Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Namu Kuršu ielā atjaunos ar visu verandu


atlikušas 250 zīmes


Namu Kuršu ielā atjaunos ar visu verandu (4)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 11. oktobrī, 2018 | BIRKAS: Kuršu 2 , restaurācija , renovācija , Kokile , Celtne FLP , vēsturiskais centrs , Laura Kozlovska
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Šovasar sāktā renovācija 18. gadsimta pirmās puses koka ēkai Kuršu ielā Nr. 2 izraisījusi satraukumu irliepaja.lv lasītājā par to, vai tiks saglabāta pilsētas vēsturiskā centra arhitektūra.

Liepājniece novērojusi, ka sastatnes fasādes atjaunošanai ir tikai ap māju, izlaižot mazo piebūvīti jeb verandu.

"Izskatās, ka to vienkārši grib nojaukt!" – savas bažas pauda zvanītāja.

Kā norādīja sieviete – tieši veranda ar savām koka detaļām un logiem ir šī nama "odziņa", bez kuras tas vairs nebūtu interesants un nepriecētu ne pilsētnieku, ne iebraucēju acis.

Irliepaja.lv sazinājās ar arhitekti Lauru Kozlovsku, kuras uzņēmumā SIA "Kokile" izstrādāts šī vēsturiskā nama atjaunošanas būvprojekts un kura jau iepriekš portālam stāstīja, ka namam Kuršu ielā 2, izmantojot pašvaldības konkursā iegūto līdzfinansējumu, pērn saremontēja jumtu, un nu kārta pienākusi fasādei.

Kā pastāstīja arhitekte, nama atjaunošanai izstrādāts būvprojekts pilnā apjomā, diemžēl ne visus darbus būs iespējams veikt uzreiz, un verandas restaurācija ieplānota trešajā kārtā, proti, nākamgad. Tad tikšot atjaunotas arī skaistās, bet daļēji jau zudušās koka detaļas.

Uzziņa
Ēkas Kuršu ielā 2 fasāžu un jumta restaurācijas pasūtītāja ir SIA "M.Dž.Našķis", projektētāja – SIA "Kokile", būvuzņēmējs – SIA "Celtne FLP", būvdarbu vadītājs Valērijs Strižņovs. Būvdarbi tika sākti 5.jūlijā, un to beigu termiņš bija 29.septembris.

Kopš 2015. gada, saskaņā ar saistošajiem noteikumiem "Par Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai”, pašvaldība līdzfinansē kultūras pieminekļu izpēti (apsekošanu, inventarizāciju, arhitektoniski vēsturisko izpēti utml.), būvprojektu sagatavošanu un ēku vai to būvdetaļu/ būvamatnieku izstrādājumu restaurācijas darbus.

Dokumentācijas sagatavošanai līdzfinansējums ir 75 procenti no kopējām izmaksām, bet ne vairāk kā līdz 2000 eiro, būvdarbiem 75 procenti, bet ne vairāk kā 20 000 eiro, savukārt atsevišķu detaļu, piemēram, vēsturisko logu, durvju u.c. elementu atjaunošanai – 50 procenti no kopējām izmaksām, bet ne vairāk kā 2000 eiro.

Šogad pašvaldība līdzfinansējumam kultūras pieminekļu saglabāšanai piešķīra kopumā 256 617 eiro, kas ir lielākā līdz šim piešķirtā nauda. Šajā summā ietilpst arī būvuzraudzības izmaksas 26 972 eiro, ko pašvaldība apmaksā 100 procentu apmērā.


Sludinājums

hkkjk
07:42 | 11/10/18
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Katrai vecenei satraukums Nevajag bāzt degunu visās šķirbās.

Mhm
08:29 | 11/10/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Labāk būt vienaldzīgam pret visu, kātu?

hkkjk
11:26 | 11/10/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Pats tu KĀTU . Arī ziņkārīgā vecene ?

Uzrakstiet Kesenfelda kungs
09:00 | 13/10/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Kas ar nojaukto ēku pie Vecā kapteiņa, Vid stāvvietai, kad to atjaunos?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki