Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Muzejs aicina uz diskusiju un lekciju par piekrastes īpatnībām


atlikušas 250 zīmes


Muzejs aicina uz diskusiju un lekciju par piekrastes īpatnībām

Trešdienā, 29. novembrī, 2017 | BIRKAS: muzejs , jūra , SEZ , lekcija , diskusija
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Piektdien, 1.decembrī, pulksten 17.30, Liepājas muzejā izstādes "Liepājas ostai 320, Liepājas SEZ 20" ietvaros notiks lekcija un saruna par Liepājas piekrastes jūras īpatnībām.

Diskutēs arī par Liepājas ostu kā unikālu inženiertehnisku būvi un ostas infrastruktūras attīstību, informē Liepājas muzeja muzejpedagoģe Ieva Lika.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis runās par Liepājas ostu kā unikālu inženiertehnisku būvi tās vēstures un šodienas attīstības kontekstā. Viņš raksturos ostas uzturēšanu un infrastruktūras attīstību, sakārtojot viļņlaužus un kuģu ceļus.

Savukārt Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes vides zinātnes maģistrantūras students Edgars Jūrmalis lasīs lekciju par  dažādiem piekrastes dabas procesiem, kas ietekmē cilvēka vidi un ostas darbību, kā arī par pasākumiem, kas varētu aizkavēt krasta eroziju.

"Liepāja ir būtiska Latvijas piekrastes sastāvdaļa ar savām īpatnībām un apdraudējumiem – kā piemērs kalpo Karostas nocietinājumu sabrukšana Baltijas jūras viļņos. Tāpat Liepāju kā piejūras pilsētu nākotnē ietekmēs arī klimata pārmaiņas, par ko arī tiks pastāstīts lekcijā," uzsver Edgars Jūrmalis.

Diskusijā un prezentācijas apspriešanā aicināti iesaistīties visi interesenti. Lekcijas dalības maksa – 2 eiro.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki