Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājas arhitektūras pērlei remontēs iespaidīgos skursteņus


atlikušas 250 zīmes


Liepājas arhitektūras pērlei remontēs iespaidīgos skursteņus (3)

Piektdienā, 19. augustā, 2011 | BIRKAS: remonts , Peldu 44 , Berči
Izdrukāt Ziņot

Šajās dienās celtniecības sastatnes tika samontētas pie visskaistākās Liepājas vēsturiskās ēkas - Peldu ielas 44 fasādes.

Kā paskaidroja SIA „Liepājas namu apsaimniekotājs”, kura apsaimniekošanā ir šīs dzīvojamā ēka, tad laika gaitā visbīstamākie gan ēkai, gan garāmgājējiem kļuvuši augstie sarkano ķieģeļu dūmvadi, kurus  jūras vēji gan izkustinājuši, gan tiem papluinījuši dekoratīvās „galvas” un jumtiņus. Mājā ir bijuši 8 skursteņi, taču pirmais 40 gadiem vienā no tiem trāpījis zibens un to „nopļāvis” līdz ar jumtu, zibens bojāts ir arī viens no dekoratīvā frontona tornīšiem Toma ielas pusē. Tagad plānotie darbi, ko realizēs SIA „SK JUMTS”, aprobežosies tikai ar skursteņu pārmūrēšanu, izmantojot vecos ķieģeļus, bet pēdējais laiks šim kultūras piemineklim mainīt jumtu un notīrīt fasādes.
Mājā ir 7 privatizēti dzīvokļi, no kuriem pastāvīgi apdzīvoti tikai četri. Māja „mocās” ar nemaksātājiem: kāda bankas apķīlāta dzīvokļa parāds sasniedzis Ls 1600, arī dažiem citiem dzīvokļiem aug parāda summas. Taču, neskatoties uz to, kopējā mājas maksājumu bilance ir ar plusa zīmi. Par šo uzkrājumu tad arī tiek veikti minētie darbi.    
Peldu iela 44 celta 1903. gadā pēc Paula Maksa un viņa vecākā dēla Maksa Berči projekta un tika izīrēta, un tika dēvēta par ģimenes galda māju. Vēlāk, 1911. gadā tā pārgāja Brēmu ģimenei, bet pēc to izceļošanas uz Vāciju 1939. gadā nokļuva  Latvijas Kredītbankas īpašumā.
Māja ir izcils, pats izsmalcinātākais Berči projekts, kas veidots sarkano ķieģeļu arhitektūras pseido gotiskās formās.


Sludinājums

Berči radinieks
12:48 | 19/08/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nams tiešām skaists! Vajadzētu vienīgos kokus kvartāla platumā nozāģēt, tad būtu vēl labāk.

Kkuks
13:09 | 19/08/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kas tad ir tie nemaksātāji, vai alkohoiķis Madars? Kādreiz apakšējā dzīvoklī tusēja divi zilie, Ernets un Ivars, nu elegnts pārītis...

Madara
13:32 | 19/08/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Tas ir nozēlojami, ka Domei neinteresē projektu koordinēšana vecajām mājām. Būvvaldē atbiltd, lai ņemot kredītu un bankas garantiju līdzfinansējumam, bet es par dzērājiem un banku dzīvokļiem šo kredītu vēl maksāšu 30 gadus! Tikai vārdos Būvvaldes "špeciāliste" Šnipke reklamē kultūras mantojumu. Interesanti, ko dara pieminekļu inspektore, vai tikai neatbilstošas reklāmas pārbauda?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki