Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

liepājiņa: Kluss krodziņš un klubiņš


atlikušas 250 zīmes


liepājiņa: Kluss krodziņš un klubiņš (6)

Autors: Aivars un Inga Kleini
Sestdien, 23. jūnijā, 2012 | BIRKAS: grāmata , grāmata liepājiņa , Klondaika , pilsētvide , arhitektūra
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Mārcis Grībarts

Šai nevajadzētu būt klusākajai vietai Liepājā. Taču Liepāja jau daudzus gadus kļuvusi par vienu no klusākajām pilsētām. Neraksturīgi pilsētai.

SPĒĻU ZĀLE KLONDAIKA, Stendera iela 3, AKA BIROJS, 2006.
FOTO: MĀRCIS GRĪNBARTS
TEKSTS: AIVARS un INGA KLEINI, gleznotāju un zīmētāju plenēra "Pilsēta un jūra" organizatori, mākslinieki

"Klondaika" atrodas Stendera un Baznīcas ielas stūrī. Līdz 20. gadsimta 80. gadiem šeit vēl varēja skatīt 17./18. gadsimtu mijas ēkas, kuras sasaucās ar Svētās Trīsvienības baznīcu un veidoja pilnvērtīgu vēsturisku noskaņu.

Spēļu mājas celtniecībai izvēlētā vieta blakus dievnamam, protams, ir zaims, bet tā ir šodienas realitāte. Runājot par jaunās ēkas arhitektūras vērtībām, jāsaka, ka ir radīts optimālais kompromiss, ņemot vērā formu, saturu un izvietojumu. Pilsētas ainava no tā ieguvusi. Spēļu zālei gan iederētos lielāka atraktivitāte arī ārējā veidolā. Gribētos šajā Liepājas rajonā autentiskāku rekonstrukciju, bet līdz tam mūsu sabiedrība laikam netiks.

Ēka vērtējama pēc principa – labāk tā, nekā nekā. Tās arhitektūra ir klasiski atturīga gan siluetā, gan kolorītā. No iekšienes un ārienes forma atbilst saturam – butaforija. Iluzorā vide ēkas funkcijai ir pilnīgi loģiska. Tuvplānā jūtama šodienas celtniecības materiālu diktētā vēstures imitācija gan eksterjerā, gan interjerā. Pozitīvi, ka ievērotas bijušās proporcijas un atjaunots dakstiņu jumta klājums. Veiksmīgs un interesants ir arhitekta risinājums, aizplīvurotības efekta radīšanai izmantot ažūru koka režģi ielas fasādē. No attāluma par ēkas funkciju liecina tikai lielais logo, un, mūsuprāt, tas ir pietiekami.

Vecpilsētas mazo, bruģēto ieliņu rajons mūsdienās vairāk paredzēts mierīgai pastaigai, tāpēc ir akceptējams, ka šeit nav lielas autostāvvietas un piebrauktuves. Ieejot telpās, priekšstats mainās. Interjers par 100 procentiem izveidots, lai radītu sentimentālu Amerikas vesternu krogus iespaidu. Cilvēkam, kas spēj "aizpeldēt" ilūziju un fantāziju pasaulē, šāda vide ir okey. Acīmredzot valstī mainoties spēļu zāļu politikai, iestādījumā nav jūtama ellītes atmosfēra, jo nav daudz automātu un trokšņu. Drīzāk kluss krodziņš un klubiņš, kur var atveldzēties vasarā un sasildīties ziemā.

© V10
Materiāla pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.irliepaja.lv obligāta.


Sludinājums

scv
09:49 | 23/06/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Si vieta ir ari loti patikama nelielam biznesa parrunam ... laba virtuve,klusa un mieriga atmosfera darba dienas laika

nearhitekts
10:17 | 23/06/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Stilīgi utt. Bet vai nav savādi - agrāk mājas būvēja, tagad - butaforijas.

902
13:50 | 23/06/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Šajā pilsētas klusumā ir savs šarms. Tikai tāpēc arī no Rīgas pārcēlos uz Liepāju, šeit ir feini!

Niknais.
18:13 | 23/06/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Kādēļ neviens nepadomā par to ,ka vajadzēt sakopt STENDERA ielas tālāko galu. Tur vienā puse atrodas bijušās viesnīcas ēka kura tiek apsaimniekota ,bet pretējā pusē trīs galīgi nolaistas ēkas(GRAUSTI )un tas viss atrodas pilsētas centrā pa kurieni pastaigājas pilsētas viesi -tūristi. Iespējams ,ka LIEPĀJAS DOMĒ vispār nezina,ka tāds ielas posms tur atrodas ,jo pretējā gadijienā kaut ,kas jau būtu darīts ,lai šai graustu rajonā ieviestu kārtību.

niknajam
13:03 | 24/06/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

vai tad graustiem nav saimnieku? gan jau kādam māja nk pieder....

jaunais stenders
11:46 | 27/06/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Graustu saimnieki ir bankrotējuši, graustus drīzāk nolaidīs līdz kaudzes līmenim ,ne atjaunos.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki