Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājas pludmalē sākusies peldsezona


atlikušas 250 zīmes


Liepājas pludmalē sākusies peldsezona (3)

Autors: Aigars Štāls, Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists
Trešdienā, 16. maijā, 2018 | BIRKAS: pludmale , glābšana , Komunālā pārvalde , jūra
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Publicitātes

Šā gada peldsezonā Liepājas pludmales inventāra un Glābšanas stacijas darbības nodrošināšanai un uzturēšanai ir plānoti kopumā 99 000 eiro – līdzīga summa kā iepriekšējā gadā.

Līdz otrdienai, 15. maijam, pludmales sezonas oficiālajam sākumam, ir izvietots viss nepieciešamais atpūtas inventārs: pārģērbšanās kabīnes, celiņi, soliņi, atkritumu konteineri, norādes. Darbu ir uzsācis arī pludmales pieejamības komplekss, kas domāts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, un pludmales glābšanas dienests, kura funkcijas pārņems Komunālā pārvalde.

Aprīlī un maija sākumā notika izeju uz pludmali atbrīvošana no saputinātajiem smilšu kalniem. Tagad visās izejās ir izvietotas koka laipas.

Uz pludmali, tāpat kā iepriekš, šovasar vedīs 13 ar koka laipām klātas izejas, četrās vietās (Vaiņodes un Liedaga ielas galā, Kūrmājas prospekta galā un izejā pie jūrnieku un zvejnieku pieminekļa) veco un nolietoto dēļu klājumu vietā ir izliktas jaunas (divus metrus platas, 150 metrus garas, ar kontrastējošu vadlīniju iezīmētas) gājēju laipas. Tās veidotas, pamatojoties uz universālā dizaina principiem, izgatavotas un uzstādītas "Interreg Latvija – Lietuva programmas 2014.-2020. gadam" un Liepājas pašvaldības līdzfinansētā projekta "Saredzi citādāk" (I See) ietvaros.

Pirms vairākām nedēļām pie visām izejām uz pludmali parka zonā tika izvietoti lielie atkritumu konteineri, kas tur atradīsies līdz 30. septembrim. Konteineri domāti tam, lai pludmales apmeklētājiem būtu iespēja izmest atkritumus, ejot uz vai nākot no liedaga. Pašā pludmalē atrodas 50 mazāka izmēra atkritumu konteineri. Lielos atkritumu konteinerus plānots iztukšot divas vai trīs reizes nedēļā, mazos – ik dienas. Kad laika apstākļi būs mazāk piemēroti atpūtai pie jūras, atkritumus no liedaga joslas izvedīs retāk. Centrālajā pludmalē un pludmalē Vaiņodes ielas galā uzstādīti papildus krāsainie konteineri, kas nodrošina atkritumu šķirošanu: stikls, plastmasa un papīrs, sadzīves atkritumi.

Pludmalē izvietotas 20 pārvietojamās tualetes. Viena pārvietojamā tualete, kā arī norādījuma zīme un atkritumu konteiners šovasar atradīsies pie nūdistu pludmales.

No 15. maija līdz 15. septembrim liedaga un kāpu zonu paredzēts kopt un tīrīt vismaz piecas reizes nedēļā. Liedaga zonā ik dienas vai ik pārdienas gan mehanizēti, gan ar rokām tiks savākti atkritumi, tīrītas tualetes, sijātas un slaucītas smiltis utt.

Pludmales inventāra uzturēšanu, apsaimniekošanu saskaņā ar iepirkumiem un noslēgtajiem līgumiem veiks SIA "Eko Kurzeme", smilšu sijāšanu – SIA "Tranzīts L", atkritumu izvešanu - Vides pakalpojumu grupa.

Apsaimniekošana un drošības koordinēšana būs vienās rokās
No 15. maija līdz 15. septembrim Liepājas pludmalē abās glābšanas stacijās (Centrā un Vaiņodes ielas galā) kā iepriekš dežurēs glābēji, kas strādās katru dienu – no plkst. 10.00 līdz 22.00. Tāpat kā iepriekš četrus vasaras mēnešus glābšanas dienestā strādās 8 glābēji, no kuriem divi būs vecākie glābēji. Viņu darbs notiks maiņās.

Šopavasar glābšanas dienesta funkcijas no pašvaldības policijas pārņems Komunālā pārvalde. Līdz šim pārvalde jau nodrošināja pludmales apsaimniekošanu un pārvaldes pārziņā atradās Centrālās glābšanas stacijas ēka. Turpmāk, lai nepārklātos divu institūciju funkcijas, kā arī atbildība, pārvalde nodrošinās un organizēs arī pilsētas glābšanas dienesta uz ūdens darbu un pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu cietušajiem pilsētas pludmalē.

Ceturtdien, 17.maijā, plānots pieņemt nepieciešamos domes lēmumus. Pēc domes sēdes, pamatojoties uz domes izpilddirektora rīkojumu, notiks pamatlīdzekļu pārņemšana – tos Pašvaldības policija nodos Komunālajai pārvaldei. Visu materiālu un dokumentu nodošana/pieņemšana plānota līdz 23.maijam.

Paredzēts arī piešķirt papildu finansējumu pludmales glābēju apmācībai (pirmās medicīniskās palīdzības un Latvijas pludmales glābēju asociācijas rīkotajām apmācībām), glābēju apdrošināšanai, transporta vienību un glābšanas laivu pārreģistrācijai, dažādiem neatliekamiem inventāra remontdarbiem un iegādei.

Vasarā, vēlākais jūlijā, tiks uzsākts glābšanas stacijas ēkas remonts. Jau izsludināts konkurss par tiesībām veikt glābšanas stacijas ēkas atjaunošanas būvdarbus atbilstoši SIA “V projekts" būvprojektam, kas paredz  pamatu hidroizolāciju un siltināšanu, kāpņu izbūvi uz jumta tornīti, telpu grīdu nomaiņu un atsevišķu telpu kosmētisko remontu

Šogad trīs Liepājas peldvietām un jahtu ostai atkārtoti ir piešķirti Zilie karogi - tas nozīmē, ka pilsētas centrālā, Dienvidrietumu un Beberliņu peldvieta un jahtu osta atbilst šī kvalitātes standarta/sertifikāta vairāk nekā 30 vērtēšanas kritērijiem. Simboliska karoga pacelšana mastā pie jūrnieku un zvejnieku pieminekļa jau notika 12. maijā, kad Liepājā norisinājās pārgājiens “Coastline trek" un pilsētā bija ieradušies daudzi tā dalībnieki no Lietuvas. Šobrīd Liepājā vēl nav saņemti Zilie karogi ar uzrakstu 2018, taču tikko tas notiks, tos uzvilks atbilstošās vietās un mastos.

Uzziņai
2017. gada peldsezonā Liepājas pludmalē piedāvātais inventārs, kura izvietošana/uzturēšana turpināsies visu sezonu:
 
Pārģērbšanās kabīnes
Centrālajā pludmalē jeb Glābšana stacijas zonā –11 gab.
Dienvidrietumu (DR) pludmalē – 6 gab.
 
Izejas pludmalē – koka laipas (vidēji 100 metru katrai izejai)
Centrālajā pludmalē – 8 izejas, t.sk., plats ceļš no Glābšanas stacijas, kas derīgs invalīdu drošai nokļūšanai pludmalē;
DR pludmalē – 5 izejas; 4 vietās no 13 (Vaiņodes un Liedaga ielas galā, Kūrmājas prospekta galā un izejā pie jūrnieku un zvejnieku pieminekļa) izvietotas jaunas laipas.

Soliņi
Visas pludmales garumā – līdz 32 gab.; sezonas laikā daudzums var tikt palielināts.

Parka un pludmales kartes shēmas/informācijas stendi
Jūrmalas parkā – 3 gab. + stends redzes invalīdiem;
Glābšanas stacijā – 1 gab. + stends redzes invalīdiem;
DR pludmalē – 1 gab.

Virzienu norādes pludmalē
Zilā karoga zonā – 7 gab.
DR pludmalē – 3 gab.

Pārvietojamās tualetes
Pludmales zonā – 17 gab.
Glābšanas stacijā – 2 gab., t.sk., viena tualete invalīdu vajadzībām;
Pie nūdistu plumales – 1;
Pie Ziemeļu mola – 1 tuelete ar divām kabīnēm.

Atkritumu konteineri
Centrālajā pludmalē un DR mikrorajona pludmalē – 49 gab.
Centrālajā un Dienvidrietumu pludmalē, Zilā karoga zonā, nodrošināta dalītā atkritumu savākšana.


Sludinājums

Dome domā, ka....
14:54 | 16/05/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Labi, ka visi Liepājā dzīvojošie invalīdi dzīvo tieši pilsētas centrā. Tad pietiek ar vienu izeju invalīdu vajadzībām :)

Danielle Pinneau
17:42 | 22/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Mēs aizdodam naudu ikvienam
Jums, bez šaubām, ir nepieciešams finansējums jūsu mājām, lai izveidotu savu biznesu, darbam, jūsu personīgajām vajadzībām un īpaši nekustamā īpašuma aizdevumiem. Es izsniedzu personīgos aizdevumus. Visi jūsu pieprasījumi sniedz priekšlikumus saistībā ar maksājumu likmēm un iemaksām, un es ar jūsu palīdzību.
e-pasts: daniellepinneau@gmail.com

www.rituel-de-retour-affectif-rapide.com
13:40 | 23/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Je suis a votre disposition pour vous aidez a résoudre tous ces problèmes, même les cas les plus désespère : Amour, protection contre les ennemies et les mauvais sorts, guérit l’impuissance, fidélité absolue (affection retrouvé). Fait venir ou revenir la personne que vous aimez, complexe physique et moraux, retour d'affectif rapide, attraction de la clientèle pour les vendeurs, chance dans tous les domaines, réussite dans les affaires, examens, retour affectif, concours et timidité, etc….
Vous pouvez me contactez par ces informations suivante :

Contact Maître SANTOS :
SiteWeb : https://www.marabout-vaudou-occulte.com
SiteWeb : https://www.rituel-de-retour-affectif-rapide.com
SiteWeb : https://www.retour-affectif-ex.wixsite.com/marabout-vaudou
SiteWeb : http://www.sorcier-vaudou.onlc.be
Blog : http://www.magieretouraffectif.unblog.fr
E-Mail : Contact@marabout-vaudou-occulte.com
Tél Bénin :+229 974 585 00 (Joignable aussi sur Whatsapp)

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki