Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājā – standartiem neatbilstoša gaisa kvalitāte


atlikušas 250 zīmes


Liepājā – standartiem neatbilstoša gaisa kvalitāte (9)

Trešdienā, 05. jūnijā, 2019 | BIRKAS: piesārņojums , VARAM , Vides diena
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no socialposts.org

2019.gada 5.jūnijā atzīmējam Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) organizēto Pasaules vides dienu. Šogad īpaši ir uzsvērta nepieciešamība samazināt gaisa piesārņojumu.

Arī Latvijā šī tēma ir aktuāla. Gaisa kvalitātes mērījumu stacijās veiktie mērījumi parāda, ka Pasaules Veselības organizācijas standartiem neatbilstoša gaisa kvalitāte konstatēta Rīgā, Liepājā un Rēzeknē, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Lai samazinātu gaisa piesārņojuma radīto negatīvo ietekmi uz vidi un cilvēku veselību, kā arī samazinātu izmaksas tautsaimniecībai un zaudēto darba laiku, ko veselības problēmu un ārstu apmeklējumu dēļ rada gaisa piesārņojums, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādājusi un 6.jūnijā Valsts sekretāru sanāksmē tiks izsludināts "Gaisa piesārņojuma samazināšanas rīcības plāns 2019.-2030. gadam".

VARAM parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs uzsver: "Rīcības plāna mērķis ir samazināt Latvijas kopējās emisijas 2020. – 2030.gadu periodā, enerģētikas, transporta, rūpniecības un lauksaimniecības nozarēs, kā arī mājsaimniecībās. Tāpat būtisks mērķis ir uzlabot gaisa kvalitāti iedzīvotājiem, kas dzīvo Latvijas lielākajās pilsētās."

Aprēķinātās emisiju prognozes parāda, ka Latvijā ir nepieciešams īstenot papildus pasākumus, lai nākotnē samazinātu slāpekļa oksīdu, daļiņu PM2,5 un amonjaka emisijas. Amonjaka emisiju galvenais avots Latvijā, līdzīgi kā citās Eiropas Savienības valstīs, ir lauksaimniecība. Savukārt Rīgas pilsētā lielāko daļu no gaisa kvalitātes problēmām rada autotransports un mājsaimniecībās izmantotās apkures iekārtas.

Rīcības plānā tiek analizētas emisiju tendences, galvenās problēmas, kā arī vērtēta Latvijas virzība uz Eiropas Komisijas noteiktajiem valsts emisiju samazināšanas mērķiem 2020., 2025. un 2030.gadā un atbilstošas gaisa kvalitātes nodrošināšanu pilsētās. Plāns arī piedāvā turpmākās rīcības, kas jāveic, lai samazinātu gaisa piesārņojumu. Piemēram, pastiprināt esošo vides prasību izpildes kontroli, finansiāli atbalstīt neefektīvu un vecu apkures iekārtu nomaiņu, kā arī veicināt centralizētās siltumapgādes attīstību un izmantošanu. Veikt esošo nodokļu izvērtējumu ar mērķi samazināt transporta radītās emisijas, kā arī veicināt gaisa kvalitātes rīcības plānu izstrādi pašvaldībās un sabiedriskā transporta un velotransporta izmantošanu.

Papildus informācija par Pasaules vides dienu pieejama tīmekļvietnē: worldenvironmentday.global


Sludinājums

Super
14:33 | 05/06/19
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Un kāpēc dome mūs par to nebrīdina?

WOW
16:02 | 05/06/19
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Fantaķika, un pat bez Metalurga!

.
17:20 | 05/06/19
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Piegatavo augsni nodoklu celsanai

Jā jā
23:05 | 05/06/19
ZIŅOT
(-4)
(4)
+

Ok, par Rīgu ta skaidrs, bet Liepājā ?!? Kas tās par muļķībām ?

liepajnieksforever
09:18 | 06/06/19
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Domāju , ka nav muļķības. Ostas un kanālu apkārtnē (piemēram Cukura/Pulvera iela)
gaisā bieži ir kodīga gāzes smaka. Jau gadiem nekas īpaši netiek darīts , lai tas tā nebūtu.

Vide
09:59 | 06/06/19
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Protams, ka slikta gaisa kvalitāte, ja ostā vairākās vietās, atklāti pārkrauj bagātinātās antracīta ogles, un plāno kāpināt apjomus https://www.irliepaja.lv/lv/raksti/vide/iedzivotajus-aicina-piedalities-publiskaja-apspriesana/

Auto
15:56 | 06/06/19
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Un jūsu auto pārpilnība???2-3 min gājiena attālumam jāizmanto auto , bet pēc tam jābūvē sporta halles, velo celiņi, kājām tikai pa dzīvokli uz tual.( atvainojos )

jā gan
19:29 | 06/06/19
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Derētu nomainīt Vides dienesta pakalpiņus ,vecie jau sen uzpirkti.

cccp
11:40 | 07/06/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

vajag liepaju izvedinat :)

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki