Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Lauva mežā ilgi nedzīvoja. Mežs tika aizvākts


atlikušas 250 zīmes


Lauva mežā ilgi nedzīvoja. Mežs tika aizvākts (23)

Piektdienā, 11. augustā, 2017 | BIRKAS: Jūras 23 , Dubelšteina 14 , Latvijas valsts meži , Juris Aizezers , labiekārtošana
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

AS "Latvijas Valsts meži" (LVM) ceturtdien nācās aizvākt savu reklāmas plāksni, jo Jura Aizezera īpašumā Dubelšteina ielā 14 parādījās lauvas skulptūra, palielinot ainavisko bezstilu.

"Latvijas Valsts meži" pērnvasar Liepājas pilsētai dāvināja apstādījumus ap koncertzāli "Lielais dzintars" un skvērā Jūras ielā 23, kas robežojas ar Dubelšteina 14. Šie apstādījumi bija dāvana liepājniekiem un vienlaikus iespēja iepazīt LVM stādu sortimentu. Apmaiņā pret šo dāvanu laukumā Jūras 23 tika izvietota no koka izgatavota reklāmas plāksnīte.

Tomēr šā gada sākumā aiz plāksnītes tika nocirsti krūmi un sakropļots koks, kā rezultātā tā vairs neiederējās jaunajā ainavā – tukšajā laukumā. LVM toreiz pauda pārsteigumu par šādu rīcību, tomēr reklāmas plāksni vēl nenoņēma.

Šovasar teritorijā ap ēku, kas bija labi zināma kā restorāna "Vecais kapteinis" mājvieta, sākās labiekārtošanas darbi. Jūlija otrajā pusē pie nama, uz kura tagad rakstīts "Restorāns Kapteinis" parādījās lauvas skulptūra. Tieši aiz LVM plāksnes. Tādējādi šajā ainavā iestājās vēl lielāks bezstils – faktiski tukšā laukā stāvēja uzraksts "Latvijas Valsts meži", un aiz tā sēdošas lauvas skulptūra, un vēl aiz tās – "Kapteinis". Kas uz ko attiecās un kāpēc, nebija saprotams.

Tāpēc ceturtdien "Latvijas Valsts meži" pieņēma lēmumu plākni no turienes novākt, portālu informēja LVM komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.

Savukārt Liepājas būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, vaicāts, vai lauvas skulpūtas uzstādīšana labi redzamā publiskā vietā bija jāsaskaņo vai ne, atbild, ka tas nebija jādara. Štāls: "Bijušā restorāna "Vecais kapteinis" (J. Dubelšteina iela 14, privātīpašums) pagalmā notiek teritorijas labiekārtošanas darbi. Labiekārtošana vēl nav pabeigta. Būvvalde ir saskaņojusi teritorijas labiekārtošanas projektu. Projektā ir norādīta vieta akmens skulptūras izvietošanai, taču būvvalde nav izvirzījusi prasību skulptūras izskatu skaņot atsevišķi –  tas nav nepieciešams; mākslinieka darbs atrodas privātā teritorijā; neuzskatām, ka būtu pamats satraukumam."

Ja tādās vietās skulptūras nav jāsaskaņo, tad nebūs brīnums, ja kaut kur parādīsies, piemēram, neliela, metru augsta Putina skultūra. Saskaņā ar Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālista sacīto, viss būs kārtībā.


Sludinājums

Diemžēl
06:31 | 11/08/17
ZIŅOT
(-1)
(28)
+

Ir tāds teiciens: "Kur ir, tur rodas!" Jura Aizezera "stikla būris" kā izcils bezgaumības paraugs blakus jūgendstila pērlei - namam, kuram kādreiz pats augstas kvalitātes galdniecības izstrādājumus - koka logus un ozolkoka durvis - aizstāja ar plastmasas izstrādājumiem, bet namu Dīķa ielā pārvērta par automašīnu stāvviet, ir tikai apliecinājis savu trulumu patiesu vērtību un vēsturiskas pilsētvides izpratnē, tādējādi vairojot bezstilu. Liepājā šādu procesu - bezgaumības radīšanu, diemžēl, jāvērtē tikai kā likumsakarīgu nevis kā nejaušu gadījumu.

izbrīns
08:58 | 11/08/17
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Vēljoprojām nespēju saprast/ aptvert, ka minēto koka durvju pazušana ir pieņemta kā fakts- būvvalde, pieminekļu inspekcija utt. Neviens neko nedarīs???

Jautājums
06:51 | 11/08/17
ZIŅOT
(-1)
(18)
+

Interesanti, ko teiktu būvvaldes Štāls, ja Aizezers savā privātrā teritorijā,kura nav ņožogota ar necaurspīdīgu žogu, uzstādītu sava peņa skulptūru mērogā, piemēram, 1 pret100.

hi
09:59 | 11/08/17
ZIŅOT
(-1)
(8)
+

neviens neko neieraudzītu, jo roka roku mazgā....

Korekcija
09:06 | 11/08/17
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Neliela korekcija - nevis mērogā 1:100 (tas ir samazināšanas mērogs, jo tad skulptūru neredzēs), bet gan mērogā 100:1 (tas ir palielināšanas mērogs, jo tad gan skulptūru redzēs)

Pīters pens
09:00 | 11/08/17
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

neteiktu neko, jo neviens neieraudzītu :)

Kakas
07:45 | 11/08/17
ZIŅOT
(-4)
(20)
+

Sausmigi nozelojami, ka pilseta ir tik bezzobaina buvvalde, kurai nekas nerup. Pateicoties Ansulei, Liepajas pilsetvide tiek padarita par kroplu un bezgaumigu! Cik ilgi vel mes to cietisim??

Korekcija
09:08 | 11/08/17
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Kur ir cirkus, tur ir klauni!

Hm
08:33 | 11/08/17
ZIŅOT
(-1)
(14)
+

Ansule ar savām kartona dekorācijām vispār ir īpašs stāsts. Interesanti - kam viņa ir radiniece, ka tik ilgi tiek turēta par pilsētas galveno mākslinieci?

Kā zināms
09:05 | 11/08/17
ZIŅOT
(-1)
(16)
+

Aizezeram likumi Liepājā nav rakstīti. Viņš var darīt ko grib.

Korekcija
09:51 | 11/08/17
ZIŅOT
(-1)
(8)
+

Viņš ir ieradies no "aiz-ezera" šeit krastā "pie-jūras", kur daudziem Rožu ielas ēkā "vējš svilpo galvā". Liepājā ar bagātu kultūrvēsturisko mantojumu aizsargājamo objektu saraksts ir padarīts "plāns", tādēļ sev tik tīkamo bezstilu ieviest nav grūti. Vēl jo vairāk - ja no meža uzrodas sekotāji.

lilit
09:16 | 11/08/17
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Un es domāju, ka man vienīgajai tā lauva liekas nepiemērota! :)

kas to lai zin
11:52 | 11/08/17
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Varbūt cilēks dzimis lauvas gadā - tagad taču visi aptrakuši dzīvot pēc goroskopiem, kurus orgānu (partiju informatīvo/vadoņu slavinošo izdevumu) darboņi paši arī mēdz uz``meistarot``/sa``domāt``. Vai arī kādam lauvu klubam piederīgs . Lai visi zin - kam piederīgs. Un tam vien - priekš kam stils un materiāls, galvenais, lai lētāk un drošāk. Neliks taču zelta un laba sila - to tūlīt nospers. Turklāt - konkurenti. A zīmēties ta gribas.
Bet lācīšu jau mums tāpat ir gana. Pat bērnu laukumā. Lai jau no bērnības atgādina Sibīrijas faunu. Stārķiem (svēteļiem) jau jēgas vairs nav. Kāds tur svētais vairs putns, ja cilvēku tēviņi un mātītes kopojas arī tāpat vien - bez jēgas. Ierauj tikai pa šļukai, nocērtas un skurbulī tapušie bērneļi nāk un iet. No mātītes pie mātītes, no tēviņa pie tēviņa. Vai lai izspiestu mantojuma tiesu, ja kādam tāds ir.

hi
10:02 | 11/08/17
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

man patiktu brūns ģipša lācis ar medu podu!

Andrejs Starks
09:31 | 11/08/17
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Varbūt, ka izprotot saimnieka gaumi, pilsētai ir jāpriecājas, ka uz akmens staba nav uzstādīts plastmasas stārķis :D... tomēr nē, situētai personai piestāvētu 3 stārķi :D

Grigulis
12:57 | 11/08/17
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Aizzezeram ir pienākums pēc ponatijam uzstādīt nevis lauvas skulptúra, bet dzįīvnieka seska skulptūra

Neaiztikt!
13:31 | 11/08/17
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Dzīvnieku sesku neaiztikt! Ir tāds teiciens: "Jo sūdu biežāk kustina, jo tas vairāk smird!"

R
13:06 | 11/08/17
ZIŅOT
(-2)
(0)
+

Cik Aizezers ir iemaksājis Vienotībai vai Zemniekiem lai Vid institūciju vina stikla mājā tomēr atstāj, neskatoties uz to, ka bija lēmums no šīs ēkas aiziet.

Kāpēc jāaiziet?
13:17 | 11/08/17
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Viņš jau vairs neies atpakaļ tur - aiz ezera, no kurienes nācis. Ja kāds patrieks, tad gan aizvāksies.

bobis
18:12 | 11/08/17
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Vai tik tas nav prastais ķīniešu lauva? Līdzīgi redzēti Ventas ielā. Vienam te ir vesels vagons, un tas tad nu visiem cenšas iesmērēt šos "mākslas darbus" kā dārza rūķus. Brīnums, ka vēl kapu pieminekļu vietā nepiedāvā uzstādīt.

Jaunliepāja
18:58 | 11/08/17
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Bija foršs skvēriņš ar lielgabaliem, pie kuriem daudzi fotografējas. Arī man ir bildes no tā brīža kad izraka būvbedri monstram. Kas tagad? Parodija. Kas vainīgs? Domāju ka domes ,, hapugas''. Nu protams, ka tās savu vainu neatzīs. Būs tūkstots un viens likuma pants ka viņi ir rīkojušies pareizi. Lielāko daļu likumu var iztulkot dažādi- kā vajag tā būs! Galvenais lai ir jurists kuram mēle pareizā vietā- tipa demagogs! Visu varēja normāli nokārtot,bet vai tas kādu interesēja? Taču nē! Kas no tā izriet ? Pilsētā nav saimnieks. Ir apsaimniekotājs!

gudruna
20:25 | 11/08/17
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Ko "cepās"- kičs paliek kičs iepretī kičīgi izkrāsotajam kroģelim... Man patīk! Saskan!

buratino
21:43 | 15/08/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

o je tur jau pat ozolu nesaudzēja, jo pa druskai vien, pa druskai vien kretīniski apzāģēja pat galotni nesaudzēja..tagd tur daudz pretīgi pelēks betons, kur biezajiem nolikt smirdošos auto.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki