Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājnieki satraukti par beigtām zivīm pludmalē


atlikušas 250 zīmes


Liepājnieki satraukti par beigtām zivīm pludmalē (15)

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 14. novembrī, 2017 | BIRKAS: pludmale , zivis , piesārņojums , Komunālā pārvalde , Vides pārvalde , EKO Kurzeme , Liepājas RAS
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Lasītāja

Papildināts. Otrdienas, 14.novembra, rītā portāls irliepaja.lv saņēma vairāku satrauktu liepājnieku zvanus un fotogrāfijas ar beigtām zivīm pludmalē.

Fotogrāfijas portālam atsūtīja Liepājas teātra aktrise Sigita Jevgļevska, kura otrdien pastaigājusies pa pludmali no Jūrmalas ielas gala virzienā uz dienvidiem. Tieši šajā posmā arī nofotografētas beigtās zivis.

Kāda cita liepājniece savukārt pastāstīja, ka vairs nepeldas jūrā, jo baidās no piesārņojuma. "Tās zivis taču pat putni neēd!" – viņa apgalvoja, attīstot kaut kur internetā izlasītu teoriju par lidmašīnām, kas "speciāli indē vidi".

Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls portālam sacīja, ka darbinieki faktu konstatējuši jau pirmdien un par to ziņojuši Liepājas reģionālajai vides pārvaldei.

"Tā kā starp beigtajām zivīm ir ļoti daudz jūras grunduļu, kuri nekur nav liekami, viena no versijām ir, ka kādam kuģim tīklos bijis liels daudzums šo zivju, tāpēc loms izgāzts atpakaļ jūrā. Taču iespējamas arī citas versijas."

Komunālā pārvalde šodien uzsākusi beigto zivju aizvākšanu. Kopā ar jūraszālēm tās tiks nogādātas "Liepājas RAS" apsaimniekotajā izgāztuvē. Pēc Štāla sacītā, pārvalde cer dažu dienu laikā pludmali iztīrīt.

Tiesa, liepājnieki, kas novēroja pludmales tīrīšanu, apgalvo, ka zivis tiekot nevis savāktas, bet sašķaidītas, traktoram braucot gar ūdens malu.

Papildināts. Liepājas reģionālā vides pārvalde informē:

"Liepājas reģionālā vides pārvalde pēc informācijas saņemšanas par Liepājas pludmalē izskalotām zivīm nekavējoties apsekoja Liepājas pludmali un konstatēja, ka pludmalē aptuveni 1300 m garā joslā ir izskaloti beigti jūras grunduļi, kā arī nelielā daudzumā plekste un menca. Pēc redzētā inspektori secināja, ka kāds no zvejas traleriem, kas zvejo mencas, pirms ienākšanas Liepājas ostā ir atbrīvojies no neplānotā loma. Iespējamais kopējais zivju daudzums pēc aptuveniem aprēķiniem varētu sasniegt pat 3 tonnas, kas ir nozīmīgs daudzums. Šobrīd Pārvalde cenšas noskaidrot radušos situāciju un iespējamo kuģi, kurš veicis šādas darbības. VVD [Valsts Vides dienests] Zivju kontroles departamentam ir lūgts izanalizēt pieejamos satelītattēlus, lai noskaidrotu iespējamo zvejas kuģi, kurš, pirms ienākšanas Liepājas ostā, ir atbrīvojies no jūras grunduļu nozvejas.

Pārvalde ir sazinājusies ar Liepājas domes Vides daļu par pilsētas pludmales attīrīšanu no izskalotajiem jūras grunduļiem un to utilizēšanu."

Kā portālam skaidroja pārvaldes direktore Ingrīda Sotņikova, inspektori nav konstatējuši saindēšanās pazīmes zivīm, tāpēc tās netiks atsevišķi pārbaudītas.


Sludinājums

Kirdinskis
13:19 | 14/11/17
ZIŅOT
(-5)
(12)
+

Gribējāt Eiropas Savienību, saņemiet!
Kvotas kaukādas kakla kungi no Briseles uzspiež, nevar vairs paši sev pārtiku zvejot. Uzliek tādus sodus ka zvejniekiem nav varianti - noķēra pa daudz - jāgāž ārā.

Khe khe
13:58 | 14/11/17
ZIŅOT
(-6)
(9)
+

Briselē nav kaklakungu. Bet, ja nav, latvietis izgudros, lai tik būtu kāds, ko lamāt

Nemo
13:28 | 14/11/17
ZIŅOT
(-2)
(7)
+

Ne jau par daudz, tie grunduļi taču nav ēdami!

hoho
20:47 | 14/11/17
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

esot garšīgi, gandrīz kā menca!

inspektori
13:36 | 14/11/17
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

inspektoriem bija labaratorija līdz paņemta , ka konstatēja ka zivis nav saindētas. Viss ticamāk vinus kāds gaidīja jau. Tāpēc , kas bija bišķi pa daudz bija jāizgāž jūrā. Andzīgais lielais vides speciālists. Vinš varētu strādat spirit un wine veikalā par degustātoru.

nezinu nezinu
14:27 | 14/11/17
ZIŅOT
(-2)
(9)
+

nupat sarunā viens pieredzes bagāts piekrastes kapteinis man apgalvoja, ka nekāds nometiens no zvejas tupeles tas nevar būt, bija gan bullīši, gan plekstes u.c. zivis. Aiz kāda gan iemesla apsprādzis tāds zivju kvantums? Un vēl - izbrīna kom. pārvaldes neparastā steiga, līķu lērumu novācot, nav taču peldsezona, vasarā pagāja nedēļas, kamēr sadūšojās novākt jūrassūdus pilsētas pludmalē

..xtc..
15:22 | 14/11/17
ZIŅOT
(-4)
(6)
+

Nu tu arī salīdzināji - jūrassūdus ar beigtām zivīm..
Tie, kam traucē jūrassūdi. lai pārvācas uz Latgali dzīvot.. Toč idiņi savairojušies :P

Naivais
14:31 | 14/11/17
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Komunālās pārvaldes ceļi un jo īpaši domu gājiens nav vienkāršiem prātiem aptverams

sūc par fišām
17:19 | 14/11/17
ZIŅOT
(-5)
(2)
+

- krievsi nāk! Un viņu radiation pa priekšu

vides molotajs
19:33 | 14/11/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

tai vecajai tantei nav laiks iet pensijā.

aiizvākts
20:18 | 14/11/17
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

vispār jau sastūma atpakaļ jūrā, nekur neveda.

hren sapratīsi!
21:20 | 14/11/17
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

No "Delfi", š.g. 29.oktobris: tādas pašas sprāgušu zivju tonnas - ne tikai grunduļi vien - biezā slānī klāj Staldzenes pludmalē, izsalota arī "īpatnēja viela ar specifisku smaku", ko VVD speci atzinuši par "nekaitīgu". Tas viss Delfi Aculieciniekā šodien.

Papists
21:42 | 14/11/17
ZIŅOT
(-3)
(4)
+

vai tik tas nav pirmais sveiciens no tā dēvētās Iprīta ielejas? Kad visi tur izgāztie ķīmsūdi sāks noplūst, pusliepāja atstieps federes stundas laikā

veiselis
20:12 | 18/11/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

aktieri no vvd

Kirdinskis
23:43 | 14/11/17
ZIŅOT
(-3)
(0)
+

Debīlie nigeru sūkātāji vainos arī Kuldīgas pludmalē izskaloto krievu plutoniju.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki