Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Noliedz apgalvojumus par kuģa slikto tehnisko stāvokli


atlikušas 250 zīmes


Noliedz apgalvojumus par kuģa slikto tehnisko stāvokli (6) Otrā diena pēc

Autors: Kaspars Migla
Svētdienā, 07. decembrī, 2014 | BIRKAS: kuģis Spurn , Tirdzniecības kanāls , Stīns Lorenss , osta
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Sestdienas rītā nogrimušā kuģa "Spurn" īpašnieks Stīns Lorenss kategoriski noliedz publiski paustās ziņas par kuģa slikto tehnisko stāvokli. Svētdien kuģi plānots novietot peldus stāvoklī.

Stīns Lorenss, kurš labāk pazīstams kā Luijs Fonteins, saka, ka ļoti daudzi fakti, kas minēti SEZ pārvaldes izsūtītajā informācijā presei, neatbilst patiesībai.

Viņš apgalvo, ka kuģim bija atļauts doties jūrā katrā laikā, kad īpašnieks vien to gribēja, un uz klāja bija visas drošības ierīces. "Spurn" tika izmantots līdz pat atbraukšanu uz Liepāju, nevis, kā teikts relīzē "vismaz pēdējos desmit gadus tas kuģošanai nav izmantots." Pēdējos deviņus gadus tas kalpoja kā izklaides un nirēju kuģis, kursējot starp Dāniju un Norvēģiju aptuveni 2 – 3 reizes gadā. 2014.gada maijā "Spurn" veiksmīgi atbrauca no Dānijas uz Latviju, Liepāju.

Visvairāk Stīns bija sašutis par SEZ pārvaldes preses sekretāres apgalvojumu: "Latvijā kuģim ir uzlikts kuģošanas liegums, kas saistīts ar tehnisko stāvokli un aprīkojumu". Kuģa īpašnieks apgalvo, ka nekas tāds nav bijis, un neviens viņam nav jautājis vai tāds fakts atbilst īstenībai. Viņš varēja kuģot kad vien gribēja.

Kamēr "Spurn" stāvēja pietauvots Tirdzniecības kanālā, pēdējo 2–3 mēnešu laikā tam tika veikts remonts, nomainītas un modernizētas dažādas ierīces, sākot no automātiskiem ūdens pumpjiem, līdz dzinēja remontam, jaunai elektroinstalācijai u.t.t.. Nākamā plāna sastāvdaļa bija doties uz Pāvilostu, lai izceltu to no ūdens un uzlabotu korpusu.

Pēc Stīna domām, kuģis tikai ārēji izskatījās ne visai labi, bet tehniski tas bija kārtībā. Kāds ir nogrimšanas iemesls, viņš vēl nezin. Varētu būt iemeslu kopums, kurā ledus un sals nospēlēja galveno lomu. Svētdien kuģi plāno izcelt no ūdens, atkal novietot peldus stāvoklī.

Vienīgās problēmas Stīnam ir bijušas ar robežsardzi. Bet tas jau ir ļoti plašs un atsevišķs temats.Attēli:

Sludinājums

Ticu Stīnam
13:16 | 07/12/14
ZIŅOT
(-3)
(7)
+

vairāk nekā nelabvēlīgajai valsts un pilsētas politiskajai iekārtai.

Skauģis
19:43 | 07/12/14
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Sevišķi jau pilsētas - ka tik iznīdēt "svešķermeni" no Liepājas neveselīgās miesas...

jā jā
14:13 | 07/12/14
ZIŅOT
(-5)
(4)
+

Ja cilvēks ir tik labs tad kāpēc lecīgi uzvesties savā klubā, slimnīcā, domē u.c. Tad jau ar pieklājību un gara spēku visu būtu panācis. Tāpat vien nevar visur kur pieķeras šis cilvēks, būt riebekļi. Jā tādu mums netrūkst tikai pārējie tiek paši galā, bet te pie kā ķeras tā skandāls un drāma. Tad sanāk, ka ir vēl sliktāk. Cilvēks nopietni domā, kaviss ir tik kārtībā, un stāvošs kuģis nogrimst. Baisi iedomāties par cilvēku vizināšanu ar tādu kārtību. Kaunam ir jābūt. Kuģis nogrimst, bet saka ka viss ir atjaunots.

000
15:06 | 07/12/14
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Par Sesku jau joks, bet kāds jau varbūt naktī iekāpa tanī tupelē un kautko atskrūvēja...

viedoklis x
20:25 | 07/12/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Pieņemsim, ka kāds varbūt ir izdarījis noziegumu. Ja vieta un laiks ir, tad svarīgs ir motīvs. Ja iesaistītās puses sniedz pretrunīgu informāciju, tad kāds melo. Vadoties no loģikas principiem, motīvs ir tam, kurš melo.

Duksis
22:40 | 08/12/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

katram mulkim ir redzams ka tas kugis ir peldos grausts un nederigs kugosanai

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki