Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Mērs skeptisks par bīstamo atkritumu pārstrādes rūpnīcu


atlikušas 250 zīmes


Mērs skeptisks par bīstamo atkritumu pārstrādes rūpnīcu (7)

Ceturtdienā, 14. februārī, 2019 | BIRKAS: Radi Vidi Pats , eVan Group , Jānis Vilnītis , Kapsēdes 9/15 , Kapsēdes 3A , piesārņojums
Izdrukāt Ziņot
FOTO: flickr.com/photos/liepaja_lv

Bīstamo atkritumu pārstrādes rūpnīca apdzīvotā vietā rada pārlieku augstu risku apkārtējai videi, tādēļ šāda rūpnīca būtu ceļama ārpus pilsētas.

Šādu nostāju intervijā "Rietumu Radio" pauda Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA), ziņo LETA.

Liepājas pašvaldības pārstāvji aizvadītā gada izskaņā tikušies ar uzņēmuma "eVan Group" pārstāvjiem, kuri iepazīstināja ar plāniem Liepājā celt bīstamo atkritumu pārstrādes rūpnīcu. Vilnītis norādīja, ka pašvaldība uz šo ieceri skatās skeptiski.

Ar gala ietekmes uz vidi novērtējumu uzņēmums viņu vēl nav iepazīstinājis, bet arī tikšanās laikā sniegtais ietekmes uz vidi vērtējums radījis bažas, sacīja Vilnītis. "Neredzam iespēju, ka, domes sēdē izskatot šo jautājumu, mēs varētu ļaut šāda veida biznesu Liepājā sākt," sacīja Vilnītis.

Pretstatot Kapsēdes ielā esošā industriālā parka un "eVan Group" iecerētās rūpnīcas ietekmi uz vidi, "riski ir nesalīdzināmi", sacīja Vilnītis, skaidrojot, ka rūpnīca spēšot piedāvāt 20 līdz 40 jaunas darbavietas, kamēr līdzās esošajā industriālajā parkā ir vairāki simti darba vietu, taču ietekme uz vidi daudz mazāka.

"Mēs redzam šo uzņēmumu ārpus Liepājas," sacīja Vilnītis.

Kā ziņots, sabiedrības iniciatīvu portālā sākta parakstu vākšana pret bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmuma celšanu Liepājā.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīja biedrība "Radi vidi pats". Iniciatīvu plānots iesniegt Liepājas pilsētas domē.

Ar šo iniciatīvu rosināts atcelt SIA "eVan Group" plānoto bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmuma celšanu Liepājā. Idejas aprakstā skaidrots, ka uzņēmumā plānots veikt bīstamo atkritumu pārstrādi - izlietoto katalizatoru pārstrādi un rūdas maisījumu un metāllūžņu kausēšanu.

Biedrībā uzsvēra, ka šāda veida ražotnes Baltijas valstīs vēl nav, un nav arī rūpnīcu, kur ražošanas procesā lieto katalizatorus. Uzņēmuma paredzētas darbības vietas ir Kapsēdes iela 3A, Kapsēdes iela 9/15, kas atrodas tikai 1100 metru attālumā no Liepājas slimnīcas un tikai 800 metru attālumā no dzīvojamajām ēkām.


Sludinājums

Janka
20:20 | 14/02/19
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Pareizi sacīts - stellējat pamatus kaut vai Vaiņodē .

nav vis pareizi!
12:44 | 19/02/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Ar ko tad Vaiņode noziegusies, ka tur jāstellē?

nu
21:29 | 14/02/19
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Nav vēl Baltijas valstīs tādas rūpnīcas - nu un nevajag. Jau saveduši riepu tonnas ''biznesmeņi'' Latvijā, kur likt nav, neko gudrāku nevar izdomāt, dedzina. Tagad atkal jau kāds pseidobiznesmenis kaut ko izdomājis, Vēl akumulatorus savedīs....

Secinājums
22:10 | 14/02/19
ZIŅOT
(-3)
(16)
+

Cepuri nost Vilnītim - īsta vadītāja nostāja. Visu cieńu! Pilsētas mēram ir jārūpējas par saviem iedzīvotājiem. Un galu galā - nellausim Latviju pārvērst par izgāztuvi!

Kristīne Dzelme
09:10 | 15/02/19
ZIŅOT
(-2)
(14)
+

Cepuri nost, pirmkārt, mums, liepājniekiem, kuri 2018.g. 29.oktobrī, nu jau bijušam LSEZ priekšsēdētājam, tagadējam domes vadītājam J. Vilnītim uz galda nolika faktus, kas nepārprotami atspoguļoja patieso ainu par SIA " eVan Group" iecerēm, iespējamiem patiesā labuma guvējiem no šāda uzņēmējdarbības veida realizēšanas Liepājā. Bez sabiedrības "spiediena" diezin vai būtu sagaidāms šāds pagrieziens, jo sabiedriskā apspriešanā,kas notika 2018.g.30.augustā, domes pārstāve nemaz nebija skeptiska pret šādu ieceri. Protams, kā "soli augšup" var vērtēt, ka beidzot vides piesārņojuma jautājumos liepājnieki ir sadzirdēti, taču gala vārds būs jāsaka visiem 15 domes deputātiem.

Iveta Golta
11:57 | 15/02/19
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Vai tiešām ledus saistībā ar SIA " eVan Group" ir sakustējies? Tad jau mums, liepājnieku iniciatīvas grupai ir cerības, ka mērs radīs risinājumu par visiem mūsu Domē iesniegtajiem problēmjautājumiem Liepājā, t.sk., par vides piesārņojumu Liepājas pilsētā no LSEZ ostas uzņēmumiem; par NĪN atlaidēm ostas tuvumā dzīvojošiem liepājniekiem;par Liepājas pilsētā esošo īpašumu, teritoriju uzturēšanas noteikumiem;par zobārstniecības pakalpojumu pieejamību bērniem Liepājas pilsētā;par pašvaldības mājas lapu -pilnīgas informācijas( t.sk.pieņemto lēmumu, noteikumu u.c.) pieejamības nodrošināšanai visiem liepājniekiem;par vides pieejamības nodrošināšanu māmiņām ar bērniem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Liepājā;par koku izciršanu Liepājā un ar to saistītām pilsētvides attīstības izmaiņām;par iedzīvotāju līdzdalību - publiskajās apspriešanās un informācijas ievietošanu pašvaldības informatīvā izdevumā „ Katram liepājniekam”u.c. Atbildes ceram saņemt Domē 26.februārī no Ansiņa kunga.

ja jau
12:37 | 15/02/19
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

bija spējīgs atcelt uguņošanu tad var arī nepieļaut šo.Parādi ka esi Liepājnieku pusē.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki