Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājā norisināsies vērienīga starptautiska konference


atlikušas 250 zīmes


Liepājā norisināsies vērienīga starptautiska konference

Autors: Evita Enģele, sabiedrisko attiecību speciāliste
Piektdienā, 30. septembrī, 2011 | BIRKAS: Dome , Baltijas pilsētu savienība
Izdrukāt Ziņot

No 4.-7.oktobrim norisināsies viena no lielākajām starptautiska mēroga konferencēm, kas rīkota Liepājā - Baltijas pilsētu savienības Ģenerālā konference.

Savu dalību konferencē apstiprinājuši vairāk kā 200 delegātu. "Šo organizāciju es redzu kā ideju un labo prakšu piemēru apmaiņas vietu, lai pašvaldībām nevajadzētu izdomāt jaunus "divriteņus”. Konferencēs ir iespēja uzzināt, kā konkrēto problēmu risina kaimiņu pašvaldības. Liepājai ir svarīgi parādīt, ka tā var rīkot lielas starptautiska mēroga konferences, kas ir labs mārketinga instruments, lai veicinātu Liepājas atpazīstamību," uzsver Liepājas Domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Ģenerālās konferences laikā dalībnieki dažādās darba grupās un komisijās spriedīs par ekonomiku, demogrāfiju, vides un klimata izmaiņām un citiem būtiskiem jautājumiem, kas ir nozīmīgi visām Baltijas jūras piekrastē esošajām pilsētām. Konferences darba kārtībā ir arī jaunās valdes ievēlēšana.

"Liepājā tiks atzīmēta Baltijas pilsētu savienības gadadiena. Kopš šīs organizācijas dibināšanas Gdaņskā 1991. gada 20.septembrī ir pagājuši 20 gadi. Šis laika posms ir bijis notikumiem bagāts. Baltijas jūras reģionā notikušas ievērojamas pārmaiņas, no reģiona, kurš 45 gadus bijis dzelzs priekškara sadalīts, tas kļuvis par plašas sadarbības telpu. Šīs konferences tēma ir "Balstoties uz pagātni, tiekties uz nākotni”. Kaut gan atsauce uz pagātni šajā gadījumā kalpo tikai par pamatakmeni diskusijām par nākotni,” akcentē Baltijas pilsētu savienības prezidents Pērs Bodkers Andersens (Per Bødker Andersen).

Par konferences galveno norises vietu izvēlēts Liepājas Olimpiskais centrs. Atsevišķi semināri un sapulces notiks viesnīcās "Europa City Amrita”, "Promenade Hotel”, kā arī Liepājas pilsētas Domē.

Detalizētāka informācija par Baltijas pilsētu savienības XI Ģenerālo konferenci pieejama speciāli šai konferencei izveidotajā mājas lapā www.ubc-liepaja.com.

Liepāja par konferences vietu izvēlēta, pateicoties Liepājas delegātu aktīvajai darbībai šajā organizācijā, kā arī attīstītajam viesnīcu un pakalpojumu servisam. Par tiesībām rīkot Baltijas pilsētu savienības Ģenerālo konferenci sacentās Liepāja un Somijas pilsēta Mariehamna. Baltijas pilsētu savienības Ģenerālā konference notiek reizi divos gados.

Baltijas pilsētu savienība dibināta 1991.gada septembrī. Šajā organizācijā apvienotas vairāk kā 100 pilsētas no 10 valstīm Baltijas jūras piekrastē. Liepāja ir viena no savienības dibinātājpilsētām un darbojas šajā organizācijā kopš tās pastāvēšanas pirmās dienas. Baltijas pilsētu savienības dibināšanas mērķis bija attīstīt sadarbību starp pilsētām pašvaldību līmenī un dalīties pieredzē, bet savienības galvenais mērķis ir sekmēt demokrātisku, sociālu, ekonomisku un videi draudzīgu attīstību Baltijas jūras reģionā.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki