Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Latvijas jahtu ostas aizvadīto sezonu vērtē kā labu


atlikušas 250 zīmes


Latvijas jahtu ostas aizvadīto sezonu vērtē kā labu

Pirmdienā, 06. novembrī, 2017 | BIRKAS: jahtu centrs , osta , Kārlis Kints
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Par spīti nelabvēlīgajiem laikapstākļiem šovasar Latvijas jahtu ostas, arī Liepājas, aizvadīto sezonu vērtē kā labu, aģentūrai LETA atzina aptaujātie ostu pārstāvji.

Liepājas jahtu centra, kas apsaimnieko vienu no Liepājas ostas piestātnēm, vadītājs Kārlis Klints aģentūrai LETA sacīja, ka kopumā aizvadītā sezona līdzinājās iepriekšējai sezonai. "Piemēram, jahtu skaita ziņā, ja neņem vērā vienas vai divu jahtu atšķirību, tā bija identiska aizvadītajai sezonai," skaidroja Klints.

Viņš norādīja, ka aizvadītajā sezonā ostā pārsvarā bija pietauvotas jahtas no ārvalstīm. "Jahtas ar Latvijas karogiem bija padsmit, bet pārējām 300 un pāri bija tuvāku un tālāku citu valstu karogi," norādīja Liepājas jahtu centra vadītājs.

Vaicāts, kā laikapstākļi šovasar ietekmēja ostas darbu, Klints sacīja, ka tie radīja būtisku ietekmi. Viņš norādīja, ka, piemēram, pavasarī un vasaras sākumā – līdz jūnija vidum – kad laiks nebija īpaši silts, jahtas, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ostā bija mazāk. Savukārt augustā jahtu skaits ostā bija divreiz lielāks nekā pagājušajā gadā.

Liepājas jahtu centra vadītājs norādīja, ka būtiskākas ostas darbības, kā arī apmeklētāju un jahtu skaita izmaiņas varētu novērot nākamgad, jo tad būs noslēgusies ostas rekonstrukcija.

Salacgrīvā esošās "Kapteiņu ostas" direktors Ojārs Jūliks norādīja, ka patlaban vēl nav pilnībā apkopota statistika par aizvadīto sezonu, tomēr aptuvenie rādītāji liecina, ka tā šogad bijusi par 30% labāka nekā pērn.

Pēc Jūlika teiktā, ostas darbībai arī netraucēja nelabvēlīgie laikapstākļi, jo Salacgrīvā un tās apkārtnē šovasar norisinājās daudz pasākumu, līdz ar to cilvēku interese par laika pavadīšanu uz jahtām bija liela. Turklāt viņš uzsvēra, ka aizvadītā sezona, neatkarīgi no laikapstākļiem, bijusi labākā vismaz pēdējo trīs gadu laikā.

Vienlaikus "Kapteiņu ostas" direktors norādīja, ka kopumā cilvēki šovasar izbraukumos ar jahtām devās grupās un pārsvarā to izvēlējās darīt ārvalstu tūristi.

Savukārt Jūrmalas ostas pārvaldnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Bukins aģentūrai LETA pastāstīja, ka jahtklubā "Jūrmala" šosezon vairāk nekā divas reizes palielinājās klientu skaits, kā arī pieauga ārvalstu jahtu apmeklējumu skaits Jūrmalas ostā. Šosezon visbiežāk jahtklubā uzturējās jahtas no Somijas (48%), Vācijas (22%), Zviedrijas (18%), un Igaunijas, Dānijas, Anglijas (4%).

Vienlaikus viņš norādīja, ka šogad sezonas sākumā Jūrmalas osta saņēma Zilā karoga sertifikātu un 1.jūlijā stājās spēkā arī Jūrmalas pilsētas domes reglamentētie Jūrmalas ostas noteikumi, kas, pēc Bukina teiktā, ir nozīmīgi aspekti Jūrmalas ostas pārvaldei strādājot pie jahtu tūrisma attīstības Jūrmalā.

Vaicāts par iespējamo laikapstākļu ietekmi uz ostas darbību šosezon, Bukins norādīja, ka to ir grūti novērtēt saistībā ar kuģošanas līdzekļu izmantotājiem, jo daļai ir nepieciešami mierīgi laikapstākļi, bet citiem patīk, kad ir vējš un var ar jahtu burāt, neskatoties uz to, ka tādā laikā jāģērbjas siltāk.

Prognozējot ostas turpmāko darbību, Jūrmalas ostas pārvaldnieka pienākumu izpildītājs prognozēja, ka nākotnē varētu palielināties Jūrmalas ostas, tostarp jahtkluba apmeklētāju skaits, ņemot vērā, ka 2018.gadā jahtklubā plānots būtiski palielināt piestātņu skaitu, kas ļaus uzņemt vairāk viesu nekā tas bija iespējams šogad.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki