Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājai jaunu ielu izbūvei plāno novirzīt 4,43 miljonus eiro


atlikušas 250 zīmes


Liepājai jaunu ielu izbūvei plāno novirzīt 4,43 miljonus eiro (3)

Ceturtdienā, 30. jūnijā, 2016 | BIRKAS: ielu remonts , ES , pilsētvide
Izdrukāt Ziņot

Laikā līdz 2020.gadam Latvijas pilsētām būs pieejami kopumā 37,7 miljoni eiro no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda jaunu maģistrālo ielu un pašreizējo maršrutu attīstībai.

To paredz valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais un Satiksmes ministrijas izstrādātais noteikumu projekts programmas "Izaugsme un nodarbinātība" pasākuma "Nacionālas nozīmes attīstības centru integrēšana TEN–T tīklā" īstenošanai.

Lai novērstu infrastruktūras pārrāvumus pilsētās un radītu alternatīvu maršrutu tranzīta un kravas transportam, atdalot to no sabiedriskā transporta plūsmām, 2014–2020.gada plānošanas periodā nacionālās nozīmes attīstības centriem, izņemot Rīgu, paredzēti 37,7 miljoni eiro Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējuma.

Katrs finansējuma saņēmējs – Daugavpils, Jelgavas, Jēkabpils, Jūrmalas, Liepājas, Rēzeknes, Valmieras un Ventspils pilsētas pašvaldības vai to izveidota iestāde – var iesniegt vienu projektu, kas pretendētu uz Kohēzijas fonda līdzfinansējumu.

No pasākumā pieejamiem līdzekļiem Daugavpilij paredzēts novirzīt 7,65 miljonus, Jelgavai – 6,28 miljonus, Jūrmalai – 2,71 miljonu, Jēkabpilij – 3,99 miljonus, Liepājai – 4,43 miljonus, Rēzeknei – 2,39 miljonus eiro, Valmierai – 2,87 miljonus, Ventspilij – 5,05 miljonus eiro.

Atbalstāmās darbības ir jaunu maģistrālo ielu un pašreizējo maršrutu attīstība, kas nodrošina atsevišķu pilsētu daļu efektīvu savstarpējo sasaisti un sasaisti ar TEN–T tīklu – alternatīvu kravas ceļu izbūve, pārbūve vai modernizācija.

SM veica sākotnējo novērtējumu, kura laikā tika identificētas infrastruktūras attīstības vajadzības nacionālās nozīmes attīstības centros, kā arī apzināti potenciālie projekti šajās pilsētās. Kopumā pilsētu pašvaldības iesniedza 32 sākotnējās projektu idejas. No tām tika identificēti prioritārie projekti, kuru īstenošana atbilst pasākuma mērķim un nacionālo attīstības centru izvirzītajam prioritātēm.

Projektu iesniegumu atlasi organizēs Centrālā finanšu un līgumu aģentūra, kas izstrādās projektu iesniegumu atlases nolikumu, veiks projektu vērtēšanu un slēgs vienošanos ar projektu iesniedzējiem par projektu īstenošanu.

Pasākuma projekti jāīsteno līdz 2023.gada 31.decembrim.


Sludinājums

xt
14:00 | 30/06/16
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Tad lai uztaisa viaduktu uz Laumas raj, vai apvedceļu gar Otaņķiem

!!!
14:30 | 30/06/16
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Otaņķi nav Liepāja. Uz Laumu!

Laumas rajons
14:54 | 30/06/16
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Tiešām viadukta izbūve Laumas rajonam būtu laba ideja, iespējams beidzot būtu atslogota satiksme rītos u vakaros pie pārbrauktuves uz O.Kalpaka ielas.....???

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki