Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Mākslas forumu atklāj ar sienas gleznojumu "Atlants"


atlikušas 250 zīmes


Mākslas forumu atklāj ar sienas gleznojumu "Atlants" (5)

Piektdienā, 28. septembrī, 2018 | BIRKAS: Mākslas forums , Graudu 34 , Dainis Rudens , Ēriks Caune , glezniecība
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Mārtiņš Sīlis

Piektdien, 28.septembrī, ar lielformāta sienas gleznojuma "Atlants" atklāšanu Graudu ielā 34, Liepājā atklāj arī mūsdienu mākslas festivālu "Liepājas Mākslas forums".

Gleznojums liepājniekus un pilsētas viesus turpmāk priecēs uz Graudu ielas 34 fasādes. Tā radītāji ir Latvijā labi zināmie un atzītie pilsētvides mākslas darbu autori Dainis Rudens un Ēriks Caune, informē SIA "Lielais dzintars" Sabiedrisko attiecību vadītāja Santa Margeviča.

Ērika Caunes un Daiņa Rudens monumentālais fasādes gleznojums "Atlants" ir kā metaforisks salīdzinājums – cilvēcīgais pret pārcilvēcīgo, izturība pret trauslumu, atbildība pret sevi un citiem. Gleznojums vēsta par gara brīvību.

"Spēks, izturība un atbildība ir īpašības, kas virza sabiedrību caur vēstures lokiem. Šī gleznojuma varonis ir Senās Grieķijas mitoloģiskais tēls Atlants. Mēs pielīdzinām sengrieķu tēlu mūsdienām, kur gan indivīdi, gan pilsētas kopumā ir savas attīstības plānotāji, īstenotāji un baudītāji," par gleznojuma ieceri stāsta Dainis Rudens.

Gleznojums Liepājā tapis, turpinot iepriekšējos gados aizsākto tradīciju, kad mākslas foruma ietvaros kā dāvana pilsētai tiek apgleznota kāda no Liepājas ēku sienām. Abi mākslinieki ir autori arī 2015. gadā tapušajam gleznojumam "Skaņu vīrs", kas tika atklāts pirmā mākslas foruma laikā. Projektu finansiāli atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde.

Plašāka informācija par "Liepājas Mākslas forumu" atrodama mājas lapā lielaisdzintars.lv. Biļetes nopērkamas koncertzāles informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv .

Mūsdienu mākslas festivāls "Liepājas Mākslas forums" no 28. līdz 30.septembrim Liepājas koncertzālē piedāvās vairāk nekā desmit dažādu žanru notikumus un aicinās klātienē sastapt spilgtus māksliniekus no Latvijas un savu žanru līderus no ārvalstīm. Festivāls sola pārsteigt ar Eiropas un pasaules skatuves mākslas šedevriem, izpaužoties gan mūzikā un dejā, gan teātrī, kino, vizuālajā mākslā un vēl nepieredzētās dažādu žanru saplūsmēs. Festivālu organizē SIA "Lielais Dzintars", tas tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Liepājas pašvaldības un Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu. Visa festivāla programma pieejama mājas lapā lielaisdzintars.lv.Attēli:

Sludinājums

xt
22:54 | 28/09/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Pa priekšu varēja vismaz to sienu izlīdzināt un restaurēt pirms apgleznoja..... Drīz jau sāks krist tas apmetums un ko tad..... Skats tad bēdīgs būs.....

ka tikai ir (par ko runaat)
12:54 | 29/09/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Saka jau, ka mums - laba daudz ( sjajaa gadiijumaa - ilgi) nevajag. Pastaavees nedeelju un apmetiis. ;)

bet darbs ta ieguldīts
16:36 | 29/09/18
ZIŅOT
(-2)
(0)
+

Rezultātā-diletantiski drūms smērējums:(

nu tā
22:43 | 30/09/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Diletantisks nav, bet dikti drūms

ir OK
17:14 | 29/09/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Kāds nu kuram. Man šķiet - tāds ironiski filozofisks. Kaut nu tik ātri neizdzēstu - laiks vai apmetums. Vai kāds rīkojums.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki