Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājā aizvadīts pirmais apkures sezonas mēnesis


atlikušas 250 zīmes


Liepājā aizvadīts pirmais apkures sezonas mēnesis

Piektdienā, 07. decembrī, 2018 | BIRKAS: Liepājas enerģija , apkure
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Ja oktobrī lielākā daļa SIA "Liepājas enerģija" klientu siltumenerģiju lietoja mēreni, tad novembrī, kad sagaidījām gan nokrišņus, gan salu, pilsētnieki siltumenerģiju patērēja intensīvāk.

Kopējais liepājnieku siltumenerģijas patēriņš aizvadītajā mēnesī bija 26 300 megavatstundas (MWh), informē sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtajiem datiem, novembrī vidējā ārgaisa temperatūra Liepājā bija +4,8 grādi, kas ir līdzvērtīgi 2017.gada novembrim, kad vidējā ārgaisa temperatūra bija +5,3  grādi. Savukārt siltumenerģija šajā novembrī patērēta par 5 procentiem vairāk nekā pērn. Tas, galvenokārt, skaidrojams ar iedzīvotāju vēlmi laicīgāk uzsākt apkures sezonu, kā arī jaunajiem pieslēgumiem – šajā gadā "Liepājas enerģija" centralizētajai siltumapgādes sistēmai pievienojusi 53 jaunu klientu objektus.

Uzsākot jauno apkures sezonu, "Liepājas enerģija" apkalpo 1013 ēkas – 592 daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas, 168 privātmājas, 86 pašvaldības objektus, 28 valsts objektus un 139 privātos komercobjektus.

Novembrī vidējais daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumenerģijas patēriņš bijis 12,9 kWh uz kvadrātmetru – augstākas vai zemākas izmaksas vērojamas atbilstoši ēku tehniskajam stāvoklim un iedzīvotāju siltumapgādes lietošanas paradumiem. Pilnībā renovētajās Liepājas daudzdzīvokļu ēkās iedzīvotāji patērējuši aptuveni par 47% mazāk siltumenerģijas nekā vidēji daudzdzīvokļu mājās, un par 55% mazāk nekā iedzīvotāji, kuru daudzdzīvokļu ēkās nav veikti nekādi energoefektivitātes uzlabojumi.

"Liepājas enerģija" aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību saviem mājokļiem, īstenojot dažādus energoefektivitātes pasākumus, tādējādi samazinot siltumenerģijas patēriņu, kas atpoguļosies arī kopējās visas ēkas apkures izmaksās. Detalizētu informāciju par centralizētajai siltumapgādes sistēmai pieslēgto daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumenerģijas patēriņu novembrī iespējams aplūkot uzņēmuma mājas lapā šeit.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki