Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājas pludmalē būs jauns vārda "Liepāja" uzraksts


atlikušas 250 zīmes


Liepājas pludmalē būs jauns vārda "Liepāja" uzraksts (46)

Svētdienā, 10. martā, 2019 | BIRKAS: Stageart , iepirkums , pludmale , tūrisms , Miķelis Šķila , vides objekts
Izdrukāt Ziņot
FOTO: projekta vizualizēcija

Turpmāk pludmales burti jūras krastā, pie kuriem cilvēkiem tik ļoti patīk fotogrāfēties, būs jaunā veidolā un pludmalē atradīsies nevis kā līdz šim – trīs mēnešus vasaras sezonā, bet visu gadu.

Jau pagājušajā gadā tika izsludināts atklāts metu konkurss, kurā kopumā piedalījās seši pretendenti. Par vispiemērotāko risinājumu – ņemot vērā gan tehniskos, gan ilgnoturības, gan vizuālā izskata un cenas faktorus, tika atzīts SIA "Stageart" piedāvājums un pagājušajā nedēļā tika noslēgts līgums par jaunu pludmales burtu izveidošanu un uzstādīšanu. Objekta mākslinieciskais koncepts pieder liepājniekam Miķelim Šķilam, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Vides objekts atspoguļo pilsētas noskaņu un objekta atrašanās vietas simbolisko nozīmi – to nedalāmību. Objekta devīze – "Vēja stīgas" apvieno divus Liepājas simbolus – mūziku un vēju.

Vides objekta tehniskais un funkcionālais risinājums ir izstrādāts, ņemot vērā pašvaldības noteiktās prasības, kā arī pretendenta līdzšinējo pieredzi, izstrādājot dažāda mēroga dizaina risinājumus un projektus. Konstrukcija, materiāli un pārklājumi ir izvēlēti tā, lai izturētu dabas ietekmes radītos riskus. Kā galvenie dabas ietekmes faktori tika definēti – vējš, smiltis, sālsūdens.

Materiāls, kas izvēlēts risinājuma pamatkonstrukcijas apstrādei, ļauj objektam iegūt nebeidzamu mainīgumu dabas ietekmē – ūdens maina materiāla klājumu, palielinot tā laukumu vai arī noskalojot to – atsedzot metāla faktūru. Objekts būs vizuāli mainīgs. Tas simboliski atspoguļo vēstures gaitu – katrs mirklis ir vēsture jau nākamajā brīdī. Vēsture papildinās, kļūst par mirkli bagātāka un vērtīgāka.

Stīgu augstums zemākajā vietā ir 3 metri, bet augstākajā punktā sasniedz 4,2 metrus. Augšupejošā līnija simbolizē pilsētas augšupejošu virzību.

Pilsētas nosaukuma burti veidoti no metāla kontūrām, kas pārklātas ar baltu glancētu pulverkrāsu un aizpildītas ar baltu perforētu metāla sietu – uz vēstures pamatīguma fona, ļaujot izcelties mūsdienīgai, elegantai, dinamiskai Liepājai. Krāsa un faktūra burtu izveidei izvēlēta tā, lai objekts paustu pilsētas sajūtu šodien, lai atspoguļotu mūsdienu iespēju un izaugsmes skaistumu. Elegance un vieglums.

Objekta pamatnes konstrukcija un burtu augstums no zemes veidoti tā, lai vēja ietekmē neveidotos smilšu saneses, kas varētu aizsegt galveno objekta sastāvdaļu – burtus. Svarīgi bija izvēlēties tādus stiprinājumus, lai katram burtam būtu vismaz piecas saķeres vietas un tas stabili atrastos pie kopējās konstrukcijas. Tāpat ir rasts risinājums, kā burtiem būt ļoti stabiliem, lai tie izturētu spēcīgos Liepājas vējus.

Objekta caurredzamībai ir ne tikai funkcionāls iemesls, bet arī estētiska nozīme – konstrukcijas tehniskais risinājums rada gaismas caurlaidību, kas objektam ļauj organiski iekļauties ainavā, caur sevi atspoguļojot jūras ūdens krāsu, debesis, saulrietu.

Esošos burtus bija nepieciešams nomainīt, jo tie bija no neizturīga materiāla, kalpoja tikai vienu sezonu un bija nepieciešami lieli izdevumi, lai katru gadu tos atjaunotu. Tāpat vecie burti neatbilda pilsētas kopīgajai grafiskajai identitātei. Jaunie burti būs veidoti no tādas konstrukcijas un materiāliem, lai pludmalē būtu visu gadu, vismaz piecus gadus.

Līguma summa ir 29 892, 20 eiro, līgums paredz ikgadējās uzturēšanas izmaksas 670 eiro, jaunie burti jāuzstāda līdz 10. maijam un noteikts, ka tie pludmalē atradīsies visu gadu, vismaz piecus gadus. Jaunajai pludmales sezona šogad sāksies 11.maijā.


Sludinājums

Pludmale
22:10 | 10/03/19
ZIŅOT
(-25)
(12)
+

Labi, ka to parodiju iepriekšējos vairs neliks. Jebkas ir labāks par iepriekšējiem.

Kupše
16:46 | 11/03/19
ZIŅOT
(-7)
(6)
+

Smieklīgi lasīt šos anonīmiķus, kuri izgāž savu žulti beztēmā. Jaunie burti ir labi, atbilstoši vietai. Pievienojos tiem, kuri uzskata, ka vecie aplauztie spīdīgie bija bezgaumības kalngals.

Kupšis
16:15 | 11/03/19
ZIŅOT
(-3)
(7)
+

Restes fonā ļoti noderīgas, pie tām varēs pielikt arī citus uzrakstus kā Adidas vai Mogo.

``Skaidra`` (Dobeles)
13:01 | 11/03/19
ZIŅOT
(-4)
(12)
+

No tā jau arī arvien pamatīgāk dolbaņejem, ka ``jebkas ir labāks par iepriekšējo`` (gluži kā ar ``spodru`` ``skaidras`` vietā). Jo vairāk, ja jāvadās pēc noteikumiem - ka ``vajag piecas saķeres vietas``.
A no tā muldamgabala par iepriekšējo burtu ``neatbilstību pilsētas kopīgajai grafiskajai identitātei`` un ``mūsdienu iespēju un izaugsmes skaistuma atspoguļojumu`` jaunajos, gočpendel`!, šķebina.
Bet, kā saka, ``nu bet!`` - ja jau ``elegantums un vieglums`` - tad ``elegantums`` un ``vieglums``. Šitas jaunais ``vieglums`` tiešām ir tieši tikpat ``viegls``, cik pilsētas ``kopīgā grafiskā identitāte``: pilna pilsēta tukšu, neapdzīvotu, laika zobam atstātu namu, tukša no latviešiem, pilna ar humpalām un kaktu uzņēmumiem, par kuriem ``grafiskajai identitātei`` nav ne jausmas, ko tie ražo vai izliekas ražojam, kam tie pieder, no kurienes tiem kājas aug. Un nav pat vairs kāda, kurš to īsto identitāti redz. Acis aizmiglojuši pavieglie: Dzintars, halles, štelles un raļļi.

Fui!
12:33 | 11/03/19
ZIŅOT
(-5)
(15)
+

Šis gan ir neglīts!!!!

Galvaspilsēta
22:32 | 10/03/19
ZIŅOT
(-19)
(15)
+

100 % piekrītu. Iepriekšējie hlami bija apkaunojums Liepājai.

Pilsētnieks
22:17 | 10/03/19
ZIŅOT
(-9)
(22)
+

Nu zini ko, par 30 tukst. Eur varēja uztaisīt ko labāku. Nu nevajag visur spiest uz jauno burtu konceptu. Tas nav gaumīgi.

Pilsētniece pilsētniekam
22:53 | 10/03/19
ZIŅOT
(-13)
(13)
+

Reizēm der labāk paklusēt, ja pats nesaproti tēmu par ko izsakies. Tas apmēram tāpat kā pateikt - neizmantojiet Liepājas ģerboni visur, bet šur tur paķeriet kaut ko no Grobiņas vai Nīcas. Skatos uz skicēm un man patīk tas, ko redzu. Jāskatās, kā dzīvē izskatīsies, bet vismaz pagaidām ir laba sajūta. Iekļaujas dabiski esošajā ainavā.

Burti
22:39 | 10/03/19
ZIŅOT
(-3)
(13)
+

Ko neiesniedzi savu ideju?

Par tīru pludmali
22:17 | 10/03/19
ZIŅOT
(-12)
(17)
+

Fui! Šis nu gan ir vēmis! Vecie burti bija eleganti. Šitie pēc sūda.Uzreiz var redzēt, ka Liepāju ar jauno cietumu asociēs.

Rīta kafija
07:23 | 11/03/19
ZIŅOT
(-7)
(12)
+

Kas nu kuram tuvāks, man nekad mūžā neienāktu prātā doma asociēt ar cietumu. Mūzika, vējš, instrumenta stīgas ir piemērots koncepts.

gars
06:49 | 11/03/19
ZIŅOT
(-10)
(10)
+

Vēmiens drīzāk nāk no tādiem kā tu, kuri šādā līmenī raksta. Normāli jaunie burti, forši, ka būs visu gadu.

Baltās smiltis
22:35 | 10/03/19
ZIŅOT
(-8)
(14)
+

Par tīru pludmali, bet gatava to parodiju, kas iepriekš likt atpakaļ? Pietiek jau, ka visas šīs pludmales kafejnīcas pludmali padarījuši par izgāztuvi. Nemaz nerunājot par zaļajām plastmasas tualetēm. Forši, ka visu gadu stāvēs šie burti. Vismaz varēs bildēties ar burtiem fonā, nevis lētām plastmasas būdām un šķībām atkritumu urnām.

ko tu pīpē?
22:30 | 10/03/19
ZIŅOT
(-13)
(13)
+

Iepriekšējie eleganti? Tev gan jau Maximas veikals arī šķiet elegants. Kauns bija par tiem lētajiem un bezgaumīgajiem spoguļiem pludmalē. Paldies Dievam, ka tas kauna traips aizvākts no pludmales.

Pēcis
22:19 | 10/03/19
ZIŅOT
(-10)
(22)
+

Nu nepatīk. Iepriekšējie bija gana labi un bija jau pierasts pie tiem. Šie uz tā režģa izskatās vienkārši tizli

liepa
22:20 | 10/03/19
ZIŅOT
(-8)
(18)
+

Man arī nepatīk. Vai foršās idejas izbeigušās?

Burti
22:38 | 10/03/19
ZIŅOT
(-9)
(10)
+

Ja jau esi tik zinošs un varošs, ko pats nepiedalījies konkursā un neparādīji savu foršo ideju? To vien māki, kā d.... anonīmi komentāros? Tipiskais anonīmiķis, pats neko vispār nav spējīgs izdarīt, vienīgais, ko var, ir aplikt citu idejas. Nav ne vainas jaunajiem burtiem, vismaz ideja un koncepts, nevis uz fikso saskavoti Depo materiāli. Par iepriekšējo parodiju vispār pat nav vērts runāt.

Patīk
22:28 | 10/03/19
ZIŅOT
(-12)
(12)
+

Man atkal ļoti patīk. Gaumīgi un iederīgi,

Miķelim
22:42 | 10/03/19
ZIŅOT
(-6)
(10)
+

Miķeli! Malacis! Labs risinājums un cienņa pret konkrēto vidi. Laba ideja, ka cauri var redzēt jūru. Viegli. Elpojoši.

Par skaistiem saulrietiem
22:52 | 10/03/19
ZIŅOT
(-5)
(13)
+

Ka tik burtu bīdītāji neapraudas aiz laimes!

Fotogràfa kamera
23:22 | 10/03/19
ZIŅOT
(-6)
(10)
+

O, ir interesants risinàjums. Bilde ar saulrietu fonà varètu bùt baigi laba.

Jānis
01:42 | 11/03/19
ZIŅOT
(-7)
(16)
+

Vecais Liepàja vairàk atbilda pilsetas vèjainai neatkarìgajai dabai un tajà atspulgi mainìjàs ik brìdi! Kāpèc karogu un ğērboni nemaina 1x5 gados? Ja burtu materiàls nebija atbilstošs, tad lèták atrast 5x izturìgāku nerùsošu tèraudu un viss...
Holivuda ir nemainìgs burtu salikums gadiem!
Jaunais kà aiz restèm ! Vecais Liepàja vairàk atbilda pilsetas vèjainai neatkarìgajai dabai un tajà atspulgi mainìjàs véjam lìdzi!
Liepájà būs jauns cietums un tagad arì jùras krastà piemèrota vizìtkarte!?
Skumìgi ka nenovērtèjam ...
Bùs kà krieviem ar himnas muzikàlo pavadìjumu...

To Jānim
07:04 | 11/03/19
ZIŅOT
(-12)
(10)
+

Tu pats saprati, ko tikko uzrakstīju? Pielīdzināji spīdīgu, vējā lokanu, apdauzītu uzrakstu Himnai un Karogam? Aizej labāk izgulies.

Štobisma nē!
06:45 | 11/03/19
ZIŅOT
(-13)
(11)
+

Kā vispār var uzskatīt, ka tie spīdīgie burti atbilda Liepājas dabai? Tieši tie izskatījās kā no krievu sādžas izvilkti. Bezgaumīgi un lēti. Paldies Dievam, ka tie beidzot būs aizvākti no pludmales.

Dzintara meklētājs
07:00 | 11/03/19
ZIŅOT
(-7)
(20)
+

Labi, ka lēnām Štobja ēra ar bezgaumīgiem un lēta materiāla ražojumiem, piedevām vēl pārmaksātiem, beidzas. Bet mūsu pilsētas galvenajai māksliniecei Ansules madāmai būtu jāpadomā par savu atrašanos kabinetā jēgu. Kā varēja gadiem turēt pludmalē tos krāmus? 2 mēnešu laikā tie burti bija salocīti, apskranduši, atlupuši. Un tādus vēl turēja pašā pludmales centrā, kur vasarās tūkstošiem cilvēku iet cauri. Ceru, ka jaunajiem burtiem būs ilgāks mūžs. Un piekrītu tiem, kuri atzinīgi novērtē to, ka visu gadu tie būs.

tūrists
07:29 | 11/03/19
ZIŅOT
(-7)
(15)
+

tas labi,ka būs visu gadu. citādāk ziemā nav ko pludmalē darīt.

:DDD
12:12 | 11/03/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

:DDDDDDDDDDDD

Ieviesējiem
10:06 | 11/03/19
ZIŅOT
(-4)
(3)
+

Un kasīti kur naudu iemest pie burtiem pievienot. Pa velti kniksēt nebūtu pieklājīgi. Daudz miljonus eiro ar šo uzrakstu var nopelnīt.

Jânis
14:54 | 11/03/19
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

Objekta caurredzamībai ir ne tikai funkcionāls iemesls, bet arī estētiska nozīme – konstrukcijas tehniskais risinājums rada gaismas caurlaidību, kas objektam ļauj organiski iekļauties ainavā, caur sevi atspoguļojot jūras ūdens krāsu, debesis, saulrietu.
Metàla restes noteikti bùs estètiski papildinošs un caurspìdīgumu radošs elements!
Tipiska padomju laika stilà rakstīta anotàciija, kur vēlamais tiek ìztēlots par īstenību.
Vajadzèja vėl piebilst

Pieticība
16:07 | 11/03/19
ZIŅOT
(-3)
(11)
+

Nav jau tā,ka nevajag uzlabojumus,bet nebija tā, ka līdzšinējos burtus pie jūras uztaisīja daudz lētāk? Sajūtas,ka viss aizgājis ļoti dārgos pārspīlējumos.Sākot no kultūras balvas krējumam 10 galdiņiem,beidzot ar suvenīriem no liepājnieku nodokļiem.

Saskaņas retorika
06:58 | 12/03/19
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Agešinam arī mīļa un tuva retorika, ka neko nevajag, vajag tikai bezmaksas transportu un visu atdot pensionāriem.

Labāk
16:44 | 11/03/19
ZIŅOT
(-5)
(2)
+

Protams, labāk ir sastāties Biedrības nama foajē, viesiem dāvināt lupatu spilventiņus un tējiņu un uztaisīties par ubagiem.

ds
17:47 | 11/03/19
ZIŅOT
(-5)
(9)
+

Nepatīk. Vecais bija super - klasika. Tas režģis visu sabpjā

vot
20:37 | 13/03/19
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

šitādas tantes ja regulē sabiedrisko domu - vakars klāt. Bezgaumīga un depresīva paliek Liepāja. Rožlaukumā un pa Ziveni un Lielo ejot, bimbiens nāk. Aizvien drūmāk - tumšie Biedrības nama logi, pamestās kafejnīcas, slēgtie veikali. Viss, kas labs, pazūd. Pazudušā vietā - tūdeļi. A ``tantēm`` un ``dakteriem`` viens vienīgs bļāviens - dajebkas ir labāks par iepriekšējo.

Tante
17:54 | 11/03/19
ZIŅOT
(-14)
(2)
+

Apbrīnojami, ka cilvēkiem patīk kaut kādi nekvalitatīvi, šķībi un greizi, lēti burti. Labi, ka aizvāca un liepājnieki tiešām nesāk tos uztvert par Liepājas simbolu. Šausmīgi. Jaunais piedāvājums miljons reizes labāks.

liekēžu kantorim
17:56 | 11/03/19
ZIŅOT
(-3)
(14)
+

Vai tiešām šis debilais izlikums pludmalē ir Liepājas prioritāte? Varbūt sākumā vajag pilsētu sakārtot, ielas salabot un tad var nodarboties ar idiotismu izvietošanu pludmalē 30tk eiro vērtībā?

Nu nu
18:01 | 11/03/19
ZIŅOT
(-2)
(13)
+

Zitai miera nav, ka jākomentē un jānoliek ikviens, kam nepatīk šī domes mārketinga darboņu iniciatīva?

Kolēģis no blakus mājas
07:57 | 12/03/19
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Kā kādam to Lazdāni gribas diskreditēt. Varbūt ieej pie viņas kabinetā un izrunā savu sāpi?

Dakters
06:56 | 12/03/19
ZIŅOT
(-11)
(3)
+

Nesaprotu šo histēriju un to, kas cilvēkiem notiek galvā. Ja kādam tas asociējas ar cietumu, vai nav laiks aiziet pie psihiatra? Reizēm tiešām sajūta, ka komentāros sapulcējušies ar nosliecēm. Pievienojos viedoklim, ka jebkas būs labāks par iepriekšējiem.

dakter
20:25 | 13/03/19
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

tad jau pašam jāmeklē psihiatrs - ja histērijas rādās un ja jāpiekrīt kaut kam pilnīgi aplamam

Mieru,tikai mieru
10:25 | 12/03/19
ZIŅOT
(-2)
(13)
+

Par gaumi var strīdēties,taču drīzāk cilvēki šūmējas par līdzekļiem,kas šādos projektos tiek ieguldīti.30 000 eiro ir ļoti liela nauda,bet nievājoša atsauce uz iepriekšējo uzrakstu nevietā-tie tika uzstādīti 2013.gadā un savu darbu izdarīja.Tie izmaksāja 1450Ls. https://www.irliepaja.lv/lv/raksti/vide/liepajas-pludmale-spogulojas-pilsetas-uzraksts/

Eillen
10:02 | 12/03/19
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

HOW I WON $273 million WITH DR, MIRACLE LOTTERY MAGIC SPELL

I am Eileen Murray From New York...I had to write back and say what an amazing experience I had with Dr, Miracle Jackpot lottery spell. My Heart is fill with joy and happiness after Dr, Miracle cast the Lottery spell for me, And i won $273 million. His spell change my life into riches, I'm now out of debts and experiencing the most amazing good luck with lottery after i won a huge amount of money. My life has really change for good. I won (Two hundred Seventy three million dollar )Your Lottery spell is so real and pure. Thank you very much Dr. Miracle for the lottery spell that change my life”I Am Totally Grateful For The Lottery Spell Dr, Miracle Did For Me. You Can Email Him For You Own Lottery Number,Because These Is The Only Secret To Win Lottery.

Email Him: (MiracleSpellHome@yahoo.com)
WhatsApp;+39(349)549- 4143

Tutū
10:25 | 12/03/19
ZIŅOT
(-2)
(9)
+

Hā, garām! Iepriekšējais jau bija kļuvis par pludmales, nē, pilsētas simbolu. Šis ir pārpratums, viennozīmīgi. Bezgaumība!

Pārpratums
22:55 | 13/03/19
ZIŅOT
(-5)
(1)
+

Lai nu kas ir Liepājas simbols, bet tikai ne bezgaumīgi spīdīgie burti. Nevajag rakstīt pilnīgas muļķības.

Opis VA
09:58 | 13/03/19
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Nu ja ne labāks tad savādāks. Bet cik zinu tad neviena krāsa nespēs nest to slodzi ko nodara jūras ūdens un asā pludmales smilts. Nu varbūt glābs tie 29 000 .

EllinasFinances@gmail.com
04:28 | 15/03/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { EllinasFinances@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 2%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: EllinasFinances@gmail.com

Please Fill the Application Form Below:
- Complete Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via Email: EllinasFinances@gmail.com ,,,

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki