Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Nolemj samazināt izcērtamo koku skaitu "Pūt, vējiņos!" līdz 34


atlikušas 250 zīmes


Nolemj samazināt izcērtamo koku skaitu "Pūt, vējiņos!" līdz 34 (15)

Autors: Aigars Štāls, Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists
Piektdienā, 27. jūlijā, 2018 | BIRKAS: Pūt vējiņi! , koki , labiekārtošana , rekonstrukcija , Apstādījumu uzraudzības komisija , sabiedriskā apspriešana
Izdrukāt Ziņot
Sabiedriskās apspriešanas sapulces laikā koncertdārzā "Pūt, vējiņi!".
Sabiedriskās apspriešanas sapulces laikā koncertdārzā "Pūt, vējiņi!".
FOTO: irliepaja.lv

Izvērtējot publiskās apspriešanas rezultātus, Apstādījumu uzraudzības komisija (AUK) ir pieņēmusi lēmumu par koku izciršanu saistībā ar būvniecības ieceri koncertdārzā "Pūt, vējiņi!”.

Pieņemot lēmumu, AUK ņēmusi vērā ekspertu un atbilstošo institūciju atzinumus, vienlaikus ievērojot sabiedrības pausto viedokli, to rūpīgi izvērtējot.

Daļa no sabiedrības paustajiem viedokļiem bija negatīvi, respektīvi, tika noraidīta koku izciršana. AUK vērtēja izteikto viedokļu un argumentu pamatotību par katru no kokiem un atzina, ka noraidoša pozīcija ne visos gadījumos ir objektīva un pamatota.

Bez konkrētajiem iebildumiem pret konkrētu koku izciršanu, saņemts arī liels skaits vispārīgu viedokļu, piemēram, "vajag atstāt kokus, lai ir zaļš, kā parka teritorijā pienākas”; "labāk iestādīt vēl bez ciršanas”; "pārāk daudz visur cērtam un zāģējam” u.tml. Šādus ieteikumus AUK neuzkatīja par izšķirošu apstākli, lai pilnībā liegtu veikt koku nociršanu.

Izvērtējot sabiedriskās apspriešanas rezultātus, būvniecības ieceri, sertificētu arboristu atzinumu, Dabas Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas un Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes atzinumus, AUK, atklāti balsojot "par” – 6, "pret” – 0, "atturas” – 0, nolēma:

Atļaut 34 koku – 6 āra bērzu, 2 parasto pīlādžu, 13 parasto kļavu, 2 papeļu, 1 vilkābeles, 5 kaukāza plūmju 4 parasto liepu un 1 parastās gobas – nociršanu saskaņā ar minēto būvprojektu.
Nepiekrist 9 koku – 2 āra bērzu, 5 parasto kļavu, 1 parastās liepas un 1 pelēkā valrieksta nociršanai.
Rekomendēt nocirst vienu bērzu "Koncertdārza "Pūt, vējiņi!” pārbūves ietvaros, jo perspektīvā šis koks nebūs dzīvotspējīgs, jo ir bojāts/slims, taču arboristu atzinumā tas nebija atzīmēts.
Noteikt, ka būvprojekta īstenošanas laikā ir veicama saglabājamo koku vainagu sakopšana, pieaicinot sertificētu arboristu.
Noteikt, ka koncertdārza pārbūve veicama sertificēta arborista uzraudzībā.

AUK lēmums, pēc tam, kad būvvalde izsniegs būvatļauju, ir uzskatāms par būvniecības dokumentācijā minēto koku ciršanas atļauju. To nosaka Ministru kabineta 2012.gada 2.maija noteikumi Nr.309 "Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža” 7.punkts, ja koku ciršana nepieciešama būvniecībai un būvprojekta minimālajā sastāvā ir norādīti izcērtamie koki vai izcērtamo koku apjoms.

Koku ciršanu būs atļauts uzsākt tikai tad, kad būvatļaujā būs izdarīta atzīme par tajā ietverto projektēšanas nosacījumu izpildi.

Šobrīd SIA "Livland Group” strādā pie koncertestrādes un koncertdārza "Pūt, vējiņi!” pārbūves būvprojekta. To, kādi būs būvprojekta risinājumi, noteiks arī publiskās apspriešanas rezultāti, jo projektētājiem ir jāņem vērā AUK lēmums.

No 19. jūnija līdz 8. jūlijam ikviens iedzīvotājs un interesents bija aicināts piedalīties publiskajā apspriešanā, kuras mērķis noskaidrot sabiedrības viedokli par koncertdārza "Pūt, vējiņi!” un tai pieguļošās teritorijas pārbūves laikā paredzēto koku ciršanu un apstādījumu kvalitātes uzlabošanu.

Publiskā apspriešana notika saistībā ar iepriekš minēto būvniecības ieceri un atbilstoši SIA "Labie koki eksperti” arboristu izstrādātajam koku novērtējumam un ieteikumiem likvidēt mazvērtīgos kokus ainavas kopšanas nolūkos.

Atsauksmes un ieteikumus rakstiskā veidā ikviens Liepājas pilsētas Būvvaldē vai arī aizpildot aptaujas anketu internetā, varēja iesniegt no 19. jūnija līdz 8. jūlijam.

Publiskajā apspriešanā viedokli kopumā izteica 119 respondenti, no kopējā skaita 59 atbalsta vai atbalsta daļēji un 60 neatbalsta plānoto koku nociršanu sakarā ar  būvniecības ieceri.

Arboristu atzinumā ir teikts, ka esošais teritorijas noēnojums, ko rada lielais koku īpatsvars koncertdārzā, neatbilst tās pilnvērtīgai attīstībai, tāpēc pirms publiskās apspriešanas tika plānots nocirst 43 kokaugus.

Kopā teritorijā novērtēti 120 koki. Koncertdārza pārbūves un teritorijas labiekārtošanas gaitā ir plānots stādījumus papildināt ar 23 jauniem kokiem un dekoratīviem stādījumiem.


Sludinājums

...
16:03 | 27/07/18
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Labi

Varbūt
16:07 | 27/07/18
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

kādi desmit koki izglābti

Juris Baismīgais
17:36 | 27/07/18
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

Piespiedām kaut nedaudz domāt. Valdošā trulumā to var uzskatīt par panākumu.

xt
18:36 | 27/07/18
ZIŅOT
(-8)
(7)
+

Beigās, lai paliek visi koki. Nevajag nekādus Pūt vējiņus, gan jau paši sagrūs un koki saaugs arī uz estrādes jumta.... būs skaisti. Varēsim iet garām un priecāties......

xt
18:39 | 27/07/18
ZIŅOT
(-3)
(6)
+

...priecāties tāpat, kā par skaisto blakus esošo sanatoriju, kuru tikai pārdod un pārdod, kamēr sagrūs un vārēs kokus iestādīt tās vietā. Un arī būs skaisti.....

i.Ķ.
20:36 | 27/07/18
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Labi! Pat ļoti labi!

i.Ķ.
20:36 | 27/07/18
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Labi! Pat ļoti labi!

i.Ķ.
20:36 | 27/07/18
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Labi! Pat ļoti labi!

Jaunliepāja
16:28 | 28/07/18
ZIŅOT
(-4)
(5)
+

Kungi ,un Dāmas! Interesants būs jūsu viedoklis pēc 10 gadiem,kad valrieksts būs paaudzies. Kādu dziesmu Jūs tad dziedāsiet? Nu pēc 20 gadiem estrādi ,, točno'' varēs nograut! Ir tāda dziesma: viss nāk un aiziet tālumā un sākās viss no gala! Nu jā, te jau domā tikai 5-gades stilā!

Opis VA
11:03 | 29/07/18
ZIŅOT
(-4)
(0)
+

Nu priekš kam mums vajag to estrādi. Rīgā uztaisījām vienu lielu monstru kuru izmantos vienreiz pa četriem gadiem un pietiek.Mēs te tūdaliņi uzvilksim pastalas sakāpsim kokos un varēsim ūjināt. Sabrauks ārzemnieki sametīs koleti un būsim laimīgi.Sūds par bitēm ka tik medus.

Rieksts
11:42 | 29/07/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Opi, ej gulēt!

labi, labi, bet...
14:07 | 29/07/18
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Prieks, ka izdevās izglābt vismaz dažus kokus. BET tā aptrakusī koku ciršanas mānija Liepājā patiešām uztrauc... Tā vien šķiet, ka domes atbildīgajās institūcijās nav neviens zaļi domājošs cilvēks.. Kur nu, vai vispār ir kāds domājošs!?!

labi, labi, bet...
14:07 | 29/07/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Prieks, ka izdevās izglābt vismaz dažus kokus. BET tā aptrakusī koku ciršanas mānija Liepājā patiešām uztrauc... Tā vien šķiet, ka domes atbildīgajās institūcijās nav neviens zaļi domājošs cilvēks.. Kur nu, vai vispār ir kāds domājošs!?!

labi, labi, bet...
14:07 | 29/07/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

bāc, bremze...

Duy
02:46 | 30/07/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Ja privātpersona vēlēsies sava piemāja nocirst kādu koku, tad jums bus jāiziet murgus.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki