Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Melnās bumbas vietā pludmalē tagad citas zīmes


atlikušas 250 zīmes


Melnās bumbas vietā pludmalē tagad citas zīmes (3)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 06. jūnijā, 2019 | BIRKAS: pludmale , glābšana , Glābšanas stacija , Komunālā pārvalde , vasara
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Komunālā pārvalde

Liepājas pludmalē apmeklētājus turpmāk par drošību informēs speciālas informācijas zīmes, kas izgatavotas pēc starptautiski pieņemtiem standartiem.

Jā kādreiz vienīgajā pludmales Glābšanas stacijā, atbilstoši laika apstākļiem tika uzvilkta bumba (piemēram, vētras laikā, kad peldēties aizliegts – melna), vai kā vēl nesen – karogs, tad tagad mainītas gan pašas zīmes, gan to atrašanās vieta.

Pavisam uzstādīti četri krāsaini konusveida metāla piloni ar karodziņiem. Tie izvietoti pie peldvietu robežām – Pērkones ielas galā, Vaiņodes ielas galā, kā arī Kūrmājas prospekta un Jūrmalas ielas galā, pastāstīja Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Piloni apzīmē glābēju darbības zonas robežas, un uz tiem tiks pacelti laika apstākļiem atbilstošie brīdinājuma karodziņi. Sarkanas un dzeltenas krāsas karogs vēstī, ka pludmalē strādā glābēji, sarkans karodziņš – ka peldēties aizliegts, bet dzeltens brīdina, ka jābūt piesardzīgiem. Skaidrojumu par šīm zīmēm var atrast arī uz informācijas stendiem abu pilsētas pludmales glābšanas staciju teritorijās. Pie katra pilona ir arī pa glābšanas riņķim.

Kā skaidroja Štāls, tās ir starptautiski atpazīstamas informācijas zīmes, kas uzstādītas pēc tam, kad bija pabeigts drošības uz ūdens audits un saņemti Starptautiskās pludmales glābēju federācijas (International Life Saving Federation) ieteikumi, kas būtu jāuzlabo. Pēc šīm rekomendācijām mainīta arī Dienvidrietumu pludmales glābšanas stacijas atrašanās vieta – no Vaiņodes ielas izejas uz Liedaga ielas izeju, lai tas atrastos pludmales centrā, nevis vienā malā.

Pludmales glābšanas dienestā šovasar pavisam strādā astoņi cilvēki, ik dienu no 10 līdz 22 dežūrē četri glābēji.

Pārējā laikā par drošību jāgādā katram pašam.

Sludinājums

liepaajnieks
09:22 | 06/06/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Forši! Var just, ka pilsēta attīstas!

op
11:18 | 06/06/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

a starp karogiem udens nav :)

Juris
13:05 | 06/06/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

arī starp karogiem karogus var redzēt

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki