Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājā top jauns lielformāta fasādes gleznojums


atlikušas 250 zīmes


Liepājā top jauns lielformāta fasādes gleznojums (10)

Piektdienā, 19. oktobrī, 2018 | BIRKAS: Ēriks Caune , katoļu pamatskola , Dainis Rudens , glezniecība , Peldu 19
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Edgars Pohevičs

Pie Liepājas Katoļu pamatskolas, Peldu ielā 19, uz ēkas fasādes top lielformāta sienas gleznojums "Kurss", kura autori ir Latvijā atzītie mākslinieki Dainis Rudens un Ēriks Caune.

Daiņa Rudens un Ērika Caunes monumentālajā fasādes gleznojumā attēlots trausls kuģītis, kam piemīt liela tvaikoņa spēks. Tas, laužot ledu, veido jaunus ceļus, kam pievienojas cilvēku grupas, ar savu klātbūtni apstiprinot pareizo kursu, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.
 
"Mākslas darbā attēlotais kuģis šķiet neizteiksmīgs un neizturīgs, taču apveltīts ar drosmi un spējīgs paveikt šķietami nepaveicamo, reflektējot šo īpašību ar cilvēkiem, kuriem piemīt radoša domāšana. Pieliekot lielas pūles, tiek sasniegts pozitīvs rezultāts. Gan vēsturiski, gan mūsdienās ir vērojama tendence, ka no Liepājas nāk izcilas personības, kurām piemīt nepieradināta domāšana un kuras ir savi ceļa gājēji ar stingri nospraustu mērķi un skaidru vīziju par paveicamo. Šādā veidā tiek iedrošināta arvien lielāka sabiedrības daļa, kas sāk apzināties savas spējas un pievienojas nestandarta jaunradei, kas, izturot laika pārbaudījumu, kļūst par klasiku un jaunu latiņu apkārtējiem," par gleznojuma ieceri stāsta Dainis Rudens.
 
Gleznojums tapis pēc Liepājas pilsētas pašvaldības iniciatīvas, turpinot jau iepriekšējos gados aizsāktās tradīcijas – sakārtot konkrētas pilsētas vietas un ēku brandmūrus, tos apgleznojot un radot jaunu pievienoto vērtību.
 
Abi mākslinieki ir autori arī 2015.gadā tapušajam gleznojumam "Skaņu vīrs" un šogad atklātajam gleznojumam "Atlants".


Sludinājums

Egons Peršēvics
10:12 | 19/10/18
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

Visu cieņu autoriem, bet dažādība nevienam nav kaitējusi. Vai tiešām ir nepieciešams atdot visus pilsētas brandmūrus vienam mākslinieku kolektīvam?

JOO!
02:19 | 20/10/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Domāju, ka Egons uztaisītu daudz foršāk!!!

tā gan
01:56 | 20/10/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

pie kam, amatieru duetam no Rīgas. Interesanti, kāds bija komisijas sastāvs, kura lēma par pasūtījumu?

Egon,
10:44 | 19/10/18
ZIŅOT
(-3)
(4)
+

Nākmo sienu varēsi Tu apzīmēt :)

labvēlis
01:59 | 20/10/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

jau trešo reizi tie paši ! vai te neož pēc favorītisma?!

Vai
02:08 | 20/10/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Vai kāds profesionāls mākslinieks ar īšito ir vērtējis uz kvalitātes kritēriju, vai atkal draugu būšana pasūtījumus dalot

No Rīgas raugos
16:18 | 23/10/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Minoritātēm, minoritāšu pilsētā, konkurss nav nepieciešams - tie ir kritēriji :)

vajag dot darbu savējiem
02:21 | 20/10/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

vai ta mākslene nav nevienu uzražojusi, kas varētu konkurēt ar Rīgas amatieriem?

nelabvēlis
14:19 | 23/10/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Ar ko nodarbojas Liepājas galvenais mākslinieks un arhitekts, ka kas tāds pilsētā ir iespējams? Nav dzirdēts, kā šie divi darboņi (atvainojiet par māksliniekiem, diletantus nevaru nosaukt) tiek pie viena pasūtījuma pēc otra, nekādu konkursu?! Ļoti interesanti? Vai tiešām Latvijā mākslinieku trūkums, ka brandmūrus Liepājas labākajās vietās vienu pēc otra pasūta apķēzīt šim duetam? Vai šeit kādi citi aprēķini spēlē lomu?

whats up
14:22 | 23/10/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Varbūt skvēru Peldu un Krišjāņa Valdemāra ielu krustojumā turpmāk sauksim Rudens un Caunes vārdā? Uz kuru pusi paveries mālējums kož acī... Un tas ir pats Liepājas vēsturiskais centrs...skumji...

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki