Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Nebūs jāmaina vai divreiz jāmaksā par ūdens uzskaites mezglu


atlikušas 250 zīmes


Nebūs jāmaina vai divreiz jāmaksā par ūdens uzskaites mezglu

Pirmdienā, 19. martā, 2018 | BIRKAS: Liepājas ūdens , ūdensvads , ūdens skaitītāji
Izdrukāt Ziņot

"Līdz šim izbūvētie komercuzskaites mēraparātu mezgli nav jāpārbūvē," skaidro pašvaldība, atbildot uz portāla irliepaja.lv jautājumu, kā liepājniekus ietekmēs jaunie Ministru kabineta noteikumi.

Pagājušajā nedēļā liepājniekus, sevišķi tos, kuri dzīvo ielās, kur nesen no jauna izbūvēti pieslēgumi pilsētas ūdensvadam un kanalizācijas tīklam, satrauca medijos nekorekti atspoguļotā ziņa par jaunajiem Ministru kabineta (MK) noteikumiem, kuros teikts, ka "līdz 2020.gadam privātmāju īpašniekiem par saviem līdzekļiem jāuzbūvē ūdens komercuzskaites mēraparāta mezgls".

"Nesen jau daļēji maksājām par ūdens un kanalizācijas pievadīšanu savai mājai. Vai tagad tas viss būs nederīgs?" – portālam jautāja kāda norūpējusies liepājniece, kura bija dzirdējusi, ka jāmaina to komercuzskaites mēraparātu mezglu atrašanās vieta, kuri izbūvēti līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai, arī tad, ja mainījies pakalpojuma lietotājs vai pārtraukts vai izbeigts pakalpojuma līgums.

Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas speciāliste Dace Freidenfelde skaidro:

"Uz Ūdenssaimniecības pakalpojumu likuma pamata izdoti trīs Ministru kabineta noteikumi:

MK noteikumi nr.174 "Noteikumi par sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu un lietošanu" (spēkā no 01.04.2016.), MK noteikumi Nr.384 "Noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu" (spēkā no 01.07.2017.) un MK noteikumi nr. 479 "Atlīdzības aprēķināšanas kārtība par centralizētās ūdensapgādes, centralizētās kanalizācijas sistēmas vai tās daļas ierīkošanai vai pārbūvei nepieciešamā nekustamā īpašuma lietošanas tiesību aprobežošanu" (spēkā no19.08.2017.).

MK noteikumu Nr.174 60. punkts nosaka:

"60. Nav jāmaina to komercuzskaites mēraparātu mezglu atrašanās vieta, kuri izbūvēti līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai, arī tad, ja mainījies pakalpojuma lietotājs vai pārtraukts vai izbeigts pakalpojuma līgums".

Īpašniekiem, kas veic jaunu ūdensapgādes pieslēgumu izbūvi vai esošu pārbūvi un komercuzskaites mezglu ierīkošanu, tas jāveic atbilstoši jaunajām prasībām (augstākminētajiem normatīvajiem aktiem un atbilstoši Liepājas pilsētas domes saistošo noteikumu Nr.12 "Par sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas un lietošanas kārtību Liepājas pilsētā" prasībām).

Visas prasības komercuzskaites mezgla ierīkošanai vai pārbūvei tiek ierakstītas tehniskajos noteikumos".


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki