Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Latvijā atgriezušies pirmie gulbji, dzērves un cīruļi


atlikušas 250 zīmes


Latvijā atgriezušies pirmie gulbji, dzērves un cīruļi (1)

Pirmdienā, 23. februārī, 2015 | BIRKAS: putni , pavasaris
Izdrukāt Ziņot
Lauku cīrulis.
Lauku cīrulis.
FOTO: no ibc.lynxeds.com

Pagājušajā nedēļā Latvijā manīti pirmie gulbji, dzērves, cīruļi un citi gājputni, kas jau atgriezušies no siltajām zemēm, ziņo dabas vērotāji, arī no Liepājas.

Portālā "Dabasdati.lv" ievietotā informācija liecina, ka cīrulis novērots Anneniekos, Dobeles novadā, savukārt dzērve manīta pie Pampāļiem, Saldus novadā.

Gulbji manīti jau daudzviet valstī, galvenokārt Kurzemē un Zemgalē, un novēroto gulbju skaits ir vairāki desmiti. Pirmās ziņas par gulbjiem no Kurzemes saņemtas 15.februārī.

Vēl lielākā skaitā Latvijā atgriezušās zosis, Nīcas apkaimē vien manīts nepilns tūkstotis šo putnu. Uzskaitītas gan taigas sējas un tundras sējas, gan meža, gan baltpieres zosis.

Pagājušajā nedēļā dabas vērotāji saskaitījuši arī vairākus desmitus meža baložu, Mārupes novadā manīts arī lauku balodis, tāpat novērotas ķīvītes, Liepājā – melngalvas ķauķis, raksta aģentūra BNS. Savukārt aģentūra LETA ziņo, ka Liepājā novēroti lauku cīruļi.

Jau ziņots, ka kopš pagājušās nedēļas vidus Latvijā iestājies meteoroloģiskais pavasaris – diennakts vidējā gaisa temperatūra stabili pakāpusies virs nulles. Pamazām sāk ziedēt lazdas un alkšņi, zied arī pirmās sniegpulkstenītes. Jau februāra pirmajā pusē sākta kļavu sulu tecināšana, un valsts lielākajā daļā ir nokusis sniegs.


Sludinājums

peksis
22:14 | 23/02/15
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Kur tad tie gulbji bija aizlidojuši?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki