt ne nu smaidīja, ne labrīt pateica...

;)
04:53 | 02/12/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Laikam neprat latviešu valodu.

Pēteris
10:51 | 28/11/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Prieks, ka Dzintariņš arī apbalvoto pulkā!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki