Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Liepājas enerģija" demontē ēku Tukuma ielā 2


atlikušas 250 zīmes


"Liepājas enerģija" demontē ēku Tukuma ielā 2 (2)

Izdrukāt Ziņot

Jau otro dienu turpinās demontāža Tukuma ielā 2. Tā ir nepabeigta ēka, kas nav izmantojama "Liepājas enerģija" saimnieciskās darbības nodrošināšanai, informē uzņēmums.

Ēka ir bīstama un rada nepievilcīgu ainavu. Demontāžas darbus veic SIA "CeltCom" un tie jāpabeidz līdz šā gada oktobrim.

Ēka būvēta pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados kā administratīvā ēka ar remontdarbnīcām un garāžām pirmajām stāvā. Mainoties politiskajai un ekonomiskais situācijai ēkas būvniecība nav pabeigta, bet vēlākos gados nebija nepieciešama tik liela administratīva ēka, kā arī tai netika atrasts cits pielietojums. Gadu gaitā ēka ir gan morāli, gan fiziski novecojusi, kļuvusi bīstama un neglīta.

Kā informē SIA "Liepājas enerģija" tehniskais direktors Jānis Jansons, tad demontāžas darbi rit pilnā sparā, ievērojot visus drošības pasākumus. Rezultātā pilsēta iegūs vēl vienu glīti sakārtotu zemes gabalu. Pagaidām gan neesot skaidrs kā to turpmāk izmantos.

Veco un nevajadzīgo ēku demontāžu SIA "Liepājas enerģija" uzsāka jau 2013.gadā, kad tika nojauktas četras neizmantotas ēkas, bet teritorijas tika sakārtotas un labiekārtotas. Pagājušajā gadā demontēja siltuma sadales ēka Vītolu ielā 13, katlumāju Roņu ielā 3A, kā arī vecās boilermājas Saules ielā 15 un K. Ukstiņa ielā 9.

Jānis Jansons, SIA "Liepājas enerģija" tehniskais direktors: "Pēdējos gados esam ieguldījuši ļoti lielus līdzekļus siltumenerģijas ražošanas objektu būvniecībā un modernizācijā, kopumā pilnīgi pārveidojot Liepājas siltumapgādes sistēmu. Tas ir tikai loģiski, ka liela daļa novecojušu siltumapgādes objektu SIA "Liepājas enerģija" vairs nav nepieciešami. Daļu pārdodam atklātās izsolēs, bet tos, kas nevienam nav vajadzīgi demontējam, tādejādi radot arī pievilcīgu vidi un vietu jauniem objektiem."

Šogad plānots demontēt vēl vairākas nevajadzīgas siltuma sadales ēkas, kā arī vecu skursteni Grīzupes ielā.


Sludinājums

Jurisss
13:23 | 23/08/14
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Tas priecē, ka šādi ērmi tiek aizvākti.

Juriss- muļķiss
21:47 | 26/08/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Latvijas pirmās valsts pastāvēšanas gados, centās izmantot un izlietot, visu, kas bija saglabājies no iepriekšējiem celtniecības periodiem. Tā tika ieekonomēta valsts un nodokļu maksātāju nauda. Tagad, nojaucot, tiek iznīcināts daudz kas no tā, ko varētu atjaunot, likt lietā, pielietot un ieekonomēt! Bet vai cienījamie liepājnieki nekad nav uzdevuši paši sev jautājumu... kur tad paliek, tas kas nojaukts? Jo pēc fizikas likuma ... nekas nezūd un nerodas no jauna, vis pāriet no viena veida citā!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki