Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Liepājas enerģija" aicina piedalīties "Zemes stundā"


atlikušas 250 zīmes


"Liepājas enerģija" aicina piedalīties "Zemes stundā" (2)

Piektdienā, 23. martā, 2018 | BIRKAS: Liepājas enerģija , Zemes stunda , Kaiju 33 , Tukuma 2
Izdrukāt Ziņot

Sestdien, 24.martā, visā pasaulē tiks atzīmēta "Zemes stunda", kurā ikviens, kuram rūp apkārtējā vide un tās saglabāšana, aicināts izslēgt apgaismojumu savā mājoklī vai darba vietā.

"Liepājas enerģija" piedalīsies iniciatīvā, samazinot apgaismojumu savos ražošanas objektos, un aicina arī citus Liepājas uzņēmumus un iedzīvotājus piedalīties "Zemes stundā", pārņemot labo praksi atbildīgā energoresursu lietošanā arī ikdienā, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda.

"Zemes stundas" laikā, 24.martā no pulksten 20.30 līdz 21.30, "Liepājas enerģija" izslēgs ēku fasādes apgaismojumu divos objektos – biokoģenerācijas stacijā, Kaiju ielā 33 un gāzes koģenerācijas stacijā, Tukuma ielā 2, kā arī iespēju robežās samazinās elektroenerģijas patēriņu abos objektos, neietekmējot nepārtrauktu un drošu enerģijas ražošanas procesu norisi.

Viens no pasākumiem, kas pakāpeniski tiek ieviests uzņēmumā elektroenerģijas patēriņa samazināšanai, ir energoefektīva apgaismojuma ierīkošana – uzņēmuma biroja telpās pēc spuldžu nomaiņas gadā izdevies panākt 4 420 kWh ietaupījumu. Kopš gada sākuma energoefektīva apgaismojuma sistēma tiek uzstādīta arī biokoģenerācijas un gāzes koģenerācijas stacijās. Uzņēmuma speciālistu veiktie mērījumi liecina, ka elektroenerģijas ietaupījums ražošanas telpās, ņemot vērā tikai telpu apgaismojumam izmantotās stundas, ir no 35 – 60%.

Vides ilgtspēja ir viens no uzņēmuma pamatprincipiem, tāpēc savas darbības laikā "Liepājas enerģija" ir īstenojusi nozīmīgus attīstības projektus, modernizējot ražošanas procesus, iekārtas un infrastruktūru, ievērojami samazinot darbības ietekmi uz apkārtējo vidi, bet klientiem nodrošinot augstvērtīgu un drošu pakalpojumu. 2017. gadā "Liepājas enerģijā" ieviesta  energopārvaldības sistēma atbilstoši standarta LVS EN ISO 50001:2012 prasībām, tādējādi uzņēmums vēl stingrāk definējis savu rīcību energoresursu izmantošanā un energoefektivitātes paaugstināšanā.

Uzņēmums aicina iedzīvotājus iepazīties ar dažiem vienkāršiem nosacījumiem siltumenerģijas taupīšanai ikdienā – pat neliela savas rīcības maiņa ilgtermiņā var sniegt būtisko ieguldījumu mājokļa siltumenerģijas patēriņa samazināšanā un vides ilgtspējā!

Vairāk par iniciatīvu "Zemes stunda" šeit.


Sludinājums

Slēdziet tik elektrību
16:21 | 24/03/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Kam tas vajadzīgs tāpat nekas nemainīsies. Metalurgs ka nedarbojas daudz ietaupa elektrību.

mudzis
09:27 | 25/03/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Ak, dies! Ne jau nenodedzinātās kilovatstundas jāskaita Zemes stundā! Palasiet, kāda ir jēga šim aicinājumam!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki