Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājas un Ventspils ostās ierobežota kuģu satiksme


atlikušas 250 zīmes


Liepājas un Ventspils ostās ierobežota kuģu satiksme

Svētdienā, 27. novembrī, 2011 | BIRKAS: laika ziņas , vētra
Izdrukāt Ziņot

Stiprā vēja dēļ Liepājas un Ventspils ostās ir ierobežota kuģu satiksme. Vēja ātrums naktī uz svētdienu Liepājas ostā bija 21 m/s.

Kā aģentūru LETA informēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe, Liepājas ostā kuģu satiksme tiek ierobežota, ja vēja ātrums sasniedz 15 metrus sekundē (15 m/s).

Tiesa, ja kādam kuģim tas ir nepieciešams, tas var ieiet vai iziet no ostas. Piemēram, vakar Liepājas ostā ienācis "Scandlines" prāmis.

Osta ir sagatavojusies vētrai un šādi laika apstākļi iepriekš jau ir pieredzēti, sacīja Ratniece-Kadeģe.

Savukārt Ventspils ostā pagaidām nekāda kuģu ienākšana neesot plānota, informēja ostas kapteiņa dienestā. Vēja stiprums Ventspilī brāzmās esot lielāks par 14 m/s, un pie šāda vēja darbības ostā parasti nenotiekot.

Jau ziņots, ka šonakt visstiprākais vējš reģistrēts Ventspilī, kur vēja ātrums brāzmās sasniedza 22 m/s, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Liepājas ostā reģistrēti 21 m/s, bet pilsētā - 20 m/s. Rucavā vēja ātrums sasniedzis 20 m/s.

Pārējās Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra stacijās reģistrētais vēja ātrums bijis mazāks - Kolkā 17 m/s, Pāvilostā un Bauskā 16 m/s, Ainažos 15 m/s, citur Latvijā 12-14 m/s.

Nakts laikā Rīgas jūras līča ziemeļu rajonos vēja ātrums brāzmās sasniedza 22 m/s, bet Baltijas jūras centrālajā daļā - 20-21 m/s.

Brāzmains vējš patlaban ir visā Latvijā.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs saglabā prognozes, ka vētras kulminācija būs naktī uz pirmdienu, kad gaidāma vēl tālāka dienvidrietumu, rietumu vēja pastiprināšanās: Latvijas teritorijas lielākajā daļā brāzmās 20-23 m/s, Kurzemē un Vidzemē - 25-28 m/s, savukārt jūras piekrastē - līdz 30-32 m/s.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki